Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaką instalację LPG zalożyć


kielbasa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie są objawy rozkalibrowania? Gadajcie co chcecie, ale mi instalacja spisuje się świetnie. Smieję się w twarz tym co zainstalowali sobie jakies stagi czy inne brc i co miesiąc są u gazowników, bo nie dość, że przepłacili to jeszcze ciągle problemy.

 

Zazwyczaj z żalu krytykują ci co sądzą że mają super graty, a instalacja dwa razy tańsza spisuje się tak samo a nawet lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Mam pytanie. Czy do Tiidi z silnikiem (MR18DE) można założyć instalacje gazową? Wiem że ponoć do wszystkiego można tylko pytanie brzmi czy można bez większych problemów z założeniem i eksploatacją ;)

 

Jeśli tak to jaką byście polecili dla takiej konfiguracji? Do warsztatu jeszcze nie mam czym podjechać bo planuje zakup tego autka i badam teren na ile LPG może w nim bezpiecznie wylądować.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam taki pytanie czy zakładać lubre do lpg(primera p12 1.8 ) ? Trochę się naczytalem na różnych forach i dalej nie wiem czy to coś daje czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki pytanie czy zakładać lubre do lpg(primera p12 1.8 ) 

nie, ważne aby dobrze wystroił auto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono.mam pytanko po 15tys km wymienialem pierwszy filtr u mojego gaz mena i stwierdzilismy ze duzo tego syfu tj oleju sie naskladalo.. stacja bp 30procen naa miejsu jedna stacja a druga bp 70procent krakow i stwierdzil zeby sprobowac shell... czy to dobry pomyysl niby stwierdzam ze z 12 litrow na setke schodze przy mojej jezdzie do 10.50 litra.cena gazi 2.78.l samochod nissan qashai 2.0;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może byc wina stacji, Shell to dobry wybór, zawsze miałem mniejsze spalanie, teraz mam swoją stację 1.2.3 Statoila i tez jest gitt, BP to trzecia w kolejności Orlen całkowicie odpada jakl dla mnie, zawsze miałem największe spalamie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, też na Shellu miałem wrażenie że nieco mniej pali i głównie tam tankowałem (choć to pewnie i tak placebo jak z paliwami bo mają tych samych dostawców na różnych stacjach), ale w FFL oleju też było sporo. W pewnym sensie to dobrze bo znaczy, że filtr działa i syf nie leci na wtryski. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No to ja jeszcze zapytam. Jakie podzespoły instalacji polecilibyście do Almery 2004, 5d, QG18DE.

Operację najchętniej przeprowadziłbym w Krakowie. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,
Proszę o radę bo chcę zamontować LPG w:

Nissanie Primerze(P12) silnik 2.0 rok produkcji 2004 186000km przebiegu.
Auto jest świeżo po wizycie u mechanika-wymieniłem wszystkie płyny oraz wszystkie filtry przed instalacją LPG.

Zaznaczam, że na instalację LPG mogę maksymalnie wydać 3200zł i szukam gazownika w Łodzi.

Chce zapytać:
+jaki zestaw mi Państwo proponują aby był najlepszy do tego auta? a jednocześnie mieścił się w wybranym pułapie cenowym,
+z lubryfikacją/bez lubryfikacji(i co Państwo doradzają do tego silnika)
+czy po montażu instalacji np. po 30000km nie będę miał do wymiany głowicy w silniku,
+czy wtryski które są montowane są na listwie i trzeba przy ewentualnej naprawie wymieniać wszystkie czy można dokonać wymiany jednego wtrysku,

Z góry dziekujęza pomoc :)

P.S. Co mogę wybrać z tych zestawów i czy ogólnie polecacie ten zakład?
http://www.nagaz.pl/cenniki/montaz-instalacji-lpg/

czy ewentualnie ten
http://teraz.pl/

 

Edytowane przez alpiner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post wyzej jest opisane,przez Dina :) troszke wiecej własnej woli,lubryfikacja nie,wtryski Barakuda mozna wymieniać  osobno.Nie będziesz miał do wymiany glowicy,nawet po 50tk,a kasy starczy,szukaj dobrego gazownika jak nie znasz zapytaj  kolege @mirka on jest z twojego miasta na bank Ci pomoże,i wiecej czytaj :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję serdecznie za szybką odpowiedź
-podzwonię popytam i zrobię jak mówicie

