Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zalety i co lubicie w swoich Primerkach?????


Gość Scyzor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chyba masz spalone jakieś żarówki, u mnie jest to podświetlone. Inna sprawa, żę u kolegi (SLX z 94r) też nie widać podświetlenia opisów przycisków nawiewu.

 

pozdrawiam.

 

hmm...

palą sie te prostokątne pomarańczowe diody, natomiast nie ma podświetlenia obrazków, że to jest na szybę, to na nogi itp.

Wydaje mi się, że jak przeglądałęm książkę, to nie ma tam na fotkach żaróweczek pod obrazkami, Sprawdzę to jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że jest zdecydowanie więcej postów na temat "co mi się nie podoba w Primerze" niż "co mi się podoba". Z kolei na pytanie "czy jesteś zadowolony ze swojej Primery" zgodnie odpowiadamy TAK. C o z tego wynika? Primera jest OK? czy nie jest... a może poprostu lubimy sobie ponarzekać...

Primerke mam nieco ponad rok, przejechałem w tym czasie 45 tyś km. Wczoraj po raz pierwszy nie chciała jechać, a do tej pory poważnych problemów nie było. Drobiazgi się sypią ciągle jak na "francuza" przystało. W jednym lusterku nie działa już podgrzewanie, podobnie jest w przypadku fotela. Zepsuła się regulacja oparcia fotela kierowcy, zepsuły się wycieraczki (omawiany wilokrotnie temat na forum). Zurzyły się za wcześnie kielichy amortyzatorów tylnych, zurzyło się wcześnie łożysko spręzarki klimy. Zawieszenie przednie ciagle stuka - jak nie wachacze górne, to łączniki.... choć przyznaje że auto faktycznie dobrze się trzyma drogi.. mimo stukania. Denerwują mnie też niektóre elementy we wnętrzu, np. przy dłuższej jeżdzie brakuje miejsca na lewą nogę kierowcy... elektryka szyb przeszkadza... ktoś projektując wnętrze myślał o ergonomii inaczej. Podsumowując, gdybm rok temu wiedział o primerze tyle co dzisiaj raczej bym jej nie kupił. W zasadzie nie oferuje nic nadwyczjnego...., no i te drobne, wkurzające usterki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że jest zdecydowanie więcej postów na temat "co mi się nie podoba w Primerze" niż "co mi się podoba". Z kolei na pytanie "czy jesteś zadowolony ze swojej Primery" zgodnie odpowiadamy TAK. C o z tego wynika? Primera jest OK? czy nie jest... a może poprostu lubimy sobie ponarzekać...

To wynika z jednej starej jak świat prawdy. Do luksusów i komfortu przyzwyczajamy się natychmiast, a wady i niedociągnięcia kolą w oczy. W związku z tym bardzo szybko przyzwyczajamy się do wielkich bagażników, oszczędnych i niezawodnych silników, ładnego wyglądu i bogatego wyposażenia. Te cechy szybko stają się w naszym mniemaniu standardem i nie zauważamy ich tak długo jak długo mamy je do dyspozycji... Gorzej jak ich braknie, wtedy się przypominają... A jedna głupia spalona żaróweczka na desce rodzielczej nie pozwala o sobie zapomnieć, dlatego wciąż o niej mówimy. Widzisz już schemat? :)

 

 

Podsumowując, gdybm rok temu wiedział o primerze tyle co dzisiaj raczej bym jej nie kupił. W zasadzie nie oferuje nic nadwyczjnego...., no i te drobne, wkurzające usterki.

Taaaaa... I ciekawe co byś kupił innego. Pewnie jakiegoś VW i byłbyś z niego niewątpliwie za***iście zadowolony...

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa... I ciekawe co byś kupił innego. Pewnie jakiegoś VW i byłbyś z niego niewątpliwie za***iście zadowolony...

VW skiepscił się wcześniej niż Nissan, więc napewno bym go nie kupił... Wcześniej miałem Corolle i się tylko zużywała, ale nie psuła. Miałem chęć na Avensisa... ale były sporo droższe i wyposażeniem dużo słabsze. Można więc powiedzieć że skusiło mnie bogate wyposarzenie Primerki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek503
... Miałem chęć na Avensisa... ale były sporo droższe i wyposażeniem dużo słabsze. Można więc powiedzieć że skusiło mnie bogate wyposarzenie Primerki :)

 

I sie ciesz! Bo Avensis to już tylko mit. Poczytaj na forum Toyoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11 144 to jeszcze nie jest "francuz"
częściowo niestety jest francuzem. Kupowałem niedawno części w ASO, bo niestety nie było zamienników. Na opakowaniach były nadruki "Made in France". Odkąd francuzi przejeli europejskiego Nissana wpychają do niego wyprodukowane u siebie nienajlepszej jakości części.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy wymieniłem rozrząd w silniku jestem spokojny i wyluzowany 8) a z Primery ZADOWOLONY. Pewnie, że ma swoje wady, ale ogólnie trzyma wysoki poziom, kiedy sie porówna takie same roczniki innych producentów.

Niestety polskie drogi zabiją wszystko - dziury na jezdniach jak na trasie downhill'owej i sól w zimie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę rzeczy:

 

1. Głośny silnik - GA16DS (a może raczej słabe wyciszenie wnętrza) i do takiej fury trochę za słaby

2. Dość szybko zużywające się zawieszenie (ale to reguła w naszym kraju)

3. Coś, kurdebalans w drzwiach pasażera mi stuka

4. Brak filtra pyłkowego

5. Nierówne obroty silnika (albo za niskie albo za wysokie)

6.Rdza na końcówkach progów

i parę innych rzeczy.

