Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bulgotanie paliwa przy pełnym baku


Gość Niute
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim.

 

Czy to normalne, że tył Almerki jest dość słabo wytłumiony, tzn. w kabinie słychać chlupotanie paliwa w baku przy ruszaniu/hamowaniu (ale tylko gdy jest pełny do ok. 3/4, potem już nie)? Co więcej, słychać też hałasy z zewnątrz, np. silnik samochodu stojącego bezpośrednio za moim słyszę głośniej niż mój własny. Jadąc ma się trochę wrażenie, że z tyłu brak jakiejś uszczelki, ścianki czy czegoś takiego.

 

Drugie pytanie: czy normalne jest, że zamek klapy bagażnika zamyka się i otwiera z hałaśliwym stukiem (szczególnie jak "otwieram" już wcześniej otwarty samochód). Zamki w drzwiach działają cicho.

 

Dodam, że jest tak od nowości. Czy to normalne?

Pozdrawiam.

 

ps. Dopiero kilka dni temu odkryłem to niezwykle interesujące forum. Przejrzałem większość postów ale nie wszystkie, więc jakby już było coś podobnego to proszę o linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_coyote

u mnie w nowej klamerce jest to samo :)

Autko jest strasznie marnie wyciszone - ale mam na to rozwiązanie - pogłośnij radio i będzie ok. Chwała gościom z nissana że na systemie audio nie oszczędzali.

Odnośnie zamka - nie wiem czy to normalne ale mam tak samo więc chyba to standard.

P.S. na to na razie nie mam rozwiązania :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zamek z bagażnika działa dość głośno. Ale ma to też swoje plusy - zawsze słyszysz czy go zamknąłeś. Co do bulgotania w zbiorniku paliwa to pierwsze słysze o czymś takim. U mnie jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja tez w swojej almie(sedan) slysze, jak te paliwo obija sie o scianki zbiornika, oczywiscie jak jest na maxa zatankowane. Pewnnie konstruktorzy tego nie dopracowali, taki maly minus. Problem dopiero znika jak paliwa troche ubywa. A co do zamka, do u mnie wszystko ok, tylko tablice rejestcyjne mnie denerwja, jak sie zamyka bagaznik to strasznie chalasuja. Slyszalem, ze mozna pod nie cos podlozyc? Przerabaliscie ten temat????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zamka, do u mnie wszystko ok, tylko tablice rejestcyjne mnie denerwja, jak sie zamyka bagaznik to strasznie chalasuja. Slyszalem, ze mozna pod nie cos podlozyc? Przerabaliscie ten temat????

Wystarczy pod podkładkę od tablicy rejestracyjnej podkleić kawałki uszczelki do uszczelniania drzwi i starych drewnianych okien. Dwa kawałki po 5 cm na bokach tablicy. U mnie hałas znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość LudwigVan

Chlusta okrutnie, a co do wygłuszenia całego tyłu... Raz podjechał mi pod zderzak Mer 190 w dieslu. Żona w pośpiechu odpinała pasy żeby opuścic pojazd. Ledwo zdążyłem jej drzwi zablokować przed wyskokiem. Słychać dosłownie wszystko, ale, jak już ktoś powiedział, radio wygłusza wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś wątku juz o tym pisałem, chlupie tak jakby bak paliwa stał zaraz za fotelem kierowcy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet nie tyle jest słyszalne, co bardziej wyczuwalne, że coś w baku chlupocze. ;) Przy gwałtowniejszych manewrach potrafi przez samochód przetoczyć się dzwięk o bardzo niskiej częstotliwości i jest to właśnie chlupotanie paliwa w baku. Bywa denerwujące, zwłaszcza, gdy się rzadziej tankuje pełny bak. Jak manewr jest naprawdę bardzo gwałtowny (np. ostre hamowanie przed światłami), to po zatrzymaniu samochodu, aż potrafi się minimalnie zatrząść tak dużą siłę ma ponad 50 litrów paliwa chlupoczące z głuchym łoskotem. :lol:;)

Ja generalnie już od dłuższego czasu zawsze tankuję pełen bak, więc dźwięk ten słyszę dość często. Znika on po zużyciu mniej więcej 2/5 paliwa z baku.

Co do kiepskiego wygłuszenia tyłu, to nie mam tego problemu. Silnik samochodu stojącego za mną musi być naprawdę bardzo głośny, żebym zaczął się zastanawiać na tym, czy może mam niedomkniętą klapę. :lol:

 

Natomiast wracając do dźwięku paliwa w baku, to powiem Wam, że nawet nowy Avensis za 160.000 PLN lub wręcz Land Cruiser za 260.000 PLN mają identyczny problem. Wiem coś o tym, bo na co dzień jeżdżę takimi samochodami i z początku troszkę mnie to zaskoczyło. Też myślałem, że to konstruktorzy Almery oszczędzają na wygłuszeniu. Okazało się, że nie tylko Almery... :lol:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...