Nie mogę znaleźć tego użytkownika z Łodzi, o którym pisał efej1 - mogę prosić o pomoc? - zależy mi na tym aby założyć LPG przed świetami bo na trasie z Łodzi sporo zaoszczędzę, a i instalacja się trochę zwróci :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję serdecznie za szybką odpowiedź

-podzwonię popytam i zrobię jak mówicie

 

Nie mogę znaleźć tego użytkownika z Łodzi, o którym pisał efej1 - mogę prosić o pomoc? - zależy mi na tym aby założyć LPG przed świetami bo na trasie z Łodzi sporo zaoszczędzę, a i instalacja się trochę zwróci :)

 

 

Poszło na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z firmy nagas dostałem dwie oferty - wrzucam linka
http://oferta.nagaz.pl/?id=1183&k=a47681195d1eba7edfdf2ebbc641051b

 

Wysłąem pytanie do
http://www.eko-auto.com.pl/
czekam na maila od nich jak dostanę odpowiedź wrzucę jak najszybciej do oceny

 

Edytowane przez alpiner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Lubryfikację podziękuj szkoda kasy  , ja mam podobną moc w swojej primce  jak twoje autko i u mnie siedzi tech , baracuda , i acr01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Może i ja podepnę się z zapytaniem o instalację gazową. Kupuję niebawem QQ 2010 rok, silnik 2.0 140 koni i chcę go zagazować. Spec z mojej okolicy proponuje:

- brak lubryfikacji (nie ma potrzeby)

- wtryski AC W01

- sterownik LPG TECH

 

O reduktorze nie rozmawiałem. Czy takie podzespoły są ok ? Jeśli tak to jaki dobrać reduktor do takiego zestawu ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wtrysków to chyba nie mają za dużej tz długiej opinii  wiec spytał bym o barakudę bez dyszy spokojnie ogarnia 140 KM

 

Instalacja Lpg tech ma soft pod androida w razie problemów możesz przy użyciu interfejsu BT za 100 zł sprawdzać błędy lub nawet stroić jest też prosty w obsłudze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofu a możesz dać linka do takiego interfejsu BT bo temat jest dla mnie nowy ? 

Jeśli chodzi o barakudę to nie ma problemu z ich zamontowaniem, tzn. są w ofercie mechanika, ale czy model barakudy bez dyszy jest tylko jeden czy więcej (jeśli tak to jaki), żebym wiedział konkretnie o czym z nim rozmawiać. 

Dzięki za odpowiedź btw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barakuda jest jedna jedyna i posiada wkręcaną dysze którą można rozwiercać lutować i rozwiercać tak w kółko ...

 

co do techa to zobacz na ich stronę LPGTECH    w googlu znajdziesz program gasdruid 

 

co do fejsów to też znajdziesz szukaj firmu co ma w ofercie to wygląda kawałek kabla + czarna mała skrzyneczka reklamują się głównie do staga ale i programują do techa ,,  jak byś miał problem to ci podeślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tofu, znalazłem interfejs - czy chodziło o coś takiego kabel numer 7 ??

http://www.projekt-tech.pl/20,interfejs-lpg-bluetooth-bezprzewodowy-stag-esgi-europegas-kme-lovato.html

 

Jeśli dobrze zrozumiałem to w moim wypadku należałoby wykręcić dysze z tych wtryskiwaczy przed instalacją ?

 

Reduktor może być Shark tak jak ktoś tu wcześniej polecał czy nie ma to większego znaczenia bo np. wszystkie pracują dobrze z techem ?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego akurat nie znam ale firmę chyba tak , wiec powinno być ok żadnej czarnej magi tam nie ma ..

 

reduktor shark oki jest  mam jednio auto z takim mimo że wymaga mycia to 3 lata wytrzymał ..

 

elektronika to jedno

wtryski to drugie

reduktory to trzecie ,,

 

mozesz wszystko pomieszać i będzie grało w 90% nie które wtryski nie są do końca obsługiwane przez nie które elektroniki ale to też nie problem bo będą działać ,,

 

tak samo można wziąśc z omegasa reduktor i wtryski co montują seryjnie i będzie prawie jak ome gas a taniej choć komponenty właśnie są drogie ,,.

 

tak dyszę wykręcić ew dać 2.5 s.2.7 mm różnie to bywa  to wychodzi przy strojeniu

 

z doświadczenia lepiej bez dyszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...