Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zalety i co lubicie w swoich Primerkach?????


Gość Scyzor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj to widze, ze P11 to duzo gorsze auto jakosciowo od P10.U mnie plastiki nie trzeszcza i uwazam, ze sa dobrej jakosci, siedzenia jak na 10 lat i przebieg 292 tys km nie trzeszcza, nie przetarly sie,galka zmiany biegow w ladnym stanie, jedynie troche kierownica sie w jednym miejscu wytarla, zadne przyciski sie nie poscieraly. Jesli chodzi o P10, to mozna chyba tylko narzekac na gorne przednie wahacze no i moze jeszcze malo schowkow, a tak poza tym, to deska jest bardzo czytelna.

 

P.S. Moze zalozymy temat o zaletach Primerek :?: :?: :?:

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za zalety P10 uwazam:

extra zawieszenie nie biorac pod uwage gornych przednich wahaczy, samochod po prostu prowadzi sie wysmienicie

Bardzo dobre wykonczenie wnetrza

Czytelna deska rozdzielcza

Extra widocznosc

Mala usterkowosc w zadbanych egzemplarzach

Wytrzymale silniki

Wytrzymale blachy (chodzi o rdze)

Ladny wyglad jak na samochody z tamtych lat produkcji

 

Jak cos mi jeszcze przyjdzie do glowy, to dopisze.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Moze zalozymy temat o zaletach Primerek :?: :?: :?:

Poza drobnymi wadami, to moja Primera jest jedną wielką zaletą ;) mam nadzieję, że u innych jest podobnie :D

Moim zdaniem nie ma sensu zakładać tematu o zaletach zalet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wadą jest za mały bagażnik i do tego jeszcze muszę wozic tam koło zapasowe (ale jak się chciało gaz to się teraz męcze) i nie mam co z nim zrobić nieraz.

Za mała liczba schowków i nie ma też zadnych uchwytów na kubki (butelki).

Poza tym bardzo przyzwoite auto :wink:

 

mały bagażnik - wolne żarty :-))) bagaznik jest wielki !!

ad. uchwytówt na kubki - wez pod uwagę ze takowe pojawily sie w duuuzo nowszych konstrukcjach - pokaz mi auto z lat tych co P10 co takowe uchwyty posiada... dopiero teraz obserwuje tendencje do tego ze kazde auto musi miec cos na napoje i rozne schowki gdzie i jak sie da. ot taki tręd :-)

 

w top gearze sie nabijali z tych schowkow ze uzytecznosc niektóych jest taka ze mozna tam schowac np. selera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu zakładać tematu o zaletach zalet ;)

 

Juz zalozylem. Jesli nie bedzie nim duzego zainteresowania, to poprosze modeatorow aby go usuneli.

Zalozylem tez go z mysla o "nowych" na forum, ze poznali zalety i dla tych co tez zamierzaja dopiero co kupic.Napewno przed kupnem warto poczytac wady i zalety wymienione przez uzytkownikow.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie z tym zgadzam co wymieniliscie

dodam jeszcze bajerancka tylna kanape w kombi w ktorej mozna regulowac kat oparcia :)

 

Ja mam sedana ale nawet bym sie nie domyslil, ze takie cos jest w tylnym oparciu. Niezly bajer.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie nie podobaja dosc slabe swiatla mijania za to dlugie sa ok

 

Moze to tylko kwestia regulacji. U mnie mam na sam dol opuszczone i nie narzekam, a wiem ze powinny byc wyzej, tylko musze podjechac na regulacje, bo sam je obnizylem maksymalnie bo musialem wyjac lampy i rozruszac regulacje, wiec dla bezpieczenstwa zeby nie oslepiac je obnizylem na maksa i nawet w takim ustwieniu ladnie siweca.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie nie podobaja dosc slabe swiatla mijania za to dlugie sa ok

 

a może masz jakieś słabe żarówki lub już zużyte odbłyśniki ? IMHO to nie jest jakas wada produkcji seryjnej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D trzecia Primerka - to już o czymś mówi ...

