Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan 350z 05' Z33 Black Bitch by Sajmon_LP


Sajmon_LP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawą tapicerkę masz, tzn pół skórę.

Ps. osobiście wolę kosmetyki które ją czyszczą, nawilżają ale nie nabłyszczają tak, nie naturalnie to wygląda...

 

Pss. Jestem ciekaw ile powera dojdzie po usunięciu katów  :) ??

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio, zdjęcie było robione świeżo po zabiegu, aktualnie jest mat, jednak o wiele ładniejszy niz poprzednio, fakt, na zdjęciu się świeci jednak zapewniam Cię, że teraz jest już inaczej. Z mocą zobaczymy, powoli do celu, jak ma się dyfer z infinity? podobno krótsze przełożenie jest ?

Dzisiaj delikatne poprawki po poprzednim właścicielu. A raczej zmiana jego wizji. Usunięta folia (szczotkowana stal) z nawiewów. Jakoś nie pasowały mi takie naklejki w tej klasie auta. Chrom do łazienki !! :D

227422_456275781132274_921898609_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dyfra sie nie dotykaj chyba że tego ze szperą chcesz wsadzić ale o normalnym przełożeniu... Fabrycznie Zetka ma pierwsze biegi za krótkie przez co robi kiepskie czasy do 100hm/h bo trzeba III zapinać...

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wjechały takie naklejki:

474169_457095741050278_191022631_o.jpg

A dodatkowo z ciekawszych spraw, zamówiłem felgi. Są praktycznie identyczne jak te jeśli chodzi o wzór:

d00612d.jpg

z tym że srebrne do malowania, ranty będą wypolerowane, a ramiona zostaną na 99% pomalowane w taki złoty kolor.

Pierwsza sprawa. Zna ktoś może kod tego koloru ? natomiast druga, bawił się ktoś w polerowane rantów ? Auto do góry, 2 bieg, koła się kręcą, wiertarka, filc, dużo pasty i jazda ? Będę wdzięczny za podpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie Zetka ma pierwsze biegi za krótkie przez co robi kiepskie czasy do 100hm/h bo trzeba III zapinać...

 

Kuba chyba ten twój anglik bo ja mam na 2 biegu 105kmh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie gruuuubo na tej feldze, ślicznie go odnowiłeś, sami (sam) lakier czyściłeś czy ktoś i jeśli sam to ile trwa czasowo taka zabawa? Środek też ślicznie, chociaż na fotach faktycznie się trochę za bardzo świeci jak na mój gust. Ale jeśli jest tak jak mówisz, że jest teraz matowa, to jestem pełen podziwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam robiłem korekte, caly dzień mi na to zszedł, szybko poszło bo lakier generalnie nie byl w najgorszym stanie.

Zrobię zdjęcie wnętrza teraz jak wygląda to będzie chyba najlepsze rozwiązanie :)

Pierwsza paczka doszła.
Downpipe w miejsce katalizatorów.

Montaż jakoś niedługo, ciekawy jestem przyrostu mocy oraz zmiany dźwięku. Patrząc na YT oraz opinie ludzi mający downpipe zapowiada się ciekawie

976782_457934167633102_910652205_o.jpg



Katalizatory wywalone, downpipe'y wsadzone. masakra jakaś odkręcić górna śruby przy kolektorze wydechowym ale dałem rade, inaczej być nie mogło.

Powiem tak. słychać strzały!

Pierwsze ujęcie seria, tak jak fabryka stworzyła.
Drugie ujęcie, po wywaleniu katalizatorów a wstawieniu downpipe.

Zrobiło się zdecydowanie głośniej powyżej 2.500rpm, poniżej nieznacznie głośniej, jednak między serią a nie serią tak więc do miasta idealnie.
Aż chce się teraz jeździć mniej ekonomicznie, jest to czego się spodziewałem.

W miejsce sondy dałem dwa emulatory i dopiero później w to sondy, po 10 km przejechanych i wielu minutach pracy na wolnych obrotach check engine (drugiej sondy) nie zanotowany :)

 

VIDEO:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniamuśnie, to widzę że mnie też czeka dużo zabawy z lakierem i wydechem.

Co do tego jak gada to bez kata pięknie mówi, a i rozumiem że namawia do mocniejszego depnięcia czasem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio zobaczymy co pokaże hamowania, powoli w planach ale to bliżej może wakacji jest plenum spacer.

Dzisiaj nakręciłem dwa filmiki z dźwięku wydechu na zewnątrz podczas przyspieszania:

#1



#2


dźwięk bardzo mi się podoba, no po prostu chyba go kocham :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie i rasowo brzmi tylko nie dotykaj się do dolotu bo co byś nie zrobił to tylko zepsujesz :D

 

Oczywiście dystans pod pleneum jak najbardziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Ptasia tylko private road :P
wszystko komputerowo przyspieszone :)

boberek91, trzeba sie gdzies umówic, musze zweryfikować na innej zetce jak chodzą u Ciebie biegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie ja też chciałbym porównać, jak chodzi 350Z z wydeszkiem (bez i z katami)? ;)

Jak coś to pisz na priv! :)

Edytowane przez boberek91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam, dawno nie pisałem :)
Z nowych wieści na 90% auto zostaje.
Jutro demontuje ze znajomym skrzynie biegów, musimy dać podkładkę pod łapę od wysprzęglika bo mały ruch pracy sprzęgło jest i bywają problemy z wykleszczaniem i wbijaniem biegów, przy okazji może inne pierdoły wyskoczą, to się okaże.


17 Czerwca mam umówioną wizytę w www.pitec.pl, czekam na nią właściwie już od półtora miesiąca (tylu klientów)
Rozmawiałem z wieloma osobami na temat lpg w mocnych autach, zmieniłem zdanie. Jako laik byłem przeciwnikiem tego rodzaju instalacji jednak stwierdzam że nie pozostaje mi nic innego jak samemu się przekonać.

