Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] podświetlanie dzień/noc


Gość corrado
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu nie mogę zmienić koloru podświetlania zegarów i wyświetlacza. W „Display settings” ustawienie „Light switch” jest na ON, zawsze kiedy tylko kluczyk w stacyjce jest przekręcony niezależnie od tego czy wyłącznik świateł jest włączony czy wyłączony a podświetlanie jest pomarańczowe.

Przedtem było tak, że wyświetlacz był wyświetlany na niebiesko a dopiero po włączeniu świateł LightSwitch się zmieniał z OFF na ON i następowała zmiana koloru podświetlania na pomarańczowy.

Czy może ktoś z forumowiczów mi pomóc przywrócić prawidłowe ustawienia?

Pozdrawiam

Konrad

Edytowane przez corrado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pewno mówisz o p12

Ja u siebie nie mam możliwości niebieskiego podświetlenia. A wciśnij seting i przytrzymaj - wtedy włącza/wyłącza się oświetlenie nocne.



A na pewno mówisz o p12

Ja u siebie nie mam możliwości niebieskiego podświetlenia. A wciśnij seting i przytrzymaj - wtedy włącza/wyłącza się oświetlenie nocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno P12 

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem chodzi mi o kolory na wyświetlaczu bo podświetlanie zegarów (tych okrągłych) jest pomarańczowe. Powinno być tak, że zegary są podświetlane tylko wtedy, gdy włączam światła tym porkętełkiem na dźwigni kierunkowskazów, a u mnie podświetlanie zegarów (pomarańczowe) włącza się od razu, gdy uruchomię silnik niezależnie od włączenia/wyłączenia świateł.

Rano przed wyjazdem do pracy spróbuję przytrzymać przycisk „setting” i dam znać, czy coś pomogło

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

Konrad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze czy masz auto przed czy po lifcie

W moim aucie wyswietlacvz robi sie tylko czarny jak jest oswietlenie nocne a niebieski w przy braku oświetlrnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Moja Primera to dwulitrowa benzyna z 2004 roku.

Spróbowałem przytrzymać przycisk Settings i on zmienia tryb podświetlania z dziennego na nocny ale to jest droga „na około”, to powinno się zmieniać automatycznie wtedy, gdy włączam światła. Tak było u mnie do niedawna i nie wiem dlaczego teraz to nie chodzi. Odłączałem nawet akumulator aby się ustawienia zresetowały ale to nie działa. Już nie mam pomysłu 

Jeszcze jedna moja obserwacja: w menu DisplaySettings pozycja LightSwitch zmienia się z OFF na ON wtedy, gdy przekręcę kluczyk w stacyjce, tak jakby komputer interpretował ten fakt z załączeniem świateł bez względu na faktyczną pozycję przełącznika (wł/wył). Może w stacyjce należałoby szukać przyczyny?

Pozdrawiam

Konrad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz włączone światła? Lub masz automatyczny włącznik świateł?

Bo ta opcja automatycznie przełącza wyświetlacz na tryb nocny gdy są włączone światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam xenony które włączają się automatycznie, ale jak pisałem tryb nocny wyświetlacza włączał się po ręcznym włączeniu świateł - przełącznikiem. Teraz się to zmieniło i nie wiem dlaczego. Może coś w przełączniku.. nie mam pojęcia. pewnie skończy się na tym, że kiedyś przy okazji odwiedzę ASO a oni mnie odpowiednio podliczą.. za niewiedze się płaci :(

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem jak to było u Ciebbie. U mnie jak się włączają światła automatycznie lub włącznikiem samo sie zciemnia. Ale można wejść w ustawienia Setting i tam przeskoczyć na OFF lub ON i zawsze bedzie sie świeciło jasno. Nie pamiętam bo jeźdźę cały rok na włączonych świtłach i zciemnionym panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wciśnij i przytrzymaj SETTING , wtedy przy przekręcaniu pokrętła zmiejia kolor wyświetlaczai podświetla zegary.

To najprostsza metoda bez ingerencji w ustawienia dzień/noc

Edytowane przez Ravx02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ravx02 napisz dokladniej bo nic z tego nie mozna zrozumiec , jakie pokretlo ? mam jak corrado bez swiatel podswietelenie kompa niebieskie , swiatla on = pomaranczowe , musisz wejsc do menu serwisowego i ustawic z tego co pamietam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam tak samo jak kolega corrado.

Nie wiem czy to normalne, bo jestem świeżo upieczonym właścicielem p12.

Zauważyłem jednak, ze jeśli odwróci sie ustawienia dzień/noc i przytrzyma setting, to po włączeniu świateł , tryb zmienia sie odwrotnie z noc na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem że jest tak, że możesz sobie rozjaśnić i przyciemnić kolor podświetlenia zegarów, ale już dokładnie nie pamietam gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest tak, że możesz sobie rozjaśnić i przyciemnić kolor podświetlenia zegarów, ale już dokładnie nie pamietam gdzie.

Myślę że problem tkwi w ustawieniu czujnika LIGHTS SWITCH w poz ON. Czujnik włącza światła automatycznie a co za  tym idzie podświetlenie nocne= pomarańcz - przed wyjazdem do pracy jest ciemno lub półmrok. Na moje to wyłącz czujnik ligts switch - off i będzie dobrze.W załączniku skopiowany tekst z instrukcji obsługi- fragmentem dot w/w czujnika. Jasność ustawia się klawiszem po wskaźnikiem temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam a może któryś z panów wie jak rozjaśnić ekran komputera w Nissanie p12 2002 rok. Kupiłam 2 dni temu i niestety coś nie wychodzi mi. Proszę o pomoc dziękuję 

Screenshot_20200105_225224_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez Maagda1993
Powinno wyglądać tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, miałem na początku ten sam problem. Sprawa jest prosta. Ustawiamy najpierw odpowiednie dla nas jasności świecenia przyrzadów w nocy i w dzień, wchodząc w opcje klawiszem "SETTING".

Po ustawieniu jasności wciskamy na ok. 3 sek. klawisz "SETTING" i następuje zmiana jasności,. Kolejne wciśnięcie i przytrzymanie klawisza "SETTING" odpowiednio rozjaśnia lub przyciemnia świecenie konsoli.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...