Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie dziala tempomat


Gość Cork1986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam nie wiem czemu ale nie dziala mi tempomat jak juz zalapie to zaraz go wybija czego to moze byc przyczyna predkosc odpowiednia i zaznacze ze wczesniej chodzil bez problemu :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujnik - wyłacznik nad pedałem sprzęgła. Mogły się przewody poluzować albo przetrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacze jeszcze dzisiaj tak naprawde to teraz ine bo jeszcze jasno na dworze pzdr..

 

Sprawdź czujnik - wyłacznik nad pedałem sprzęgła. Mogły się przewody poluzować albo przetrzeć



i nic wszystko ok z kablami ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tak włącz przyśpieszacz obrotów tzw.podgrzewacz wciśnij sprzęgło włącz bieg obroty powinny spaść z 1500do 800 jeśli po włączeniu biegu obroty nie spadną spróbuj na włączonym biegu przechylić wajchę w lewo lub prawo jeśli obroty będą spadać to ten czujnik patrząc od spodu to ten wyżej dostęp do niego jest lepszy od strony kabiny trzeba tylko rozebrać tunel środkowy koszt czujnika w aso ok 450zł kosmos

Ewentualnie sprawdź przewody od niego bo może być uszkodzona izolacja i zamiast miedzi zostały tam tylko tlenki tak było u mnie z czujnikiem cofania jest taki sam tylko ma inną kostkę przyłączeniową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak w Nissanie ale mialem tak w Audi. Byl taki patent jak gruszka podcisnieniowa. Zaraz pod oslana silnika. Byla peknieta ( jest gumowa) kupilem uzywke i dzialalo. Do dzis nie mam pojecia jakie miala zadanie ta gruszka i na jakiej zasadzie to dzialalo. Ale po wymianie bylo ok al koszt 50zl, wymienilem sam.

Moze w innych autach byc to samo. Do tego etapu jeszcze nie doszlem. Popatrze u siebie z tym ze moj Path 4.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zobacze co jest grane

Niewiem jak w Nissanie ale mialem tak w Audi. Byl taki patent jak gruszka podcisnieniowa. Zaraz pod oslana silnika. Byla peknieta ( jest gumowa) kupilem uzywke i dzialalo. Do dzis nie mam pojecia jakie miala zadanie ta gruszka i na jakiej zasadzie to dzialalo. Ale po wymianie bylo ok al koszt 50zl, wymienilem sam.

Moze w innych autach byc to samo. Do tego etapu jeszcze nie doszlem. Popatrze u siebie z tym ze moj Path 4.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma żadnej gruszki chodzi ci pewnie o podciśnieniowe podtrzymywanie gazu tak było w starszych silnikach zwłaszcza benzynowych dziś jest elektronika pedał elektroniczny to i gruszek nie potrzeba

sprawdzaj te czujniki jeśli przy pedale działa to zostaje ci ten w skrzyni wiem bo mam to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Spaliłem sprzęgło w Pacie i konieczna była wymiana. Rzecz w tym, że teraz tempomat raz ciągnie, a raz nie idzie go załączyć. Problem nie występuje na niższych biegach, a jedynie na 6. Miał ktoś tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka SET miga szybko gdy nie chce pracować na 6-tym biegu??

Miga na chwilę i się rozłącza. Zauważyłem też, że przytrzymując dźwignię biegów na 6-tce w najbardziej skrajnym położeniu, tempomat działa, gdy jednak nacisk osłabnie, układ się rozłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz skaner OBD odczytaj błędy. Każdy z czujników układu ASCD (tempomat) ma swoje DTC więc na takiej diagnostyce sprawa wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, jestem juz po "swojej" naprawie tempomatu, wpierw komp nie widział zapiętej 6stki , przytrzymanie wajchy z biegów pomagało ale to nie wyjscie z sytuacji... póżniej czujnik luzu w skrzyni nie widział 5 i 4 biegu...

Wg opisu w dziale navary nalezy wyjać czujnik PNP z skrzyni biegów i go na obwodzie zeszlifować bądz "dospawać" troszkę plastikowego krucca wyłącznika.

