Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

JUKE + LPG


Navkol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko Userzy Pb silników w Żukach,

 

od samego początku w założeniach Żuk będzie poddany procesowi "gazyfikacji" po upływie gwarancji.

Chciałbym sie dowiedzieć, czy ktoś z Was również rozważa montaż instalacji zasilania "błękitnym paliwem".

Zdaję sobie sprawę, że JUKE to stosunkowo nowy model na rynku i jeszcze 3-letnie gwarancje w większości nie upłynęły, lecz czas szybko zapie... leci ;)

 

Ps.: stosowny wątek o gazyfikacji silników w Nysa'nach znajduje się TUTAJ.

Edytowane przez Navkol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tylko czy ma sens zakładanie gazu.

Juke pali w granicach 7 litrów, do tego dochodzi coroczna wizyta w stacji diagnostycznej jak masz instalacje gazowa to kolejny wydatek chyba 150 zeta a tak masz pierwszy po 3 latach a następny po 2 latach.No chyba ze autko bedzie nabijac z 30 tyś. rocznie to moze sie zwróci koszt instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe no auto bedzie tak dziennie po kilka kilometrów wbijac codziennie nieduże dystanse, ew jakis wypad do miasta ew jakis tam wyjazd 100 km n wakacje, no ale tak jak mam założoną instalację w starym samochodzie to tak na oko przeliczyłem że koszt jej założenia pokrył sie po 2 latach (liczyłem na zaoszczędzonej kasie na litrze tych paliw ).

Edytowane przez Rafioninio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

NIe no auto bedzie tak dziennie po kilka kilometrów wbijac codziennie nieduże dystanse, ew jakis wypad do miasta ew jakis tam wyjazd 100 km n wakacje, no ale tak jak mam założoną instalację w starym samochodzie to tak na oko przeliczyłem że koszt jej założenia pokrył sie po 2 latach (liczyłem na zaoszczędzonej kasie na litrze tych paliw ).

Nie rób tego Jukowi nie bądź barbarzyńcą i nie psuj auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, każdy ocenia według siebie :D, jakiego bym auta nie miał, to zawsze bym zagazował, nawet Juka,  bo po co mam płacić więcej za to samo, no i różnica jest taka, że jeżdżę codziennie i wszędzie nie patrząc na koszty, w przeciwieństwie do niektórych, co dość często poruszają się "ekologicznie" i nie tylko.

ale taka nasz mentalność, 



hmm, przemyślałem, może nie zawsze, bo jak auto użytkowane okazjonalnie to szkoda kasy, tak jest w przypadku Forda Pumy, mojej ślubnej, robi moze 500km rocznie, :D :D :D czyli szkoda zachodu :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w każdym przypadku gazowania chodzi przede wszystkim o oszczędność wyrażoną bezpośrednio w $$$$.

Ja wszystkie samochody, które miałem na Pb gazowałem i jestem fanem LPG. Jeśli by to ode mnie zależało to bym nawet samoloty i okręty zagazował :P

 

Kosztu montażu instalacji i przeglądów (liczę obecnie na ok. 2,5 kPLN + 60 PLN/rok) nie wliczam, bo ważniejsza dla mnie jest satysfakcja z tankowania :D

 

Tak czy siak muszę jeszcze 2,5 roku poczekać, aż upłynie gwarancja i wówczas bezapelacyjnie Żuk przejdzie na podwójne zasilanie ;)

 

A wątek założyłem, żeby poznać Wasze opinie i zamiary w zakresie gazowania Żuka. Każda jest cenna  :punk:  

Edytowane przez Navkol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DINO jaką instalację założyłeś ? Ile pali obecnie Pb lub LPG

 

ps. Ja jestem wielkim fanem ON. Kiedyś wszytkie auta gazowałem, ale stwierdziłem, że to bez sensu. Chodziło to dobrze do czasu a później było więcej problemów niż frajdy z jazdy.

Obecnie kupuję takie auta aby było mnie stać na paliwo do nich bez żadnych dodatkowych instalacji których nie przewidział producent.

Dodatkowa elektronika to zawsze dodatkowe elementy które mogą się zepsuć/robić dodatkowe problemy. Dociekliwych odsyłam do wątku LPG i doświadczeń użytkowników LPG.

Edytowane przez xxyy777e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pytanie jeżeli chcecie oszczędzić i LPG jest takie dobre to czemu każdy czeka na koniec gwarancji a nie zacznie oszczędzać od początku posiadania samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DINO jaką instalację założyłeś ? Ile pali obecnie Pb lub LPG

 

moja ODY???? około 14L w trasie i około 18L w miescie 

nie wiem na jakich setupach jeździłeś, ale technika idzie do przodu :D 

 

 

 

Ok pytanie jeżeli chcecie oszczędzić i LPG jest takie dobre to czemu każdy czeka na koniec gwarancji a nie zacznie oszczędzać od początku posiadania samochodu?

