Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie dziala tempomat


Gość Cork1986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymieniłem czujnik na nowy i dogrzewanie silnika działa,napęd 4LO działa ale tempomat raz działa lub przez dłuższy czas i jak włączę i wylacze to znów nie działa potem działa,niewiem co jest grane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na desce jest SET i CRUISE,   

CRUSIE zaswieca się po aktywacji tempomatu , a SET w chwili ustawienia żądanej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nie wiem jaki ma nr fabryczny ale jest to ten czujnik zamocowany wyzej w skrzyni biegów, zaraz pod osłonami tunelu.  Ten drugi ponizej jest od świateł cofania.  Nie musisz kupować nowego, stary wyjmij i po obwodzie (korpus jak się zaczyna gwint) zeszlifuj go jakies 0.5-1mm. Dzięki temu będziesz go mógł głębiej wkręcic przez co kruciec wyłącznika będzie głebiej wchodził do środka skrzyni i lepiej rozłączał styki.  Ja tak zrobiłem i po ponad roku nadal wszystko działa.

 

Potwierdzam właśnie zaszlifowałem jakiś 1 mm i po wkręceniu tempomat działa a po włączeniu ogrzewania silnika (ssania) i wrzuceniu biegu od 1 do 6 obroty spadają. Przed zeszlifowaniem nie spadały chyba, że mocno docisnęło się drążek zmiany biegów w pozycji wybranego biegu wtedy nawet tempomat załapywał ale po puszczeniu drążka przestawał. Teraz wszystko jest ok.

 

dzięki za radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czołem,

 

czy ktoś wie gdzie szukać punku uziemienia E41? Staram się rozszyfrować rysunek z manuala.

/ post w tym temacie, bo dotyczy naprawy tempomatu. Opis zrobię jak doustalam szczegóły/.

 

 

1. punkt uziemienia E21 - pomiędzy ECM a wlewem spryskiwacza.

2. ECM

3. punkt uziemienia E41 - nie mogę zlokalizować - pomocy!

4. zawór serwisowy A/C wysokiego ciśnienia

5. układ ABS-u

6. punkt uziemienia E61 - za obudową filtra powietrza

 

 

update:

E41 - widoczny po zdemontowaniu akumulatora :)

post-93184-0-14599600-1466179358_thumb.jpeg

Edytowane przez ert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepne się znowu ! Temat przerabialem parę lat temu gdzie okazał się walniety czujnik na skrzyni! Teraz sytuacja Wygląd a tak sprawdziłem czujnik organoleptyxznie i jest ok kabelki jak nowe ,bolec chodzi prawidłowo bo czujnik był wymieniony na nowy! Teraz sytuacja ma się tak że włącz tempomat to zaswieca się cruise ale żeby ust prędkość to zero reakcji , na podgrzewaczu silnika na wszystkich biegach obroty spadają, gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Coyote024 napisał:

 

 

Sytuacja opanowana okazało się że miejsce styku czujnika przy pedale sprzęgła się wyrobiło i bolec z czujnika nie zaskoczył! Obrocilem te kółeczko w I wszystko dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich 

Własnie odkryłem, że i u mnie przestał działać tempomat. Miałem wcześniej naprawę silnika po zerwanym łańcuszku rozrządu (koszty szkoda gadać) i przed naprawą wszystko działało co prawda po naprawie jestem już ze 3 miesiące ale jakoś wcześniej nie było okazji w mieście używać tempomatu. Niedawno jadać w dłuższą trasę poza miasto próbowałem włączyć tempomat a tu niespodzianka przycisk tempomatu nie reaguje. Po wciśnięciu "ON/OFF"  nic się nie zaświeciło na desce rozdzielczej jak to wcześniej było że przy włączeniu pojawiał się napis "CRUISE". Podczas jazdy ponaduszałem kilkanaście razy przycisk tempomatu "ON / OFF" i w końcu za którymś razem na desce zaświeciła się kontrolka od tempomatu "CRUISE". Pomyślałem, że może coś ten włącznik nie stykał ale niestety po za możliwością zaświecenia i zgaszenia napisu na desce nic więcej się nie działo tzn. tempomat przy świecącej kontrolce "CRUSIE" nie reagował na ustawianie prędkości  jazdy :( . Obecnie jest tak (3 dzień od wykrycia braku tempomatu), że czasem podczas jazdy wciskajac "ON/OFF" dalej nie daje się nawet zaświecić ta kontrolka na desce "CRUSIE" czyli raz po wciśnięciu zaświeci a raz można se dusić przycisk do woli i nic. Czytałem wcześniejsze posty ale u mnie jest skrzynia automatyczna i brak u mnie pedału sprzęgła więc nie bardzo wiem co i gdzie mam posprawdzać (R51 2,5 DCI).

Z góry THX za podpowiedzi (na razie nie chce jeszcze jechać do warsztatu - może przy waszej pomocy dam rade ożywić tempomat mojego PATA  :)  ).

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem cześć, 

na początek zrób test systemu (opis w instrukcji serwisowej ). Ujawniony kod błędu podpowie gdzie szukać.  U mnie wskazało na uszkodzony przełącznik w kierownicy - i tak tez było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Odgrzeję bo wiedza z wątku się przydaje :)

Tempomat szwankował, test czujnika w skrzyni z podgrzewaniem silnika i spadajacymi obrotami pokazał konieczność ingerencji - nie na wszystkich biegach obroty spadały. Do czujnika dostalem się od góry - konsola srodkowa demontowana prosto - są tam zatrzaski, dalej osłony lewarka - 4 śrubki na nasadkę 10.  Warto mieć cienkie rękawiczki zeby łapek nie podrapać - dość ciasno tam. Czujnik jest od gory po prawej stronie skrzyni, ściagamy opaskę,  plastikowy kapturek który prowadzi przewody po skrzyni,  rozpoznany wtyczkę i odkręcamy. Widac bylo jakis uszczelniacz, wiec przy montażu dałem na krawędź czujnika trochę kleju silikonowego. U mnie podobnie jak u KrisT ten wyłącznik jest CAŁY metalowy

Do przyszlifowania obudowy w celu glębszego wkręcenia czujnika użyłem dremela,  tarczka robi dobrą robotę.

IMG_20201009_195127_HDR.jpg

20201009_203913.jpg

20201009_203529.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już udało mi się zdjąć tą kostkę. Na jednym boku jest taka spinka, którą trzeba odgiąć na zewnątrz i wtedy wtyczka schodzi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...