Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Piszczące tarcze hamulcowe - Jest na to jakaś rada? :(


Pawcior

Rekomendowane odpowiedzi

Od zimy zaczęły mi piszczeć hamulce ...wymieniłem więc klocki i tarcze...niestety problem powrócił..w maju na przeglądzie mechanik psiknał mi jakimś środkiem na tarcze i pomogło..ale na krótką metę. Teraz dalej piszcza nawet przy suchej pogodzie....piszczenie jest najbardziej słyszalne podczas jazdy np w korku albo w ostatniej fazie hamowania, zwłaszcza podczas delikatnego hamowania.....Już nie mam siły...czy naprawdę trzeba kupić jakieś drogie tarcze i klocki Brembo,żeby to piszczenie ustalo... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przesmarowac tarcze TOWOTEM :lol: oczywiscie zarcik, ale słyszałem o takim przypadku, ze ktos rzucił własnie taki temat kolesiowi a On bez zastanowienia kupił puche ze smarem i jazda.

A tak powaznie to wydaje mi sie ze jest to wina klockow, kiepski materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja - piszczą klocki; kup jakies lepsze chociaz mialem przedtem Trusting za 55zl i nie piszczaly, teraz mam Ferodo Premier za 80zl i tez cichutko za seba.mak kupil ( w zasadzie ja mu kupilem :wink: ) Lukas i podobno mu piszczą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jesli klocki piszczą to jest ich wada? tzn można wołaj o wymiane w sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie zawsze jest wina materialu z ktorego sa wykonane klocki lub tarcze.

Czesto zdaza sie ze klocki piszcza poprzez to ze drgaja i pisk jest wynikiem tego ze klocek trze o blaszki w zacisku.Posmaruj te blaszki ktore trzymaja klocek po boku w zacisku.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja - piszczą klocki; kup jakies lepsze chociaz mialem przedtem Trusting za 55zl i nie piszczaly, teraz mam Ferodo Premier za 80zl i tez cichutko za seba.mak kupil ( w zasadzie ja mu kupilem :wink: ) Lukas i podobno mu piszczą :wink:

witka

dokładnie mam Lukas-y i troszke popiskuje ale juz sie przyzwyczaiłem do tego popiskiwania ich :wink: Nie jest to jakis strasznie glosny piska moze dlatego mi to az tak nie przeszkadza :roll: hihih

tez jestem zdania ze to wina klockow :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...