Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Fotel i pokrętło


Gość danson27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie czy ktoś rozbierał fotel pasażera w SUNNY 3-d r 1995

wyciągnełem fotel pasażera nawet i za chiny nie wiem jak odkręcić pokrętło (do zminy kąta nachylenia oparcia)

A potrzebuje to rozebrać gdyż jak ktoś siada na tylne siedzenie to oparcie nie chce sie zatrzymać w wersji pierwotnej.

Pozdrowienia 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dominik86st

No, też tak mam, fotel siępochyla do przodu odjeżdża a potem wraca na maksa do tyłu, tyle że to chyba nie problem w pokrętle... u mnie oprócz tego to fotel któy się składa odjeżdża pod kierownicę tylko za pomocą mojej siły i trzeba go trzymać bo znowu zjeżdża w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w sunniaczkach 3dr., ale np. w Almerce N15 3dr., nie ma pamięci ustawienia fotela i za każdym razem jak ktoś wsiada na tył to trzeba regulować fotel od nowa! :(

Więc może u was nie jest to wina fotela, tylko tak już poprostu jest. :D

Pozdro! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Przeciez regulacja pochylenia kata siedzenia (pokretlo) nie ma nic wspolnego z pochylaniem oparcia przy wsiadaniu do tylu.... to dwie rozne sprawy. Najlepiej wyciagnij fotel (5 srub typu torx) i zobaczysz system dzwigni i dzwigienek ktore polaczone sa z wajha pod siedzieniem sluzaca do przesuwania sie fotela po szynach.... tam na tych wajhach masz cos sknocone.. pewno cos sie wygielo i gdzies haczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie i musze powiedzieć że sie nie zrozumieliśmy ale OK

Może tak czy ktoś demontował pokrętło kąta nachylenia oparcia pasażera

8)

(problem polega na tym że nie działa mechanizm zapadkowy oparcia i nie wskakuje po odciągnieciu oparcia do pozycji pierwotnej, tylko musze mu pomuc dociskając dźwignie spustową fotela. Żeby dostać sie do mechanizmu muszę zdemontować osłone z pokrętłem i w tym cały problem) Sory za źle sformułowane pierwsze pytanie Ciężko to opisać w słowach klawiatury.

 

Jeżeli chodzi o to że nie jest to normalne to dodam że fotel kierowcy jest identyczny i działa.

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napisze od siebie tyle ze tez rozkrecalem fotele zeby zdjac z nich tapicerke i nistety nie udalo mi sie tego pokretla zdjac.

wyglada na to ze raz zalozone nie daje sie juz sciagnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokladnie tak samo. Po odchyleniu siedzenia i wpuszczeniu pasazera do tylu, fotel od strony kierowcy zjezdza totalnie do tylu. Wyjalem siedzenia ale na moje oko troche za duzo roboty przy rozkrecaniu tego wiec sie poddalem. Od strony pasazera, fotel po odchyleniu nie wraca do wczesniej ustalonej pozycji, tylko zawsze do pozycji srodkowej. Rozwiazanie jest troche glupie, w zadnym aucie czegos takiego nie mialem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo w swoim nissanie , fotel pasażera po odciągnięciu dżwigienki zjeżdza na maxa do tyłu i żeby potem go ustawic tak jak był pierwotnie musze użyc drążka pod siedzeniem :) , no coż uciążliwe ale naszczęscie to fotel pasażera....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość fiooolka

co do tematu to muszę powiedzieć, że w naszych sunnych też jest tak, że siedzenie odjeżdża na maksa do tyłu i trzeba je przytrzymywać (np żeby wsadzić dziecko do fotelika na tylnym siedzeniu :/ ) siedzenie nie "zaskakuje" w wybranym przeze mnie miejscu, trzeba najpierw na maksa odchylić oparcie w tył, dopiero wtedy całe siedzenie się zatrzymuje. jest to bardzo uciążliwe zwłaszcza kiedy mam za sobą (jako kierowca) dziecko w foteliku, bo muszę uważać, żeby mu nóg nie zgnieść :/

 

a tak z innej beczki to pytanko mam: czy wie ktoś czy można dostać gdzies ten element ?

4b11437fee0c4f4a.jpg

przy fotelu kierowcy w Białasie go nie ma, zastanawiam się czy w ogóle możliwe jest założenie go na nowo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktoś czy można dostać gdzies ten element ?

jedynie z auta z rozbiórki ;)

zastanawiam się czy w ogóle możliwe jest założenie go na nowo

da radę ;) ...ten element mocowany jest na śrubkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e siedzenie odjeżdża na maksa do tyłu i trzeba je przytrzymywać (np żeby wsadzić dziecko do fotelika na tylnym siedzeniu :/ ) siedzenie nie "zaskakuje" w wybranym przeze mnie miejscu, trzeba najpierw na maksa odchylić oparcie w tył, dopiero wtedy całe siedzenie się zatrzymuje

U mnie jest tak samo ale tylko z fotelem pasażera Wy lukałem pod tym siedzeniem w czym jest problem. A mianowicie problem leży w kombinacji sprężynek i zapadek które chyba z wypracowania nie działają tak jak powinny. Kiedyś ponaginałem zapadki i sprężynkę i pomogło, ale już od kilku miesięcy problem powrócił. (tyle, że dla mnie to mniejszy problem :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...