Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Jak podłączyć sondę lambda ?


Gość paka221
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!!

kupiłem nowąsonde do swojej primerki i mam problem ponieważ przy starej sondzie są trzy przewody(czarny biały i czerwony) a przy nowej dwa białe i jeden czarny.może ktoś wie jak to połączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primeraW10
witam!!!

kupiłem nowąsonde do swojej primerki i mam problem ponieważ przy starej sondzie są trzy przewody(czarny biały i czerwony) a przy nowej dwa białe i jeden czarny.może ktoś wie jak to połączyć

 

2 biale powinny byc kabelkami od grzalki, najlepiej sprawdzic to miernikiem( powinno byc na nich zwarcie) a ostatni to sygnalowy. jak sie juz z tym uporasz to daj znac czy wogole to chodzi i jak, bo tez musze kupic sonde, ale z tego co sie dowiadywalem to musi byc tytanowa (z cerwonym kabelkiem) ale tego nie jestem pewien.

 

jaki masz gwint?? i gdize masz montowana sonde ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro te białe są od grzałki nie powinno być różnicy w podłączeniu.tylko na starych nie bardzo wiem co jest co.a w książce wyczytałem że sonda jest napięciowa a na temat rodzaju materiałów nic nie ma.a gość w sklepie powiedział że sprzedawał już do japończyków i nikt nic nie zwracał.założę to zobaczę.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
nowe mają złączki wew. zaciskowe.więc stare musze odciąć i nie wiem czy lutować żeby nie uszkodzić sondy

Zapytalem bo.... przewodow od sondy nie lutuje sie zwykla lutownica... trzeba to niezle grzac... albo mini palnikiem albo taka lutownica na gaz co sie rurki miedzane lutuje... najlepiej poprosic jakiegos rurarza albo spawacza ale takiego zlota raczke.. bo taki klasyk spawacz to nie polutuje takich cabelkow malych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
z podlaczeniem nie ma problemu i nic nie trzeba lutowac. nawet mozna podlaczyc za pomoca zwyklej kostki elektrycznej

No ja slyszalem o przypadkach utleniania sie polaczen typu zaciskowego lub skrecanego... wtedy sonda zaczyna swirowac... nie tyle sona co odczyt jest nie taki jak powinien byc i ma to wplyw oczywiscie na prace silnika. Dlatego ci co wymieniaja sondy proponuja zeby je lutowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primeraW10
No ja slyszalem o przypadkach utleniania sie polaczen typu zaciskowego lub skrecanego... wtedy sonda zaczyna swirowac... nie tyle sona co odczyt jest nie taki jak powinien byc i ma to wplyw oczywiscie na prace silnika. Dlatego ci co wymieniaja sondy proponuja zeby je lutowac.

 

jesli to byloby tak istotone to zadna fabryka nie montowala by zlaczki na kablu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
jesli to byloby tak istotone to zadna fabryka nie montowala by zlaczki na kablu

nie poddam sie... :D Zlaczka na kablu jest zazwyczja dalej niz ciete kabelki... u mnie jest poza kolektorem wydechowym i kable o sondy maja dlugosc dobre 25cm. Natomiast w tych uniwersalnych sondach przewody zazwyczaj sa krotkie.. bliskosc kolektora wydechowego powoduje wysoka temperature no i przyspieszony proces utleniania. Stad te niepisane nigdzie zalecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

sonde kupiłem uniwersalną i dałem 150zł fotki nie mam a jeszcze nie zamontowałem bo umuwiłem sie z elektronikiem samochodowym bo nadal nie wiem jak podłaczyć a nie chcę ryzykować.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
paka zamontowales juz ta sonde bo ciekaw jestem jak dziala??

 

witam

sonde kupiłem uniwersalną i dałem 150zł fotki nie mam a jeszcze nie zamontowałem bo umuwiłem sie z elektronikiem samochodowym bo nadal nie wiem jak podłaczyć a nie chcę ryzykować.pozdr

 

Witam, ponawiam pytanie primeryW10, i czy masz jakieś zdjęcia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda na 99% nie będzie pasować. sondy z przewodami czarnym, czerwonym i białym to sondy z czujnikiem z tlenku tytanu (w skrócie: sondy tytanowe). Twoja sonda uniwersalna to sonda z czujnikiem z tlenku cyrkonu (w skrócie: sonda cyrkonowa). moim zdaniem nie będzie to działać, jakkolwiek by się tego nie podłączyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

Sam muszę kupić sondę i oto co znalazłem w internecie: www.ntklambdasensors.co.uk/main/mcolours.htm

 

Czy ktoś orientuje się gdzie można znaleźć dobre i w miarę tanie takie sondy? :)

 

Najlepiej to którąś z tych

http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319&amp...n&m=Primera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...