Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Klub Adoratorów K12


Gość Ebony
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Być może przekonam się jeszcze do tego modelu ale po naprawie wykonanej z ojczyźnie tego auta czyli w Wielkiej Brytanii a dokłaniej w Walii. Robiłem jakiś czas temu przegląd wszystkich elementów elektrycznych i elektroniczych tego auta i widzę, że rzeczywiście wszystko jest nowe lub na takie wyglada. Również wiązki oraz sposób łaczenia instalacji z poduszkami powietrznymi znajdującymi się w przednich fotelach jest zupełnie inny od standardu z jakim była kupowana nasza K12-tka. Byłem również na diagnostyce komputerowej i samochód zgłasza się jakoś inaczej i już da się połączyć z nim jako Nissan K11 (po 10/2002) oraz K12 (01/2003) a nie Renault Clio II. Widać generalnie coś w nim wymieniono i narazie jest OK.

 

Tylko tak dalej to jeszcze polubięto auto ale komfort jazdy tym autem jest średni. Wolę jednak swoje auto.

 

A o decyzji zakupu K12 zadecydowała żona. Auto miało być dla niej więc jej głoś byl najważniejszy. Zadecydowała również promocyjna cena wystawiona przez dealera, nadwozie 5-drzwiowe i srebrny kolor. To wszystko.

 

HHA

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Micrze K12 mówi się wiele...

...złego(pozdro HHA)

Ciekaw jestem opini zadowolonych micromaniaków.

Co zadecydowało,że ją wybraliście?

Myślę, że jak dobrze przekopiesz forum, znajdziesz kilka głosów zadowolonych właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Micrze K12 mówi się wiele...

...złego(pozdro HHA)

Ciekaw jestem opini zadowolonych micromaniaków.

Co zadecydowało,że ją wybraliście?

Myślę, że jak dobrze przekopiesz forum, znajdziesz kilka głosów zadowolonych właścicieli.

 

moja rodzinka do nich nie nalezy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, dlatego, że :wink:

 

studjuje i zarabiam i w miare dużo oszczędzam, k12 nie sprzedam bo za duzo bym na tym stracił("odziedziczyłem" ją po członku rodziny), jak wczesniej napisałem pomalowalem lusterka na kolor nadwozia, co dało bardzo piękny efekt, ale nie zamierzam na tym porpzestać i chce dołożyć jeszcze progi, końcówke wydechu i tak dalej, co sądzicie o takich dokłądkachd o micry?co byście na niej najchetniej widzieli?co wam odpowiada a co nie?

 

oto kilka przykłądów:

 

1301610909162021572aw.th.jpg

 

7076075ul.th.jpg

 

large13ve.th.jpg

 

large23uu.th.jpg

 

micrak12blende3tt.th.jpg

 

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piomal napisał:

no i zrobił się remis...

...na razie widzę tylko jedną "negatywną" opinię - mrówy

 

Szmiglo napisał:

studjuje i zarabiam i w miare dużo oszczędzam, k12 nie sprzedam bo za duzo bym na tym stracił("odziedziczyłem" ją po członku rodziny), jak wczesniej napisałem pomalowalem lusterka na kolor nadwozia, co dało bardzo piękny efekt, ale nie zamierzam na tym porpzestać i chce dołożyć jeszcze progi, końcówke wydechu i tak dalej, co sądzicie o takich dokłądkachd o micry?co byście na niej najchetniej widzieli?co wam odpowiada a co nie?

Cieszę się, że jest ktoś, kto myśli o upiększeniu swojej Micry K12.Chciałem nawet założyć temat o "tuningu" K12(może to jeszcze zrobię).Pewnie wielu umierałoby ze śmiechu ("jak można tuningować kobiecy samochód?", "nowej Micrze już nic nie pomoże", czy "chcesz tuningować tę żabę? :lol:" ).

Też jestem właścicielem K12 i myślę o kilku przeróbkach, o których napiszę później.

Szmiglo, ile Cię to kosztowało pomalowanie lusterek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Szmiglo je malował czyli ja :wink:

 

w ASO Nissanowskim zarzucilim mi 350zł, natomiast mój braciszek ostatnio tuningował swoją lagunkę w seriwie Renault w Łodzi - Jaszpol po dobrych cenach, pojechałem tam i pomalowali mi obudowy lusterek za 300zł, sądze, że jakbyście to robili u lakiernika zwyczajnego a nie podłaczonego pod serwis to zamknelibyscie sie w 150 max 200zł

 

jak chcecie to moge machnac fotki jak to wyglada

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za pomyłkę,Szmiglo.Jeśli chodzi o zdjęcia - jak najbardziej.

