Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaką instalację LPG zalożyć


kielbasa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Dwa miesiace temu zostałem szczęśliwym posiadaczem Primery P11 1.6 16V z 1997roku. Okazało się ze jezdże duzo więc padł pomysł moze załozyc LPG i stad moje pytanie jaka injstalacje polecacie do tego typu auta? Chciałbym założyc ja w Lublinie lub okolice (moze kogos polecicie).

Dodam że Nissan ma oryginalny przebieg 177tys:), czy do tego samochodu nadaje sie gaz i nie sprawia problemów? Jak jest z żywotnościa silnika na LPG, z góry dzieki za odpowiedzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znany koleś na forum-guru gazowym

 

ostatnio to standard to LPG TECH - komp sterujący - inne to Stag ,BRC itp ... Polecamy Techa 4 cyl to będzie 214

 

wtryski baracuda

reduktor to shark ,zavoli ,,,

 

i tyle ..

 

najlepiej podzwoń po gazownikach niech ci podadzą co i za ile ci zamontują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wsparcie

 

TECH,STAG, BRC i inne,  też jak najbardziej, ale jak to zwykle bywa, napiszesz poradzisz a życie swoje, do tego zobacz na lokalizację, jak trafi tam gdzie podane w drugim poście to poza jedynie słusznym AC w jedynie słusznej cenie :D :D : D nie ma możliwości innej instalacji. :D :D :D przykładów na to jest wiele, dlatego jedyne co można zrobić to popisać sobie a i tak będzie to co gazmen zaproponuje :D :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc dzwoniłem do gazmena instalacja Zavoli plus cos tam 2400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc dzwoniłem do gazmena instalacja Zavoli plus cos tam 2400zł

@Tofu, i widzisz :D :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 bo to jest brak świadomosci,pierw pytaja ale po co skoro gazmen ma lepszy bajer  niz wy Tofu i Dino :wave:  bez urazy.Podsumuje to tak jeżeli teoria nie zgadza się z faktami  ,tym gozej dla faktow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak ja podłączyłem na podciśnieniu gaz zamiast miksera do odmy co szła do filtra powietrza to auto całkiem fajnie smigało ze 4 dni (Fiat tempra 1.6 ) i nic sie nie działo .

 

i to że praktycznie było ok (na oko ) to nie było to zrobione jak trzeba .

 

to że auto będzie chodzić na marnym reduktorze i g,, wtryskach no będzie tylko jak ,

 

 

Po prostu tracimy z Dino ochotę na pomoc ludziom którzy i tak robią po swojemu bo im żal dać 100 200 zł więcej nie myślą o tym że faktycznie im silnik może paść a i na spalaniu stracą więcej jak te 200 zł o kulturze pracy silnika i osiągach nie mówiąc  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Tofu macie z Dinem cierpliwosć ,ja chyba bym to olal,wstepując tu na forum kilka lat temu zadalem kilka pytan co i jak  do lpg ,poczytałem troche i zastosowalem siee bez wzglednie do wskazówek Dina już nie kombinowałem skoro jest dobre to po co zmieniac.Ja tez w pracy polecałem konkretne lpg do danego auta jeszcze konsultowalem Z Danielem a tu koleś przychodzi i mowi że mu to założyli bo taniej o 3 stowy.Wiec sobie myslę ostatni raz cos polecam ,trace na telefony,a i tak po swoiemu zrobia ,bo jeden z drugim mi powie co ty sie mozesz znac ,posłuchają gazownika ,i z wymiana filtrow do niego jada placac ponad stówe,ale gazmen tak powiedział.juz nie doradzam ale zdanie swoie wypowiem ,taka forme doradztwa stosuje. A ci co sie wiecznie pytaja  co i jak powinni czasem podziekowac wam czyli Dino i Tofu. :argue:  ja osobiscie mysle że fajnie żę jesteście na forum , i wam sie chce :wave: :wave: :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dziekujemy, dziekujemy

 

A tak poza tym to do dzisiaj nie założyłem instalacji każdy gazownik mówi co innego jaka ma być instalacja i niestety do dzisiaj tego nie wiem, bo chciałbym żeby Primera chodziła elegancko na LPG a nie była mułowata-kolega kupił Primere z LPG i niestety straszny muł na gazie -czy to normalne czy to wina instalacji? w jakich pieniądzach można założyc dobra instalacje i jaka to powinna być instalacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem Twojego kolegi jest ukompletowanie instalacji i strojenie, a nie samo LPG w aucie,

 

czyli wazne zeby to była jaka instalacja do mojej Primery?? coś słyszałem o instalacji minimum STAG 3, niech mi ktoś cos podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już to STAG 4 i to + a nie ECO, może pojeździj pozbieraj co chcą założyć, wrzuć tu, my poczytamy, doradzimy a Ty i tak założysz to co będzie tańsze :D :D :D jak to zwykle bywa :D :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już to STAG 4 i to + a nie ECO, może pojeździj pozbieraj co chcą założyć, wrzuć tu, my poczytamy, doradzimy a Ty i tak założysz to co będzie tańsze :D :D :D jak to zwykle bywa :D :D :D

 

spoko ale to jakos za pare dni, wiesz ja dbam o swoj samochodzik wiec chcialbym załozyc dobra instalacje chyba ze to bedzie koszt ok.3000zł. A ile kosztuje taki STAG 4 +??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Tam uwielbiałem Staga 200 był pierwszy pozbawiony korekt -bajerów  troszkę go przelewało przez wtryski  na zimno -co silnikowi nie szkodzi każde auto chodzi na ssaniu ,,na zimno

i było wszystko pięknie przełączanie nie wyczuwalne ogień do 7500 obrotów ...

spalanie po mieście 11.7 trasa 8.6(eco)-10(pałowanie) litrów

 

a takie PS to JA z Dinem zagadaliśmy na Forum LPG a potem tu ,,,kupę lat temu ,,,

 

ale nie ma co się dziwić gazownicy to ich praca montują co mają to nie ich silniki klientowi padnie głowica powie że stary silnik ,,,

pali dużo LPG powie że zawsze ma palić więcej ,,,ew sonda zła brak kata ---stary silnik ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja dbam o swoj samochodzik 

jak większość :D

 

 

chcialbym załozyc dobra instalacje 

to dobrze wróży Twojemu autu :D

 

 

chyba ze to bedzie koszt ok.3000zł.

 

a to już źle wróży Twojemu nissmo :D :D bo jednak cena gra rolę, ale nie twierdzę aby tyle miał kosztować S4

 

 

 ile kosztuje taki STAG 4 +??

zalezy od gazmena 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino podrzuc mi jakies 2 pełne zestawy instalacji a ja z tym pojezdze po gazmenach i popytam,  dasz rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowniki - LPGTECH224, OPTIMA ECO-TEC, STAG4+, QBOX, 

wtryskiwacze - BARAKUDA

reduktor - np.  Shark1500, TUR, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowniki - LPGTECH224, OPTIMA ECO-TEC, STAG4+, QBOX, - to sa 4 steriowniki do wyboru??

 

I takie elementy w Primerze powinny dac rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jeden z elementów, który w rękach kogoś kumatego da zadowolenie z jazdy, :D

 Dino pojezdziłem i popytałem mam takie opcje:

 

Stag 4, wtryskiwacze Hanna czarne, reduktoe tomasetto AT 09- 2300zł

 

Stag 4, wtryskiwacze Valtek, reduktor tomasetto- 2100zł

 

Co myslisz na ten temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...