Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szmerek w silniku


Gość Maciek78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
Gość blackgti

Dolanczam sie do tematu poniewaz u mnie jest podobna sytuacja.Mam sunny n14 2.0 GTI.PO odpaleniu zimnego silnika np.rano przez okolo3-4sekundy slychac metaliczny dzwiek.W momecie jak kontrolka cisnienia oleju gasnie (ok. 3-4 sek.)silnik zaczyna normalnie pracowac.Urzywam oleju mobil 1 5w50 i filtrow mann.Przebieg auta 161000km.Moim zdaniem powodem tego jest to , ze w tym aucie filltr oleju wkrecony jest pionowo i caly olej z niego splywa po dluzszym postoju.Do momentu az znowu sie nie napelni jest ten dzwiek klekoczacych popychaczy zaworowych i napinacza lancucha rozrzadu.Mam pytanie czy nie ma filtrow z jakimis zastawkami ktore zatrzymywaly by olej w filtrze podczas postoju i czy ktos w GTI ma podobna sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam diesla N14 i po postoju np. nocnym gdy ściśnie delikatny mrozek wyraźnie u mnie słychać na wolnych obrotach że coś jakby szumiało i chciało popiskiwać choć jeszcze tego nie robi i tak jest przez ok 3 - 4 minuty po rozgrzaniu silnika nie słychać. Jak stoi w temperaturze na plusie też niczego nie słychać po odpaleniu. Doprawdy dziwna rzecz. Ostatnio (10000 km temu ) wymieniłem rozrząd (tutaj jest pasek) olej 5000 km temu. Może ktoś z Państwa wie co to może być. Na początku po wymianie rozrządu i oleju tego nie było. Ale słychać jakby z okolicy rozrządu ale moje uszy mogą się mylić jest tam sporo tych pasków pod rozrządem. Ciekawe jest to że gdybym wybrał się do mechanika to już nic nie słychać po prostu po rozgrzaniu nie słychać tego chrzęstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...