Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bardzo słabe światła w N15


Gość KSz77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam wielki problem i niewiem jak z niego wyjśc bo nie znam sie na reflektorach.

Kupiłem w styczniu N15 i wiem że była uderzona z przodu. Gość wymienił reflektory i nie jestem pewien czy wiedział co robił. Gdy włanczam światła mijania po zmroku jazda praktycznie jest niemożliwa - świecą bardzo nisko i są za słabe - żarówki H4 55/60. W związku z tym mam do szanownych klubowiczów kilka pytań:

1. W reflektorach dookoła żarówek są metalowe blaczki okalająceje, przymocowane do luster - czy one są powszechnie stosowane i czemu one służą?

2. Jeżeli nic nie wykombinuje zamierzam kupić nowe kompletne reflektory - Czy reflektory od N15 po 1998 roku ( gładkie szkło) bedą pasować do 1996?

3. Czy jest taka możliwość że klient do nowszych reflektorów założył "stare" klosze (te z 1996 roku) i swiatło zostaje żle rosproszone?

4. A może jest inna przyczyna i ktoś z was miał ten problem.

 

 

Bardzo proszę o pomoc i zgóry dziekuję za wskazówki.

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO Szczecin - niestety regulacja nic nie pomogła - światło jest bardzo rosproszone nie ma tej charakterystycznej "odcietej lini" na przyrządzie.

Dodam że plastikowe kostki są mocno przegrzane - częściowo nadtopione ( te które nakłada sie na styki żarówek) pewnie gość przesadził z mocą- może tu jest przyczyna - może na lustrach jest jakiś osad od przegrzanego tworzywa z kostek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te blaszki okajajace to odblysniki, kiedys ktorys z kolegow klubowiczow mial z nimi problem - mianowicie poprzez zalozenie zarowki o wiekszej mocy (lub pseudo xenono -wiem z autopsji) odblysniki sie wypalaja, potem ich wewnetrzna czarna powierzchnia nie odbija a pochlania swiatlo

 

ja bym jednak pojechal do jakiegos konkretnego serwisu jezeli w nocy nie da sie jezdzic to nie jest w porzadku :?

 

aha reflektory po lifcie musza pasowac - niczym sie nie roznia, jesli sie myle to mnie poprawcie...

 

pozdr i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Ci sie grzeja i topia kostki przy zarowkach, to cos musi byc nie tak z jakimis przekaznikami.podejrzewam, ze za due natezenie idzie na swiatla i dlatego sie grzeje i topi kostka.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMM! Przypuszczam że reflektory to pddróbka - ale sprawdze dopiero rano. Czyli nie warto kupywać nowych "podróbek" po ok 250 zł - czy może jest jakaś solidna firma? Kostki się nie grzeją - poprzedni właściciel je przegrzał.

But the way! Dziękuje za zainteresowanie i opinie są dla mnie bardzo ważne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a są to orginalne reflektory :?: czy podróby np.DEPO bo jak tak to zebyś pękł to niebędziesz miał dobrych świateł :wink:
Niekoniecznie. Ja mam depo i świecą bardzo dobrze. Słyszałem wiele razy, że są z nimi problemy, ale ja takich nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a są to orginalne reflektory :?: czy podróby np.DEPO bo jak tak to zebyś pękł to niebędziesz miał dobrych świateł :wink:
Niekoniecznie. Ja mam depo i świecą bardzo dobrze. Słyszałem wiele razy, że są z nimi problemy, ale ja takich nie mam.

szczęsciarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Te lampy ktore posiadasz nie powiny przejsc w ogole przegladu jezeli nie ma na nich wyraznej roznicy swiatlocienia... jezli nie ma takich linii na szkle to linie taka powinny rysowac blaszki w kolo zarowki lub uksztaltowanie odblysnika... wychodzi na to ze masz cos z odblysnikiem - prawdopodobnie zostal on zmatowiony przez uzycie zbyt mocnej zarowki - stad dodatkowo nadpalone kostki na zarowkach. Chyba nie obejdzie sie bez wymiany calych lamp. Szukaj na szrocie - xedos mierzyn, stobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciejka_sz:

PostWysłany: 13 Wrz 2005, 22:57 Temat postu:

Te lampy ktore posiadasz nie powiny przejsc w ogole przegladu jezeli nie ma na nich wyraznej roznicy swiatlocienia... jezli nie ma takich linii na szkle to linie taka powinny rysowac blaszki w kolo zarowki lub uksztaltowanie odblysnika... wychodzi na to ze masz cos z odblysnikiem - prawdopodobnie zostal on zmatowiony przez uzycie zbyt mocnej zarowki - stad dodatkowo nadpalone kostki na zarowkach. Chyba nie obejdzie sie bez wymiany calych lamp. Szukaj na szrocie - xedos mierzyn, stobno.

 

 

Myśle że masz rację. Oglądałem dzisiaj te odbłyśniki - są matowe- jutro się jeszczeupewnie.

Czy możesz mi polecić jakiś dobry warsztat w Szczecinie?

Dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
Czy możesz mi polecić jakiś dobry warsztat w Szczecinie?

Dzięki za odpowiedź!

Warsztat? Chodzi Ci o naprawy mechaniczne, blacharskie? Zobacz w dziale "warsztaty" tu na forum jest taki dzial i w szczecinie tez jest pare punktow opisanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat? Chodzi Ci o naprawy mechaniczne, blacharskie? Zobacz w dziale "warsztaty" tu na forum jest taki dzial i w szczecinie tez jest pare punktow opisanych.