Auta drugiego nie kupię, chce sie cieszyc z jazdy zetką, za rok paliwo może być po 6.50, gaz raczej nie będzie od razu za 4zł.
Skuter czy motocykl również odpada, chce jeździć zetką.
100zł=115km pb98
100zł-250km lpg,
różnica spora, różnica na tankowaniu za 100zł !!
Będzie prawdopodobnie Stag 300 Premium, korygujący sobie w czasie rzeczywistym dawkowanie paliwa. Do tego wtryski hana niebieskie, 2x reduktory, wlew schowany pod klapką.
Wystrojone będzie tak że smrodu gazu czy jakiś problematycznych przelewań dla silnika po prostu nie będzie.

Warto wspomnieć o projekcie Jarka który na lpg ma 350z biturbo, cały projekt świetny, auto jak szalone jedzie, żadnych checków, żadnych smrodów, falowań, po prostu auto do jeżdżenia, zapierdalania i cieszenia się :)
a dlaczego pitec.pl ? wystarczy poczytać fora OGÓLNOPOLSKIE jaką firmę wybrać do montażu lpg w Wielkopolsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego sprzegła dziwna sprawa rozumiem ze sprzęgło bieże jagby na dole i pedal ma 3/4  ruchu jagby luzem 

jeżeli tak to sprawdz pierw czy naciskając pedal sprzęgła tak delikatnie jest odrazu reakcja tloka na lape  czy tam poprostu nie ma luzu   druga możliwa sprzawa to wygiecie lapy  jeżeli tak to podkładanie pod nią poskutkuje na chwile bo łapa pewnie sie z czasem znowu ugnie a potem pęknie  a co do lpg

jeżeli ci to dobrze zalożą  to bedziesz bardzo zadowolony 

tylko niech zrobią ci to tak jak ci mówiłem wcześniej 

2 rurki fi8 od butli 2 zawory fazy ciekłej w parowniki po 250km każdy  i wtryski hany 

a przy okazji jak ty czyscisz sobie tą boczną tapicerke dzwi

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane 98, zalecane przed nissana.

Wreszcie w domu..
po 7 godzinnej walce z demontażem skrzyni biegów...
Był problemy z wbijaniem biegów 1-2-3 oraz ich wykleszczaniem, całą skrzynie zdemontowałem, dałem 3mm podkładkę pod łapę wysprzęglika (znany patent, oryginalne już tam jedna podkładka siedzi) i biegi wskakuja jak nowe, no prawie jak nowe, jest o wiele lepiej i bardzo się cieszę z tego powodu bo czas i wysiłek związany z demontażem a później montażem tej wielkiej skrzyni nie poszedł na marne. Przy wszystkim pomagał mi znajomy, dzięki Kremat0r ! samemu nie nie byłoby opcji by wszystko utrzymać itd.

995689_463409970418855_242523763_n.jpg

998890_463410010418851_1809129060_n.jpg

1596_463409973752188_1846902747_n.jpg

922714_463410063752179_251955315_n.jpg


bocxzna tapicerke czyscilem APC, następnie IPA i na to aerospace 303.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem jak odkręcić by później wszystko ustawić niestety. Widniał jednak napis Nissan, tak wiec wymieniane od nowości na bank nie było.Gdy zajdzie tylko taka konieczność (oby nie zbyt szybko) to na ebayu jest exedy stage 1 ze zwykłym zamachem za ok 1500zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, bo bys mial klarowna sytuacje.. tak w gwoli scislosci to nie stage 1 tylko prokit i uwierz  ze 1500zl nie wyjdzie ;)

Edytowane przez hot_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn zależy jaka droga transportu, czy ma się kogoś w stanach i może wysłać to "po swojemu" czy wysyła bezposrednio sprzedajacy, ja akurat mam kilka osób zza oceanem tak więc temat tegu typu wysyłek przerabiałem i jak póki co się nie zawiodłem. Czymś znaczmym się rózni ten prokit? jakie to moce i momenty wytrzymuje - masz taką wiedzę może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wszystko jasne, póki co nie planuje wymieniac bo jezdzi sie o niebo lepiej, jesli bedzie na nowo tak samo sie dzialo lub slizgalo sprzeglo to wtedy pomysle, jakies opinie wyrobione ktos ma na temat sprzęgieł XTD lub F1 ?



CHECK ENGINE !
Po dwóch tygodniach od wywaleniu katalizatorów i wstawieniu Downpipe oraz emulatorów sondy lambda, zapalił mi się check engine. Całe szczęście mój interfejs diagnostyczny zdał egzamin i przy pomocy Androida i programu Torque zrobiłem skanowanie błedów i wywaliło dwa błedy niby układu napędowego jednak jest to: P0430 a właściwie to dwa bodajże jeszcze był jeden taki sam z tym że oznaczenie w podpisie 1 oraz 2, wnioskuje że jedna i druga sonda.
Z tego co widzę błąd dotyczy sond lamda, po kilkuset kilometrach jednak chwyciło błąd mimo odsunięcia ich ze strumienia spalin poprzez emulatory.

Póki co błędy skasowane, odpaliłem auto raz jeszcze. Nie zapaliły się. Zobaczymy co jutro.

Pytanie, wpływa to jakoś na spalanie bądź osiągi ?
Słyszałem jak na razie jedną opinie że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że sprzęgło jest ciężkie a to zwraca uwagę UC, ostatnio podobno w poszukiwaniu pieniążków clą wszystko co się da. Jak ja zamawiałem to mimo prywatnej przesyłki, giftu itp. 560zł poszlo w...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...