Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie wybrac tarcze hamulcowe na przód?


pazdziochhh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na ostatnim przeglądzie szanowny Pan powiedział, ze z klocki hamulcowe z przodu juz umierają . Wiec wybrałem sie za wymiane klocków ktore wczesniej nabyłem w cenie dobrej flaszki,  sa to klocki TRW GDB3227. Po zdjeciu klocków zrobiłem przegląd tarcz, i jak sie okazało tez juz nie sa w najlepszym stanie, tym bardziej ze od środka zrobił sie rant i nie rowno sie docierały co było widac nawet na starym klocku.  Jakie tarcze wybrac ?  myśle nad zakupem tarcz BREMBO oraz rozważam zakup tarcz  ROAD HOUSE http://www.tarczehamulcowe.pl/10201-tarcze-hamulcowe-przednie-roadhouse-668110.html , kiedyś ktoś mi polecał te tarcze, sam w starym samochodzie miałem klocki RH i nie narzekałem, ale nie wiem jak jest z tarczami w praktyce. Przeglądałem też allegro i znalazłem w dobrej cenie ZIMMERMANY http://allegro.pl/tarcze-almera-tino-maxima-primera-p12-zimmermann-i3327568561.html może nad nimi tez warto pomyslec ?

 

Różnica w cenie miedzy Brembo a RH wynosi 30 pln na komplecie.

Może ktos cos poleci lub doradzi w tym temacie

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na ostatnim przeglądzie szanowny Pan powiedział, ze z klocki hamulcowe z przodu juz umierają . Wiec wybrałem sie za wymiane klocków ktore wczesniej nabyłem w cenie dobrej flaszki,  sa to klocki TRW GDB3227. Po zdjeciu klocków zrobiłem przegląd tarcz, i jak sie okazało tez juz nie sa w najlepszym stanie, tym bardziej ze od środka zrobił sie rant i nie rowno sie docierały co było widac nawet na starym klocku.  Jakie tarcze wybrac ?  myśle nad zakupem tarcz BREMBO oraz rozważam zakup tarcz  ROAD HOUSE http://www.tarczehamulcowe.pl/10201-tarcze-hamulcowe-przednie-roadhouse-668110.html , kiedyś ktoś mi polecał te tarcze, sam w starym samochodzie miałem klocki RH i nie narzekałem, ale nie wiem jak jest z tarczami w praktyce. Przeglądałem też allegro i znalazłem w dobrej cenie ZIMMERMANY http://allegro.pl/tarcze-almera-tino-maxima-primera-p12-zimmermann-i3327568561.html może nad nimi tez warto pomyslec ?

 

Różnica w cenie miedzy Brembo a RH wynosi 30 pln na komplecie.

Może ktos cos poleci lub doradzi w tym temacie

Pozdrawiam

witam

w poprzednich autkach jezdziłem tylko na ATE

w tinku tez mam założone tarcze i klocki ATE

jeżdziłem na tarczach i klockach innych firm ale przekonałem sie do ATE

wada-- trochę kosztują

ale cos za coś

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Ja mam u siebie takie tarcze ZIMMERMANNA i do tego klocki  DENCEKERMANN i nie narzekam.

Choć temat tarcz - to temat rzeka, tak samo jak opon i olejów. Możesz poczytać i na innych modelach Nissana np. Almera N16 lub Primera P12. Tarcze to nie Tylko w Tino.

Apropo Tino. Czy na pewno masz silnik 1,6?  To co wiem jest 8 modeli silnika, lecz o 1,6 - pierwszy raz słyszę.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam się Trw  nie ma problemu że biją po kilku tys km ale każdy ma swój wybór i zasobność portfela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ztcw Brembo są raczej za delikatne do auta o takiej masie jak Tino (choć benzynka znacznie lżejsza od diesla).

Sam stoję przed zakupem tarcz i waham się między Bosch'em (sami nie produkują, ale chyba rozsądnie dobierają podwykonawców), a Textor'em, który w serwisach słynie z najwyższej trwałości. Ze względu na agresywny styl jazdy rozważam także tarcze nacinane (EBC są rozsądne cenowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A ja dziś kupiłem tarcze i klocki Sakura-teraz szukam na forum opisu wymiany tak dla pewności chociaż w innym aucie już kiedyś wymieniałem a w Tino to pierwszy raz będzie jak trochę słońca się przebije przez kumulusy:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ztcw Brembo są raczej za delikatne do auta o takiej masie jak Tino (choć benzynka znacznie lżejsza od diesla).

Sam stoję przed zakupem tarcz i waham się między Bosch'em (sami nie produkują, ale chyba rozsądnie dobierają podwykonawców), a Textor'em, który w serwisach słynie z najwyższej trwałości. Ze względu na agresywny styl jazdy rozważam także tarcze nacinane (EBC są rozsądne cenowo).

 

Adam - jak już poruszono ten temat z zeszłego roku /Fazzi/, to spytam - i na czym stanęło z tymi tarczami? Co kupiłeś i jak się sprawują?

Ja miałem/mam JPN, przejechałem 18tyś i muszę wymieniać, gdyż trzęsie przy hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki napewno to dopieszczę!

A jakiś smar tam dajecíe?mam miedziany i na bazie aluminium i co koledzy sądzą o tym wyborze:sakura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem klocki Boscha w prezencie od poprzedniego właściciela, więc kupiłem tarcze Bosch.

Od razu po wymianie zrobiłem docieranie tarcz i klocków. Mam chyba gdzieś minimalne bicie, ale "chyba" i "minimalne" są tu kluczowymi słowami, bo nie zawsze je nawet czuć, a gdy czuć, to nie drażni.

Zrobiłem na nich na razie ok 8tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem klocki i tarcze z przodu i tyłu na Bosch. Po roku mam pozytywne odczucia. Wprawdzie nie Tino, ale raczej różnicy to nie robi.

Edytowane przez SDRaid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Z tyłu mam tarcze ZIMMERMANNA i klocki DENCEKERMANN - jestem zadowolony.

Natomiast z przodu, te tarcze JPN, dają mi dużo do myślenia. /klocki również Dencekermann-ale do nich nie mam zastrzeżeń/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że z Sakurą nikt nic tu nie miał do czynienia. Jak wymienię u siebie to podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Ja mam u siebie na tyle Sakurę - bez zastrzeżeń.

 

Tylko tył a przód, to wielka różnica.

Jeszcze nigdzie nie słyszałem i nie doczytałem się aby komuś z tyłu tarcze zrobiły się krzywe i biły. Więc i dlatego co do tyłu nie ma wiele zastrzeżeń bez względu jakie kto ma tarcze.

Co innego wygląda z przodem. Większa siła hamowania 70% więc i większa ich temperatura i szybciej mogą zrobić się krzywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to bałbym się nawiercanych tarcz za 120zł ;)

pomijam fakt, że podany model nie pasuje do Tino, ale zapewne mają w ofercie odpowiedni wymiar


@mirekg9 - jeśli ostro hamujesz i nie pomagasz silnikiem, to Bosch nie będzie optymalnym wyborem.

Tino jest ciężka, a tarcze Boscha są miękkie (do twardych klocków). Mogą się giąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Rafterach, Sakura to marka własna Interteam-a jakościowo coś jak JPN, HART, SRL - do mnie na tył po zniżkach kosztowały chyba 50pln/szt więc na cuda nie liczyłbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...