Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Hałas z drążka zmiany biegów.


Gość Jacenty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to trzeszczy? Mówisz o takim zgrzytnięciu przy zmienie biegów jak by guma o gumę tarła? To normalne...chyba i trzeba się nieźle wsłuchać żeby coś usłyszeć, czyli szukanie dziury w całym :D

A wogóle o jaką Almerę Ci chodzi? N16 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hałasy są tylko w czasie jazdy i gdy jest ciepło i sucho. Poważnie walcze już z tym od paru miesięcy. Gdy pada deszczyk lub jest kilkanaście stopni luzik cisza . Gdy jechałem na wakacje w tym roku a na dworze było ponad 30C , właściwie hałas od "gałki" był głosniejszy od szumu ( jechałem wtedu tak ok. 140 km/h

Pozdrawiam.

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w primerze też trzeszczy i jest to związane najprawdopodobniej z poduszkami skrzyni lub silnika, do primery poduszka silnika kosztuje cos okolo 500zł więc ja jej nie wymienialem narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moe ktoras uszczelka laczaca drazek ten do trzymasz w rece z tym co wychodzi od skrzyni.Jesli popada deszt, to tam pod samochodem woda pochlapie i dlatego przestaje trzeszczec.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też trzeszczy...i trzymanie ręką pomaga:)

chyba mam to od dawna ale dopiero ostatnio to wykryłem (jak po udanej interwencji ASO Płońsk przestały trzeszczeć niemiłosiernie piszczące fotele ).

Nie wiem czy to cos niebezpiecznego dla skrzyni biegów, ale jeżdżę z tym. U mnie najbardziej trzeszczy przy dużych prędkościach no..tak powyżej 100-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Udało mi się to naprawić w ASO w ramach gwarancji. I tak do wymiany poszło:

- przegub dzwigni zmiany biegów

- osłona dolna gniazda dzwigni zmiany biegów

- nakładka gniazda dzwigni zmiany biegów.

Koszt na protokole naprawy gwarancyjnej to 250,08 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2003 to chyba o N16

 

Hopla...nie doczytałem że to 2003 ;)

 

Więc jak tak czytam o tym hałasowaniu drążka, to stwierdzam, że u mnie inaczej skrzypi, tylko w czasie ruchu drążka, jakby linki były nienasmarowane. Ale też tylko w czasie upałów. nie przeszkadza to kompletnie jak wyżej pisałem.

Ale żeby w czasie jazdy cały czas...to dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...