Dostęp do w/w wyłącznika jest troszkę ogranczony ale jeśli ktoś nie ma rąk jak łopaty do sniegu to da radę z kanału od spodu auta go wykręcić kluczem płaskim 19.

 

Nie wiem czy w kazdym pathu ale u mnie ten wyłącznik jest CAŁY metalowy!Może mam juz zamiennik? więc zeszlifowanie po obwodzie nie jest juz takie proste, ale dremelem można to zrobić w miarę równo. Nie wiem dlaczego u mnie przestał działać, "dzyndzel" tego wył. nie był starty, (bo metalowy) być może wspomaniana na forum dzwigienka za 30zł w skrzyni się troszkę wytarła. 

Zeszlifowałem niecały milimetr czujnika po obwodzie i tempomat oraz podgrzewanie silnika znów zaczęło działać prawidłowo.

Czas poswięcony naprawie max 1 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeje temat... u mnie też raz tempomat działał a raz nie... po przeczytaniu tego wątku ustaliłem że winę ponosi czujnik na pedale sprzęgła. Czujnik/włącznik jest ok tylko dzwignia pedału go nie dociskała. Muszę teraz ustalić czy sprężyna jest słaba czy coś tam się lekko zastało. CRUISE zaczał działać poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spręzyna dostała luzu i nie odbija pedału do końca, mozesz poprostu wkręcic głębiej czujnik 2-4mm powinny wystarczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem.. będę się starał jednak by przywrócić to do używalności.

Czy sprzęgło sterowane jest hydraulicznie czy na linkę? Sorry za pytanie... samochód używam od kilku dni i nie zdążyłem jeszcze wszystkiego obejrzeć dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odgrzeje temat,dzisiaj zobaczyłem że taz mi nie działa tempomat tzn włączyć lub wyłączyć działa ale nie mogę ustalić odp prędkości(set) czy odpowiedzialny jest za to ten czujnik na skrzyni? Gdzie on jest dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to była wina  czujnika luzu w skrzyni wtedy wogóle nie mógłbyś aktywować tempomatu lub po ustawieniu prędkości po czasie tempomat by się sam wyłaczał. Działanie czujnika sprawdza się też w taki sposób ze załączasz

'dogrzewanie silnika" , po podniesieniu obr włączasz po kolei wszystkie biegi. Jesli obr natychmiast spadają czujnik jest dobry.

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdzilem tylko na jedynce i obr spadly od razu,dzisiaj sprawdzilem na wszystkich biegach i obr nie spadaja! czyli czujnik tak? Ktory to jest? jak rozebralem srodkowy tunel w aucie to po prawej stronie sa dwa czujniki wyzej  z ktorego wychodza dwa kable i troche nizej pod nim jest drugi.sa jakies zamienniki?Jaki numer fabryczny maja te czujniki? czy z navary D22 podejdzie bo wyglada tak samo.Wyglada tak ze czujnika wychodza dwa kabelki do wtyczki tak?czy to jest 32006-CD10B ?

Edytowane przez Coyote024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki ma nr fabryczny ale jest to ten czujnik zamocowany wyzej w skrzyni biegów, zaraz pod osłonami tunelu.  Ten drugi ponizej jest od świateł cofania.  Nie musisz kupować nowego, stary wyjmij i po obwodzie (korpus jak się zaczyna gwint) zeszlifuj go jakies 0.5-1mm. Dzięki temu będziesz go mógł głębiej wkręcic przez co kruciec wyłącznika będzie głebiej wchodził do środka skrzyni i lepiej rozłączał styki.  Ja tak zrobiłem i po ponad roku nadal wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Czy jak aktywujecie tempomat zapala się u was kontrolka SET? bo u mnie nie, tylko zapala się kontrolka cruise. Czujnik na skrzyni raz działa raz nie. Przytrzymując wajche w odpowiedniej pozycji czujnik zaskakuje ale tempomat nic. Czy czujnik na pedałem sprzęgła można jakoś sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...