Co się tyczy opini HHA - w porównaniu do jego wcześniejszych wypowiedzi na forum dot.Micry K12 - zdecydowanie pozytywny oddźwięk.

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie, oprócz zainstalowania sprzętu audio,założyłem aluminiowe podkładki na pedały.Do tego chcę zaopatrzyć kierownicę w skórę i wymienić gałkę+skórzany mieszek. W przyszłości zamierzam zamontować tłumik końcowy.Zrobiłbym też coś z lampami przednimi.O progach nie myślałem - wyglądają fajnie.

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy przednie to generalnie brewki, które zaprezentowałem na zdjęciu powyżej, jaką masz wersje wyposażenia? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Micry na powyższych zdjęciach wyglądają trochę z pogranicza Wiejskiego - Tuningu. To chyba jest raczej tjunink :)

 

Wg. mnie nie ma co za bardzo auta upiekszać. Lepiej zrobić tuning dyskretny bo dokładając progi, spojlery czy dyfuzory można bardzo szybko przejśc z ciekawego i dobrego tuningu na stronę wiejskiego tuningu. Wszystkim, którym marzy się dokładanie czegoś do auta radzę aby dobrze sprawdzili czy kupowane przez nich elementy są dobrze dopasowane do orginalnego nadwozia oraz na sposób mocowania tych elementów. W wielu przypadkach mocowania są na tyle tandetne i niefortunne, że już po kilku miesiącach wychodzą przykre nastepstwa tuningu. duża część spojlerów a w szczegółności progów jest spasowana z przymróżeniem oka. Pozostają szpary i dziwne pofalowania. Wszystko to może zakończyć się tym, że w te szczeliny będzie dostawał się piach, kamyczki + woda a to jest już tylko bardzo szybka i prosta droga do korozji a tym samym do oszpecenia auta. Jeżeli ktoś planuje tuning to ja bym robił to tylko z użyciem elementów markowych zachodnich producentów tj. Caractere, Zendera, Irmscher, Sparco itp. Jest tego trochę do wyboru. Pozostają jeszcze elementy w ASO, które są świetnie spasowane i bardzo dobrej jakości lecz b.drogie. Należy tez pamiętać aly laminta, z którego kupiwane są elementy tuningowe był dobrze utwardzony a jeszcze lepiej jakby był zagruntowany, gdyż może zdarzyć się tak, że po pomalowaniu naglę wyjdą jakieś purchle lub niewielka "gęsia skórka"

 

Pozdrawiam i życzę tuningowania na wysokim jaościowym poziomie no i ze smakiem !!!

 

 

HHA

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HHA chyba nie myślisz, że zamierzam z mojej k12 zrobić COŚ i jeździć tym w dresie :lol: zamierzam zmienić końcówke wydechu na orkągłą i założyć jakieś delikatne nakładki na zderzaki plus ptogi, któe zobaczyć możesz już założone na zdjęciach, które przedstawiają tą granatową micrę :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) No to OK

 

Jednak mocy z tego nie przybywa a raczej kilogramów dochodzi na plus :)

Niewiem czy takie dodatkowe "piórka" coś dają czy nie. Chyba chodzi tu o lepsze samopoczucie kierownika. Czy tak? :)

 

PS. O noszenie dresa nigdy nikogo nie podejrzewam i nawet takie teksty nie są tu potrzebne bo i ja nic takiego nie nosze. Choś mam w szafie 2szt. fajnych i wygodnych gaci z adidasa :)

 

 

HHA

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim wypadku raczej chodzi o samopoczucie i dodanie Micrusi troche więcej męskosci, o ile to możliwe 8) :lol:

 

a właśnie w jaki sposób można by jej dodać mocy? (pytam sie czysto z ciekawości) bo nie chce inwestować w nią dużo pieniązków w obliczu tego, że za 2 lata max będe ja sprzedawał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem, oto co zrobiłem ze swoimi lusterkami, uważam, że wyglądają o niego lepiej od czarnych plastików :D

 

21mk.th.jpg

 

14fl.th.jpg

 

35og.th.jpg

 

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że tylko boudowy, bo jezeli się kupuje micre z firmowymi lustrami w kolorze nadwozia to sa całe niebieskie, no ale takie całe lusterko słono kosztuje więc dobre i to :D

 

na wiosne kolejne zmiany kosmetyczno-wyglądowe 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...