Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

JUKE + LPG


Navkol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założeona instalacja gazowa ----BRC, butla w kole 55l, koło zapasowe po wyciągnięciu plastiku środkowego z bagarznika też się zmieściło!!

 

Podczas powrotu , spisywała się poprawnie nawet po przełączeniu na Sport, nie był odczuwalny spadek mocy

 

Pierwszy przegląd po 1000km, z ewentualną regulacją jak by coś było nie tak, zobaczymy

witAM

jak można to poprosze o kontakt do tego "gazownika". ja mam również teknę i chciałabym załozyć instalację gazową

 

a tak na marginesie to dyskusja tutaj wyżej to bez sensu. kolega pytał o to czy ktoś ma założoną instalację lpg i jeśli tak to jak się sprawuje a tu dywagacje na temat "stać" , "nie stać" itp.

ja przez 4 miesiące zrobiłam moim żukiem 22 tyś km i zaplanowane mam na przyszły rok jakieś 60 tyś. więc kwestia zaoszczędzenia "paru" złotych jest przy takim przebiegu bardzo ważna

 

pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie, wtryski bez problemu dałoby się postawić w pion, przedłużyłoby to ich żywotność i skróciło wężyki wtrysk kolektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toweriraq - dorzuć jeszcze do kompletu wlew i butlę z kołem. Nie spodziewałem, że butla z kołem wejdą razem  :dribble:

Edytowane przez Navkol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a ja od wczoraj też mam gaz w moim żuku,  marki Lavato. po pierwszej jeździe pan z serwisu musiał podregulować to i owo ale po tej regulacji auto śmiga bez zastrzeżeń. i jak się tankuje to mniej boli. spalanie jak do tej pory pewnie przez to doregulowywanie może nie do końca wiarygodne ale wychodzi mi 9,5 l/100 km na trybie SPORT, bo tylko na tym trybie jeżdżę. pewnie jeszcze zbyt krótko, by wypowiadać się więcej na ten temat, ale jak pojeżdżę więcej to jeszcze coś napiszę.

pozdrawiam Forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli...

Spalanie Pb średnio 7 litrów/100km = 5,34x7 = 37,38zł

Spalanie LPG średnio 10litrów/100km = 2,67x10 = 26,7zł

 

Ja robiąc Jukiem jakieś 15tys/rok:

Pb - 5500zł

LPG- 4050zł

 

Rocznie zaoszczędziłbym ok 1400zł nie wliczając dodatkowych przeglądów i kosztów utrzymania LPG o ile takie są :)

Więc po ok 2-3 latach gaz by się zwrócił.

 

Czy się opłaca?? Nie mam pojęcia jak technika poszła do przodu dlatego nie dyskutuję.

 

Kiedyś o tym myślałem aby mojego zagazować ale...

- conajmniej 3 lata bym musiał go jeszcze trzymać aby instalacja się zwróciła.

- kolejne 3 lata abym zarobił na instalacji ok 4000zł gdzie na rok zysk ok 1300zł na miesiąc ok 130zł

 

Czy się opłaca?? Oczywiście zakładając zero awaryjności samochodu.

 

Ceny paliw mogą się nieznacznie różnić :)))

 

Ale się rozpisałem :))

 

Moim zdaniem: zakładam zmianę samochodu za ok 3-4 lata więc instalacja gazowa mi się NIE OPŁACA i mam głowę spokojniejszą :)

 

Prawda?????

 

Nie wiec co na co osoby które rocznie robią 30, 40 a nawet 50tysięcy więc moje zdanie brzmi GAZOWAĆ!! :)

 

Uffffff dzięki za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 miesiące temu...

1.6 116KM ? wg mnie tak jak  ja planuje zakup ale 1.6 190KM + dolozyc LPG. Gazownik mowil ze instalacja taka to koszt ok. 4,5-5tys. zl. przy zalozeniu ze instalacja spala gaz + odrobine(1-2 litra) Pb95. Czy to sie oplaca, czy koszty wyszly by na tyle zwracalne przy np. rocznym przebiegu ok. 13-15tys. km .? 

generalnie pytanie, czy ktos z was posiada wersje 190KM + GAZ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Czy to sie oplaca, czy koszty wyszly by na tyle zwracalne przy np. rocznym przebiegu ok. 13-15tys. km .? 

 

do tego wystarczy zwykły kalkulator,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze tematów związanych z tym silnikiem na forum lpg chyba odpuszczę sobie montaż instalacji. W roku nie robię więcej jak 12 000 km, co prawda przy takich przebiegach niegdyś zdecydowałem się zagazować almerę i byłem z tego rozwiązania naprawdę zadowolony, jednak potencjalne problemy z silnikiem 1.6 i względnie niewysokie spalanie (aktualnie 7.2 w cyklu mieszanym) powodują duże wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. 

Widzialam ze padlo pytanie co do instalacji gazowej w Juku z silnikiem 190 Konnym no to musze sie pochwalic ze  moj Zuczek taki zabieg przeszedl we wrzesniu. Silnik 1,6 190 koni skrzynia CVT system start stop. I auto smiga..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Widzialam ze padlo pytanie co do instalacji gazowej w Juku z silnikiem 190 Konnym no to musze sie pochwalic ze  moj Zuczek taki zabieg przeszedl we wrzesniu. Silnik 1,6 190 koni skrzynia CVT system start stop. I auto smiga..  

Będziemy wdzięczni za garść szczegółów, jaka instalacja, jaki koszt instalacji, jak spalanie, i gdzie robiłeś instalację.

Edytowane przez krzycho59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie raczej, czy autko pali książkowe więcej 15% LPG, czy wyczytane przezemnie na jakimś forum LPG az 50% więcej LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jaki jest koszt reg zaworów i jak czesto robić ? jakies objawy sugerujące koniczność  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
2 godziny temu, wtkk20 napisał:

co za kraj ... w stanach do juka montują podtlenek azotu a u nas kupują auto za 100tys pln i po gwarancji montują lpg ... żenua

Fajny temat odgrzałeś. Wpis  prawie sprzed dwóch lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...