 

bo jak zepsuje Ci się wycieraczka albo światło to serwis powie, że to przez LPG :D :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok przekonałeś  :icecream:

 

pytam , bo jezdzilem paroma samochodami z LPG (dawno temu wiec pewnie technicznie tez rozwiazania byly inne) ale zaden z nich nie spisywal sie jak nalezy  - ciagle byly problemy i brak mocy  :thumbsdown:

 

nowe samochody sa bardziej ekonomiczne ... ja mam DIG-T i moj spala mi okolo 8l. po miescie wiec jest ok jak go pocisniesz potrafi spalic 12l. ale cos za cos  :devil:

 

a czy ktos ma Juke na LPG ?! jak na razie to tylko zapowiedzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sterownikach jest opcja ciepłego startu, czyli pali odrazu na LPG, powinno dać radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]  DIG-T [...]

Póki co gazowanie tego silnika ponoć jest nieopłacalne.

Nie jestem mechaniorem, ale rzetelny gazownik powiedział, że tam jest ... wYtrysk bezpośredni  :blink: i żeby nie stopić wYtryskiwaczy instalka (tak czy siak) na każde 5 cykli LPG podaje 1 cykl Pb

Ponoć już jest jakaś włoska instalka dedykowana do tego silnika.

Edytowane przez Navkol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to bezpośredni wytrysk, to wszelkie protezy są bez sensu, Viale wypuściło teraz układ zasilania, przez wtryski PB i to jest to :D 100kkm gwarancji na wtryski, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powim tak znajomy ma Dacie Daster z tym silnikiem 1,6 115KM i orginalnie w salonie załozony gaz od nowości auto ma własnie rok, w zimie jak hamował przy swiatłach lub w korku auto sie dusiło i gasło szarpało servis twierdził ze wszystko jest OK a na pierwszym przegladzie wymienił juz jeden wtrysk teraz jezdzi w miare normalnie bo faluja obroty ale czekamy do zimy czy znow sie nie zacznie duszenie i gaszenie do czego pije bo jak sie okazuje to ten sam silnik co w JUKE jak otwarlismy klapy koło siebie to okazuje sie ze prawie wszystko to samo rozni sie detalami osprzetu i plastikami .

Nie wiem moze to wina instalacji jaka zamontowali moze inna by sie lepiej sprawiła ale on nie jest zadowolony .

 

A moje zdanie jest takie ze jak cie stac na auto to chyba stac cie na paliwo a nie na alternatywne zródła zasilania...........

 
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] A moje zdanie jest takie ze jak cie stac na auto to chyba stac cie na paliwo a nie na alternatywne zródła zasilania...........

Rozumiem że w mieszkaniu (gdzie mieszkasz) masz zapalone wszystkie światła i włączone wszystkie sprzęty 24/7 :question1:

Bo przecież skoro stać Cię na dom (mieszkanie) to na rachunki też powinieneś mieć  :whistle:

 

Jeśli na postawione wyżej pytanie Twoja odp. brzmi "NIE", to w Twoim uporze widzę brak konsekwencji :thumbsdown:  Tylko nie wyjeżdżaj mi, że gasisz światło na noc, żeby Cię nie raziło, bo mnie ... porazi :lol:  :lol:  :lol:

Ale każdy ma prawo do swojego poglądu, i za to Cię szanuję  :innocent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A moje zdanie jest takie ze jak cie stac na auto to chyba stac cie na paliwo a nie na alternatywne zródła zasilania...........

 

następny :D :D :D załóżcie jakiś klub, jeżdżących na "tylkoPB" a Ci co mają kuchenki gazowe, to z zaoszczędzonej kasy wypiją za wasze zdrowie :D :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że w mieszkaniu (gdzie mieszkasz) masz zapalone wszystkie światła i włączone wszystkie sprzęty 24/7 :question1:

Bo przecież skoro stać Cię na dom (mieszkanie) to na rachunki też powinieneś mieć  :whistle:

 

Jeśli na postawione wyżej pytanie Twoja odp. brzmi "NIE", to w Twoim uporze widzę brak konsekwencji :thumbsdown:  Tylko nie wyjeżdżaj mi, że gasisz światło na noc, żeby Cię nie raziło, bo mnie ... porazi :lol:  :lol:  :lol:

Ale każdy ma prawo do swojego poglądu, i za to Cię szanuję  :innocent:

 

 

Mi chodzi przedewszystkim o tą wasza oszczędnosc na tym gazie jak juz pisałem wcześniej jest chore te myslenie ze oszczedzacie :

Koszt instalacji gazowej to około 2,5 tys.zł. za najprostrza a i bywa ze cena urosnie do 5-6tys. do tego dochodza coroczne wizyty na stacji diagnostycznej 150zł (co przy nowym aucie masz dopiero po 3 latach i kosztuje 100zł) do tego jakies niedajboze dodatki do paliwa znow koszt rosnie. I co gorsza problemy eksplatacyjne za ktore przyjdzie nam zapłacic bo nie znam nikogo kto by ich z instalacja nie miał.

 

Wiec jak to wszystko do kupy poskladamy to ile by trzeba przejechac autem tej klasy zeby sie wyszło na plus w stosunku do Pb.

Ale to kazdego indywidualna sprawa na czym chce jezdzic.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt SD to tylko 62zł więcej,  i nie słyszałem, że trzeba jeździć co roku, przecież wystarczy tak jak w DR jest napisane, jakie dodatki do paliwa??, jakie problemy eksploatacyjne?? widocznie Twoi znajomi oszczędzali podczas montażu, a to niestety się później mści, i nie piszę tu, że trzeba zabulić jak za zborze, bo można zamontować dobry zestaw w rozsądnej cenie, wszytko zależy od pazerności gazmena 

Mam wrażenie, że albo nie miałeś nigdy auta w gazie, albo zatrzymałeś się na instalacji z Poloneza, ja osobiście odsyłam tych co chcą wsadzić II gen do wtrysku albo zestaw na RV, bo szkoda mi czasu, no ale montaż to jest mój dodatkowy dochód i traktuję to bardziej jak hobby :D :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt SD to tylko 62zł więcej,  i nie słyszałem, że trzeba jeździć co roku, przecież wystarczy tak jak w DR jest napisane, jakie dodatki do paliwa??, jakie problemy eksploatacyjne?? widocznie Twoi znajomi oszczędzali podczas montażu, a to niestety się później mści, i nie piszę tu, że trzeba zabulić jak za zborze, bo można zamontować dobry zestaw w rozsądnej cenie, wszytko zależy od pazerności gazmena 

Mam wrażenie, że albo nie miałeś nigdy auta w gazie, albo zatrzymałeś się na instalacji z Poloneza, ja osobiście odsyłam tych co chcą wsadzić II gen do wtrysku albo zestaw na RV, bo szkoda mi czasu, no ale montaż to jest mój dodatkowy dochód i traktuję to bardziej jak hobby :D :D :D

 

 

Widzisz nie polega to na krytykowaniu kogos lub jego pogladów tylko wyrazeniu swojego czyli mojego zdania i mojej wiedzy na temat GAZU.

Ty jestes osoba która sobie na tym zakładniu zarabia .......... i tak do konca nie mowisz całej prawdy lub nie jestes doinformowany w tym co robisz ......

Wedle polskich przepisów każde auto z instalacja gazowa musi przechodzic coroczne badania techniczne na stacji diagnostycznej .......

Poczytaj takze o tym :

P24 ZESTAW LUBRYFIKACYJNY LPG FLASH LUBE SERIES 2

stosuje sie to przy niektórych silnikach przykładowo HONDA i innych japoncach i raz na jakis czas musisz dolewac tego ustrojstwa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie diagnosta ma Ci wbić przegląd LPG???????/ tak z ciekawości,

 

nie jestem obiektywny???? hmmm, może niekoniecznie mam do tego podejście obojetne, bo jak napisałem wyżej nie jest to moje główne źródło utrzymania i bardzie mnie to bawi niż ma powodować moje dobre poczucie finansowe.

 

LUBRYFIKACJA, hmm, każdy sposób jest dobry aby naciągnąc klienta, w źle zamontowanej instalacji i nie wystrojonej nawet ta czarodziejska ciecz nei pomoże :D poczytaj TO chodzi o pierwszy post, to co znalazłem w necie, jak dla mnie ma to sens :D 

 

odnośnie silników japońskicj, moja Ody tez jest w spisie nienadających się :D a jakoś już ponad 60kkm sobie radzi bez problemu, Avensis na dryndzie drugi rok bez problemu moje nissmo ponad 200kkm i dalej śmig, można tak wymieniać i wymieniać :D 

 

i nei krytykuję Twojego zdania, ale to Ty napisałeś:

 

 

 

 

A moje zdanie jest takie ze jak cie stac na auto to chyba stac cie na paliwo a nie na alternatywne zródła zasilania...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...