Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Łańcuch rozrządu -wymiana


heckler1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Skoro pojawił się odzew odnośnie mojego wpisu to zacznę szykować odpowiednią relację

z przebiegu demontażu i montażu łańcucha co skutkuje przede wszystkim zaoszczędzeniem

sporej kasy w domowym budżecie. Materiału jest sporo tak więc wszystkich zainteresowanych

proszę o cierpliwość, bo oprócz sporych oszczędności jest też satysfakcja z DOBRZE WYKONANEJ ROBOTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I proponuję materiał wrzucić tu pamiętając o tym, by fotki publikować za pośrednictwem forum, nie z hostingów zewnętrznych.


=======================================================================

 

Panie i panowie, temat już jest zatwierdzony w ZTS http://forum.nissanklub.pl/index.php/forum/196-x-trail/ . Czytać i strzałka w górę ;)

Ewentualne pytania zadawać tu, lub na PW kolegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jacek - prosze dokończ robote - przyda sie wszystkim  :)

 

mam dodatkowe pytanie:

 

post-58419-0-55998000-1462990423_thumb.jpg

 

górne to wałki rozrządu

dolne to wał korbowy

a dwa środkowe? środkowy górny i środkowy dolny - czy któryś z nich napędza pompę wspomagania???

 

 

ps

Nie tak dawno mechanik mi likwidował wycieki w silniku. wiem że majstrował przy pompie wacum, a później był ustawiany rozrząd. Teraz po rozgrzaniu silnika mam nieprzyjemny terkot, który znika po przekręceniu kierownicy. Tak jakby obciążenie na pompie powodowało napięcie "czegoś" i terkot znika.

 

ps2

wspomaganie to środkowy górny - sprawdziłem - wiec przyczyną jest łańcuch, napinacz, czy oba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolny to wspomaganie, górny pompa wtryskowa.

Jak już rozbierasz to raczej wymień wszystko.

A Jacek robił rozrząd w benzynie i relacja jest w ZTS http://forum.nissanklub.pl/index.php/forum/196-x-trail/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

cześć,

Odgrzewam, chociaż nie takie stare ;).

 

Swojego Xksa mam dopiero 3 tygodnie. Silnik 2,2 dCi 136KM. 2004 rok, bez DPF, przebieg 252kkm. 

Auto przeszło serwis podstawowy (filtry, płyny, paski osprzętu, napinacze itd).

 

Nie mam pojęcia jaki był olej wcześniej, ja zalałem Elf full tech coś tam, coś tam 5W30 spełniający jakąś klasę NRF4 czy coś takiego (wymiana w zaprzyjaźnionym punkcie i podobno taki będzie tutaj odpowiedni ze względu na małe średnice kanałów olejowych itd). 

 

od kilku dni obserwuję zjawisko hałasowania łańcucha rozrządu (tak przypuszczam) na górze między wałkami (jak by tarł o obudowę). Zjawisko występuje tylko i wyłącznie na zimnym silniku (po nocy, czy po całym dniu w pracy), ale tez nie od odpalenia (odpala na sam widok kluczyka, nawet nie trzeba przekręcać ;) ) tylko jakieś 30 sek po odpaleniu jest ok, potem ze 30 sek coś tak własnie hałasuje i potem zaczyna cichnąć i już wszystko ok .

 

Tak jak by jakiś napinacz umierał tylko dziwne, że nie od razu a dopiero po tych ok. 30 sek i na tak krótko. 

 

Czy zjawisko występowało przed wymianą oleju nie wiem, bo nie wsłuchiwałem się tak w silnik (mój pierwszy diesel w życiu) ponieważ rolka napinacza paska osprzętu była dość głośna (łożysko), teraz po wymianach jakoś to słyszę i się zastanawiam co dalej. 

Auto odpala rewelacyjnie, moc ma, przyśpieszenie ma, no wszystko jest ok. 

 

Bardzo proszę o opinie/porady czy rwać włosy i portfel czy poczekać co dalej ;)

Jak pisałem to mój pierwszy diesel w życiu, pierwsze auto z rozrządem na łańcuchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

od kilku dni obserwuję zjawisko hałasowania łańcucha rozrządu (tak przypuszczam) na górze między wałkami (jak by tarł o obudowę). Zjawisko występuje tylko i wyłącznie na zimnym silniku (po nocy, czy po całym dniu w pracy), ale tez nie od odpalenia (odpala na sam widok kluczyka, nawet nie trzeba przekręcać ;) ) tylko jakieś 30 sek po odpaleniu jest ok, potem ze 30 sek coś tak własnie hałasuje i potem zaczyna cichnąć i już wszystko ok .