 

Szukam warsztatu mechanicznego i dobrego elektryka

Dzieki!!

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w Xedosie : Za depo - nowe - zawołali 250/szt

Znalazłem pod stargardem w strachocinie szrot gdzie też monza zamówić te same za 185!!!! Polecam to miejsce! (wyjeżdżając ze strgardu dziesiątką w strone Bydgoszczy. Samych odbłyśników nie dostane więc zdecydowałem sie na podróbki. Dzisiaj sprawdzałem - moje odbłysniki są w środku szare i matowe.

Pozdrawiam i dziękuje wszyskim za porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys szukalem do mojego i znalazlem hurtownie w szczecinie. dla mnie daleko ale moze tobie przypasuje http://www.arwit.pl/

 

sciagnalem ich cennik i sa:

NI96350121 REFLEKTOR LE N.ALMERA 99-> 2401 177,37 216,39

NI96350122 REFLEKTOR PR N.ALMERA 99-> 2401 177,37 216,39

NI96350131 REFLEKTOR LE N.ALMERA 99-> 2401 199,54 243,44

NI96350132 REFLEKTOR PR N.ALMERA 99-> 2401 180,14 219,77

 

pozdro :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Wreszcie znalazłem firmę która zajmuje się regeneracją odbłyśników reflektorów. Dzisiaj wysłałem do nich zapytanie - jak dostane odpowiedź to napiszę o tym. A może ktoś z was zna tą firmę i mógłby podzielić się ze mną informacjami na ich temat

 

http://www.pbrych.pl/index.htm

 

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieco inny pogląd na te sprawy. Światła to podstawa, ich ustawienie i jakoś doświetlenia. W końcu to bezpieczeństwo. Czemu regenerować czy instalować zamienniki :?: Na szrotach i na Allegro pełno ogłoszeń o lampach do Almi. Z doświadczenia wiem, że przy regeneracji są kłopoty, albo odbłyśnik odpryśnie po jakimś czasie albo sczelność takich świateł jest potem kiepska. Lepiej poszukaj oryginałów, bardziej się opłaca. Jeśli chodzi o grzanie się kostki to raczej normalne, pytanie czy plastik się kruszy :?: jeśli tak to kostki wymagają wymiany, styk jest kiepski i pełnej mocy ze świeczek nie uzyskasz a dodatkowo wzrośnie temperatura oprawy. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej! Od paru tygodni zastanawiam się nad amorami do tyłu. Prześledziłem forum naszego klubu i uwazam że zdania są dosyc podzielone a głównie i tak kierujemy sie zasobnością portfela. Ja namierrzyłem dzisiaj tylnie SACHS 180/szt + odbój za 40zł/szt. Wydaje mi sie że to rozsądna cena i marka dość zaufana. Zakładam je w sobote i za jakiś czas podziele sie z wami wrażeniami. Ceny z Hurtowni FOTA w Stargardzie Szczecińskim. Teraz zostały mi jeszcze reflektory do wymiany i jestem w kropce: Oryginały po 800zł /szt (?????) uzywane oryg. po 300-350 oczywiście nie do sprawdzenia przy zakupie czy nie są wypalone odbłyśniki. Teraz DEPO czy TYC. Za DEPO życzą sobie po 245/szt a za TYCa 180/szt - oba po face lifting'u (gładkie klosze) <--Propozycje FOTA. Muszę wybrać między DEPO i TYC bo na oryginały mnie nie stac,. W licznych dyskusjach na forum słychać że te obie marki są kiepske ale przeważnie po "zastosowaniu mocniejszych żarówkach.

Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KSz77 ja jakbym mial taki wybor to kupilbym uzywane oryginalki, do swojej P10 wsadzilem po stluczce lekkiej podrobe i niestety nie pasuja mocowania tak jak powinny, a oryginal to zawsze oryginal. Jesli chodzi o czesci takie jak lampy,blotniki,drzwi,maski,klapy, itp. to lepiej uzywany oryginal niz nowa podroba. Z tym ze ja jakbym kupowal to musialbym najpier obejrzec/sprawdzic.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś stłukłem lewy reflektor + pękł mi migacz - i też stałem przed dylematem oryginał czy zamiennik. Kupiłem używany oryginał za 250 PLN i zamiennik migacza za 50 pln i nie żałuję. Wszystko przyszło kurierem solidnie zapakowane w styropianie. Zamontowałem sam - bo to banał - kilka śrub. Wymieniłem zarówki na Philips Vision Plus, pojechałem do serwisu na regulację świateł i wszystko gra.

 

Światła są bardzo ważne - szczególnie jeśli jeżdzisz po zmroku ( tak jak ja ) więc nie ma co kombinować z zamiennikami skoro cena taka samam jak używanych oryginałów.

 

Jest sporo serwisów w internecie na które wrzucasz zapytanie dot konkretnych części i firmy które są tam zarejestrowane dostają od razu twoje zgłoszenie. Otrzymanie satysfakcjonującej odpowiedzi to zazwyczaj kwestia dni.

 

 

aha - reflektory różnią się szkłem - jedne są bardziej matowe inne bardzej przejżyste - w zależności od rocznika almerki - ja akurat miałem jakieś bardziej przeźroczyste i był mały problem z dostępnością takiego - ale jeśłi wymieniasz oba to chyba bez znaczenia.

 

pozdrawiam i życzę powidzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...