Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wspomaganie


Gość Jumper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupujac moja Almerke nie mialem chlodniczki oleju od wspomagania i wlasnie dzisiaj udalo mi sie cos takiego zalatwic od kumpla od Primierki nie wiem moze beda potrzebne jakies przerobki ale jakos dam sobie rade CHYBA??

 

I tu moje pytanie jaki i ile oleju wchodzi w uklad wspomagania. I jak wymienic olej na nowy i jak go odpowietrzyc ???

 

Dzieki za podpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej dołączam zdjęcie tak jak to wygląda u mnie (zdjęcie było robione podczas likwidacji wycieku z tejże chłodniczki - to takie dwie rurki przed chłodnicą właściwą).

 

Jeśli oryginalnie była, to po stronie pasażera, w dolnych partiach komory silnika powinno być połączenie przewodów - rozpinasz je, wsadzasz chłodniczkę, mocujesz ją i wsio :)

 

A co do oleju - jak rozepniesz układ, trochę ci go wyleci. Jak przestanie lecieć, to odpal samochód zrób parę obrotów kierownicą (będzie coraz ciężej) - wyleci reszta i to wbrew pozorom dosyć duża. Jak skręcisz, wlewasz olej (jakieś 0,5l), odpalasz samochód na otwartym zbiorniczku, kręcisz kierownicą, gasisz furę, dolewasz tyle oleju żebyby było pod max i koniec roboty.

 

Dla wygody można zdjąc zderzak - jest o wiele lepszy dostęp - ja przy okazji zlikwidowałem ogniska rudej i zabezpieczyłem przód bitexem.

 

dscn10410ug.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbk wielkie dzieki za wyjasnienie a nic sie nie stanie jak bede krecil kierownica jak nie bedzie oleju w wspomaganiu chodzi mi o pompe zeby sie nic nie stalo !!

 

No i jakiego oleju jeszcze uzyles ???? bo chce odrazu wymienic na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbk wielkie dzieki za wyjasnienie a nic sie nie stanie jak bede krecil kierownica jak nie bedzie oleju w wspomaganiu chodzi mi o pompe zeby sie nic nie stalo !!

 

No i jakiego oleju jeszcze uzyles ???? bo chce odrazu wymienic na nowy

 

Nic się nie stanie...

 

Shell do skrzyń automatycznych. Weszło coś ponad pół litra (między 0,5 a 0,6l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...