 

Tak jak by jakiś napinacz umierał tylko dziwne, że nie od razu a dopiero po tych ok. 30 sek i na tak krótko. 

 

 

Akurat jestem po wymianie rozrządu, co prawda w silniku benzynowym, ale może to niewielka różnica.Piszesz, że słyszysz łańcuch na górze między górnymi kołami.Akurat u mnie właśnie tam był największy luz.Łańcuch po prostu w tym miejscu latał mimo, iż jest tam bardzo mała odległość między kołami.Praktycznie na całej długości łańcuch był dość mocno naciągnięty, ale u góry to była masakra, dlatego u mnie nawet lampka checka się zapalała. U mnie też na zimnym terkotał jakieś 3 - 4 sekundy , a potem była zupełna cisza.Łańcuch był wyciągnięty mniej więcej o jedno ogniwo.Silnik ma 165 tys przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzięki, to mnie bardzo urządza, akurat niedaleko pracuję.

witam nie bede poruszal nowego tematu czy da rade wymnienic rozrzad bez wyjmowania silnika y22 model t30 bo jest dosyc ciasno z góry dziękuje za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej niewykonalne, choć są magicy jak @123hudy, który by to pewnie zrobił na parkingu przed blokiem ;)

Oto dowód rzeczowy :D;)http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/98674-p12-wymiana-uszczelki-pod-g%C5%82owic%C4%85-w-22-dci/?do=findComment&comment=1035343

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc  mam pytanko czy napinacz u mnie nie jest czasem za duzo wysuniety ? silnik chodzi cichutko wywala tylko blad czujnika zmiennych faz 

post-109014-0-36367600-1520786301_thumb.jpg

post-109014-0-87675100-1520786375_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy ktoś rozbierał dolna pokrywę od rozrządu? To jest pompa oleju która ma jednej otwór dający olej do boku silnika. Czy tam ma być jakaś uszczelka ? 

Nissan x trail 2.2 dci 136 km

Bo cały czas napinacz przy wysokich obrotach mi nie do końca napina. Sprawdzałem ciśnienie oleju i przy rozgrzanym silniku jest 1 atm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgłos jakby podobny jeśli dobiega z okolic rozrządu to wielce prawdopodobne że to on właśnie, choć może to być też któreś z łożysk kółek paska wielorowkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mały Stanley napisał:

Zrzuć paski i uruchom na chwilę silnik , wtedy się okaże . Ja bym obstawiał jedno z kółek pasowych ? :ph34r:

Racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TESTER 1956 napisał:

Odgłos jakby podobny jeśli dobiega z okolic rozrządu to wielce prawdopodobne że to on właśnie, choć może to być też któreś z łożysk kółek paska wielorowkowego.

Kółka swoją drogą ale jest jeszcze terkotanie przy przyspieszaniu tak jak ktoś wcześniej pisał !! Prawdopodobnie napinacz łańcucha!! I do tego gaśnięcie jak zimny!! Także poszedł na warsztat jutro mechanikę rano ma się nim przejechać i postawić diagnozę zobaczymy co wymyśli!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie a widziałeś te wtryski i wogole czy byłeś przy robocie?

Teraz, pugi36 napisał:

Właśnie a widziałeś te wtryski i wogole czy byłeś przy robocie?

Ile zapłaciłeś za naprawę ! Jeśli można wiedzieć!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło zdjąć paski by je ewentualnie wykluczyć. Teraz mechanik może Ci wcisnąć co zechce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pugi36 napisał:

Właśnie a widziałeś te wtryski i wogole czy byłeś przy robocie?

Ile zapłaciłeś za naprawę ! Jeśli można wiedzieć!!

Wtryski szmelc 2x sprawdzone . Złożone na używkach ( części 1550 zł ) . W serwisie BOSCH-a chcieli za kompleksową naprawę 6400 zł w najbardziej pesymistycznym scenariuszu ( z nowymi wtryskami ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...