- niezawodność

- duuuży bagażnik (teraz mam kombi! )

- wygoda - w P11.144 baaardzo wygodne fotele

- dobry stosunek ceny do jakości i wyposażenia

- ładny design

- staranne wykończenie (w starszych modelach zdecydowanie lepsze)

- te autka mają duszę!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie już wszystko zostało powiedziane:

wygodne przednie fotele, doskonale sprawdzają się na długich trasach,

duże gabaryty,

duży bagażnik i świetny do niego dostęp (mam hatchbacka)

super wygląd i kolor

solidność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie denerwuje to, że halogeny mają takie głupie trzymanie, że bardzo łatwo je ukraść.

oczywiście także zawieszenie przednie, słabe jakieś,

Dodatkowo, było już to napisane: w zasadzie brak schowków,

podłokietnik kierowcy, powinien być większy, a przynajmniej wyższy,

Tapicerka na drzwiach mogła by być mniej plastikowa,

Zbyt mały silnik, jak na tak wielki samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą jest to że są i to są fajowe.

- duży bagażnik (mam kombi i jak wyjeżdzam gdzieś to ładuję pod dach)

- świetnie trzyma się na zakrętach

- fotele przednie mają świetne trzymanie boczne (czego nie można powiedzieć o tylnej kanapie - w P10 jest dużo wygodniejsza)

- fajna w dotyku skórzana kierownica

- ładne wnętrze

i wiele innych

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- silnik SR20De/DE

- łątwość/podotność na udoskonalenia home made

- duzo tanich części

- niezawodność

- zawieszenie bardzo przyjemne dające pewność prowadzenia przy dużych prędkościach

- bardzo ale to bardzo precyzyjna srkzynia biegów

 

Znalazło by się jeszcze sporo sporo zalet, może by tak podać wady ?

 

Największa moim zdaniem to skuteczność seryjnych hamulcy oraz problemu z wacahczem górnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- silnik SR20De/DE

Aż się dziwię, że dopiero Kuba podał taką zaletę... Przecież ten motor to największe dobrodziejstwo Primery! ;)

 

Znalazło by się jeszcze sporo sporo zalet, może by tak podać wady ?

 

Wady wymieniamy już od jakiegoś czasu tutaj: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=8955

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem jak Ci tam wygodnie być może... dla mnie pojęcie - dużo miejsca z tylu znaczy to ze siedząc za kims nie musze siedziec z oparciem fotela między nogami, tylko moge nimi (nogami w sensie) ruszac bez wbijania sie kolanami w oparcie, a w primerze p10 tak na 100 % nie jest ! no chyba ze jakis niewymiarowy jestem (1,9m , 100 kg wagi). Będac na targach motoryzacyjnych w lipsku przysiadalem sie do wielu aut w tym do P12 i moim skromnym zdaniem w P12 z miejscem jest dokladnie tak samo jak w P10. Duzo lepiej w takich moich porównaniach wypadla np. toyota avensis... a co ciekawe jeżeli chodzi o miesce z tyłu to rewelacyjnie prezentuje sie golf V - wiem bo kumpel ma i tez jest wielki - i tam z tyłu za jego fotelem odsuniętnym na maksa podróżowało mi się naprawdę komfortowo.

 

MK

niezbyt dużo miejsca primera zawdzięcza najmniejszemu roztowie osi w swoje klasie

a mnie przeszkadza stukanie czegoś w przednich drzwiach przy otwartcy szybach, plastiki wokół tylnich lamp w tym względzie wzorem jest audi 80 B4 i podswietlenie zegarów... na biało ... nie ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie przeszkadza stukanie czegoś w przednich drzwiach przy otwartcy szybach

 

właśnie :-/

 

podswietlenie zegarów... na biało ... nie ładnie

 

w Invitation jest na czerwono, ładnie :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto do jeżdżenia ok. ale nie do napraw i remontów. Części jednak droższe a ,,pierdułki " ciężko dostępne w zamiennikach lub używkach. Nie lubię tłumaczenia sprzedawców, że ,,część droga BO TO JAPOŃCZYK". Z kolei lubię przestraszone miny niedouczonych mechaników gdy się otwiera maskę i widzą pajęczynę kabli i przewodów. Przeważnie mówią że są bardzo zajęci i ni emają czasu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...