 

Ale to wszystko jest do wybaczenia, część z tego da się naprawić a reszta jest przyćmiona przez zalety auta, więc bilans spokojnie wychodzi na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moje P10 zabija mnie:

- Tragiczny i nieprzemyślany dostęp do pompy paliwa

- tragiczna skuteczność hamulcy tarczowych z tylu (naszczesice po wyawlenie korektorów jest super)

- kiepskie trzymanie boczne foteli (poza SRI i GT)

- beznadziejnie duży promień skrętu

 

Narazie to tyle :lol:

JAk pojerzdze to sobie przypomne inne drobne wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to ja jeszcze dodam co mi się podoba w Primerce :)

1. układ skrzyni biegów, tj. wsteczny od siebie i do tyłu...rewelacja...pozostał sentyment z dużego fiata :D

2. cyngielek otwierania bagażnika i wlewu w jednym - niezwykle pomysłowe urządzenie :wink:

3. bardzo czytelna deska rozdzielcza +panel środkowy

4. wygodniaste fotele

5. podłokietnik z tyłu

6. stosunkowo dobre wyciszenie (mam pod maską matę bitumiczną +wygłuszenie z BMW 730) :D/

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SILNIK. wiadomo ze mocy nigdy za wiele ale juz teraz objezdzam niejedno lepsze auto :twisted:

 

reszta nie ma zadnego znaczenia :D

no ja niestety nie mam za dużo mocy, 90 koników :( ale co mi tam, lubię się delektować jazdą jak bóg przykazał - 100Km/h O:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZALETĘ

 

po 3 letniej przerwie powróciłem do primerki...

przez ten okres jeździłem 3 autami...

Fiat tito 1.9 turbo diesel - ładnie się zbiera ale..... fiat... :cry:

VW golf 2 1.6 - zdeeeecydowanie przereklamowane autko :?

Honda Civic 1.4 ..... hmmm jak jedna osoba to jeszcze jaakoś się jechało...

jak więcej to strach wyprzedzać..

 

po kupnie PRIMERKI tylko wsiadłem i...

poczułem się jak w domu...

po prostu to rewelacyjne autko jako całość i nie ma sensu wymieniać poszczególnych rzeczy...

 

Ten samochód ma duszę..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w zasadzie zgadzam sie z tym co napisano powyzej

dodalbym doskonaly uklad jezdny

pewnosc prowadzenia

doskonale silniki 2.0

i co najwazniejsze doskonale dzialajaca

:D:D AUTOmatyczna skrzynia biegow plus over drive :D:D

po prostu cudo

i tak pozatym to zaj..... autko

 

PS moje gowne porownanie to ujezdzane do tej pory Fordy

jeden byl lepszy

Mustang 5.6 1976 rocznik ech to bylo marzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja oprócz tego co było wymienione dorzucę:

A) Klima :)

B) Podłokietnik kierowcy :lol:

C) Odpowiednia widoczność w lusterkach wstecznych

D) Fotel kierowcy z regulacją siedziska w dwóch punktach

E) Powoli ściemniające się oświetlenie wnętrza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży plus:

- świetne prowadzenie

- precyzyjna skrzynia biegów

- niezniszczalna tapicerka welurowa :D

- ponadczasowa sylwetka i ładne wnętrze

Minusy (moje zdanie):

- sypiące się przedwcześnie rozrządy w siln. 1.6 i 2.0

- w większości drogie części

- większość mechaników jest oszołomiona jak się wjeżdża na warsztat Primerą ( na widok elektronicznego gaźnika i aut. ssania dostają drgawek i coś tam zaczynają bredzić o przereklamowanych VW - ale i tak to OLEWAM!!! :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plusy:

bardzo wygodne kubelkowe fotele czesciowo w skorze

doskonaly na dalekie trasy (800km i wiecej)

duzy bagaznik na zabudowe audio ;-)

swietny silnik

bezawaryjny jak narazie (smigam juz ponad rok w tym raz latala po polu ale tylko zderzaki odpadly)

prezencja

klima +elektryka

wspanialy komputer(pokazuje mi spalanie gazu)

brak lambdy za katem(=brak kata)

wyroznia sie w tlumie astr i golfow (dot wersji gt,sri)

twarde zawieszenie

trzyma sie drogi i pewnie prowadzi przy >200km/h(i tak nie ma gdzie tyle jezdzic,obwodnica w Piaskach jedynie)

odciecie przy 7200 :lol:

dymam niektore padaki motocyklowe typu 125cm3

jeszcze moglbym tak pisac ale po co, fura jest extra,chcialem zamienic na eclipsa ale tego nie zrobie, gt zostaje a eclipsa i tak kupie.ale nie o tym mam pisac

 

Wady:

paruje strasznie w srodku

duzo pali benzy 2.0 gt w miescie

brak podgrzewanych foteli z masazem(eheheeee, zartuje)

wiecej wad nie znam

 

 

Adas

p11 gt 97

gsx-r1000 K5 coming soon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mnie denerwuje za słaby silnik 1.6, bardzo rozczarowują mnie hamulce, pewnie mam do wymiany tarcze, ale w porównaniu do innych samochodów są kiepskie. Problemy też sa ze skrzynią, czasami najniższe biegi wchodza ciężko, to też pewnie wina tego, ze coś jest zużyte... i kierownica mogłaby być troszke mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...