Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gdzie w Tiidzie 1.6 benzyna znajduje się filtr paliwa?


Gość bombeiros

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bombeiros

Witam,

      Od jakiegoś czasu moja Tiida nie chce odpalać (udaje się to po kilku razach porządnego "kręcenia"). Zauważyłem również, że na benzynie odczuwalny jest spadek mocy ( na gazie jest OK ). Problem zaczął się kilka dni temu przy minusowych temperaturach (nie wiem czy problem będzie się powtarzał kiedy się ociepli).

Czy ktoś wie, gdzie znajduje się filtr paliwa w Tiidzie 1.6 benzyna? Może powinien zostać wymieniony?

A może ktoś ma inny pomysł co jest przyczyną takiego problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakręć butlę od gazu pojeździj chwilę i wtedy zobacz, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bombeiros

a robiłeś tak?

nie robilem, ale wyłaczam gaz przełacznikiem w aucie i jade na benzynie to nie jest to samo, głownie mi chodzi o to palenie dzisiaj rano juz trzeci raz nie chciala zaskoczyc w sumie to w tym tygodniu trzeci raz tak mysle o filtrze paliwa czy nie jest zabity i po nocy przymarza teraz było ok -15-20°C.

ale nie moge namierzyc w ktorym miejscu jest zamontowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę, włącz auto przełącz na gaz, zakręć butlę i poczekaj aż się przełączy na PB, i tak zostaw i pojeździj, napisz, czy objawy ustały, jak masz podejrzenie o wodę w zbiorniku PB to dolej denaturatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rootmaster

Witam, w Tiidzie nie ma filtru paliwa, rolę tę pełni pompa paliwa w której jest zamontowane pewnego rodzaju sitko. Znam rozwiązanie Twojego problemu: nalej do pełna dobrego paliwa np. Shell v-Power i pojeżdzij trochę na takim paliwie powiedzmy ok. 20 km. Po takim zabiegu rano powinnien zapalić jako nowy. Miałem taką samą sytuację... Gdy będzie ciepło taki problem nie wystąpi.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bombeiros

Witam, w Tiidzie nie ma filtru paliwa, rolę tę pełni pompa paliwa w której jest zamontowane pewnego rodzaju sitko. Znam rozwiązanie Twojego problemu: nalej do pełna dobrego paliwa np. Shell v-Power i pojeżdzij trochę na takim paliwie powiedzmy ok. 20 km. Po takim zabiegu rano powinnien zapalić jako nowy. Miałem taką samą sytuację... Gdy będzie ciepło taki problem nie wystąpi.

Pozdrawiam

ok. dzięki za sugestię jutro tak spróbuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...