Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ogrzewanie tylniej szyby


Gość Vaiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

problem w tym ze nie dziala :) a mianowicie na poczatku bylo tak ze gdy swiecila sie mala lampka w przycisku to bylo wszystko ok a gdy po wcisnieciu przycisku lampka sie nei zapalala to nie bylo ogrzewania no a teraz padlo tak ze nawet wogole nie ma ogrzewania i lampa sie nie zaswieca hm wczesniej bylo tzreba tez kilka razy naciskac przycisk az lampka zalapie mysle ze moze cos na stykach ale nie wiem jak wyciagnac ten przycisk nie chce polamac mial ktos cos podobnego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mam ze lampka sie zapala po jakims czasie. sa dwie wersje ukladu zasilajacego ogrzewanie tylnej szyby - z przekaznikiem i bez. wersja z przekaznikiem ma takze timer. podejrzewam u siebie te druga wersje. rok temu jak byla potrzeba (w zimie) ogrzewanie dzialalo bez zarzutu. teraz moze jest troche za cieplo i dlatego nie chce sie wlaczyc. generalnie mam tak ze raz dziala raz nie ale czemu nie wiem.

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo i u mnie. Myślę że to coś z przekaźnikiem. Odpalam samochód, włączam ogrzewanie tylnej szyby (oczywiście lampka się nie świeci) i po przejechaniu powiedzmy kilometra zapala się i wszystko cacy. Wie ktoś gdzie taki przekaźnik siedzi ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem kiedyśw Hyundaiu Pony. Zinterptretowałem to jako planowane opóźnienie włączające się po nagrzaniu sięsilnika, lub np. po pewnym czasie od odpalenia. Teraz dopiero pomyślałem, że to mogła być neisprawność... ale nie musiała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo dzialala przez jakis czas ale tez z przerwami tzn czasami sie lampka zapalala i ogrzewalo a czasami nie - musialem wlaczac i wylaczac wkoncu zalaczyla, a od jakiegos czasu wogule sie nie zapala :(

 

jak widac kolejna rzecz (po przelaczniku obiegu powietrza) ktora jest wadliwa w sloneczkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tez dozuce swoje trzy grosze

a wiec mialem to samo czyli po prostu nagle przestało działac i nic

i wlasnie przed momentem udalo mi sie rozwiazac problem

po pierwsze trzeba wyjac przycisk od ogrzewania szyby i sprawdzic omomierzem jaka ma rezystancje gdzy jest wcisniety (włączony)

jesli ma ponad 1 ohm to trzeba rozebrac przycisk na czesci pierwsze, jasli ma ponizej 1 ohma to znaczy ze problem tkwi gdzies indziej

jak juz mamy rozebrany przycisk - sa tam dwa styki w tym jeden na miedzianej blaszce

proponuje przeczyscic styki drobnym papierem sciernym a ta miedziana blaszke nagiac tak aby styki stykaly sie :) jak najwieksza powierzchnia i jak najwieksza siła

potem nalezy juz tylko złożyć przycisk do kupy i sprawdzic ponownie rezystancje jesli powyzej 1 ohma znow rozebrac itd.

jak juz bedzie mial ponizej 1 ohma to wszystko powinno dizłac

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie przycisk akurat działa dobrze i nie zwróciłem uwagi na opóznienie (pewnie jest).

Mam inne pytanie - czy ktoś wie w jaki sposób naprawić przepalone nitki grzejne - mam sprawne tylko górną i donlą, co niewiele w widoczności pomaga niestety.

 

Moje autko to: sunny N14 1,4 LX 1991r. (gaźnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna kupic takie spoecjalne lakiery do naprawy nitek grzejnych

niestety sa bardzo drogie bo za jakies 2 ml placi sie ok 15 zł

 

szukaj w sklepach z czesciami samochodowymi albo na giełdach

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, wyjdzie na pewno taniej niż nową szybę kupić hehe.

 

Pozdrawiam

 

Jak ją potłuczesz przy okazji to daj znać mam całą klapę bo wymieniałem w swoim na taką ze spojlerem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Ty kombinujesz?? wyciagnij popielniczke, z jej boku i obok zapalniczki sa dwie sruby, odkrec, a potem delikatnie acz z sila postaraj sie wyciagnac konsole srodkowa.jest na zaczepach u gory. troche w bok troche do siebie. acha moze byc koniecznie sciagniecie plastiku wokol lewarka zmiany biegow.pociagnij go do tylu i przod podnies do gory i calosc odciagnij na dzwigni.kostka z przycisku wychodzi po potraktowaniu jezyczka zatrzasku malym plaskim srubokretem.caly przycisk - dwa zatrzaski do przycisku i wychodzi.

proste.

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tez dozuce swoje trzy grosze

a wiec mialem to samo czyli po prostu nagle przestało działac i nic

i wlasnie przed momentem udalo mi sie rozwiazac problem

po pierwsze trzeba wyjac przycisk od ogrzewania szyby i sprawdzic omomierzem jaka ma rezystancje gdzy jest wcisniety (włączony)

jesli ma ponad 1 ohm to trzeba rozebrac przycisk na czesci pierwsze, jasli ma ponizej 1 ohma to znaczy ze problem tkwi gdzies indziej

jak juz mamy rozebrany przycisk - sa tam dwa styki w tym jeden na miedzianej blaszce

proponuje przeczyscic styki drobnym papierem sciernym a ta miedziana blaszke nagiac tak aby styki stykaly sie :) jak najwieksza powierzchnia i jak najwieksza siła

potem nalezy juz tylko złożyć przycisk do kupy i sprawdzic ponownie rezystancje jesli powyzej 1 ohma znow rozebrac itd.

jak juz bedzie mial ponizej 1 ohma to wszystko powinno dizłac

 

pozdrawiam

 

tez to cwiczylem i pomoglo!! tylko u mnie to az sie troche w srodku potopilo, ale troche zabawy i dziala!!! i na wszelki wypadek kupilem sobie uzywke i jezdzi sobie w schowku!! 8)

 

takze pozostaje wam sie troche pobawic z tym wlacznikiem ewentualnie go wymienic!!! :wink:

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
tez tak mam ze lampka sie zapala po jakims czasie. sa dwie wersje ukladu zasilajacego ogrzewanie tylnej szyby - z przekaznikiem i bez. wersja z przekaznikiem ma takze timer.

 

a gdzie jest umiejscowiony ten przekaznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Ty kombinujesz?? wyciagnij popielniczke, z jej boku i obok zapalniczki sa dwie sruby, odkrec, a potem delikatnie acz z sila postaraj sie wyciagnac konsole srodkowa.jest na zaczepach u gory. troche w bok troche do siebie. acha moze byc koniecznie sciagniecie plastiku wokol lewarka zmiany biegow.pociagnij go do tylu i przod podnies do gory i calosc odciagnij na dzwigni.kostka z przycisku wychodzi po potraktowaniu jezyczka zatrzasku malym plaskim srubokretem.caly przycisk - dwa zatrzaski do przycisku i wychodzi.

proste.

A "po drodze" od popielniczki do zaczepów nie ma dwóch śrub nad radiem?? (nie pamiętam, slkleroza!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniellus
tez tak mam ze lampka sie zapala po jakims czasie. sa dwie wersje ukladu zasilajacego ogrzewanie tylnej szyby - z przekaznikiem i bez. wersja z przekaznikiem ma takze timer.

 

Muszę Wam Koledzy powiedzieć, że ten timer jest do wyłączenia ogrzewania i nie powinien mieć wpływu na opóźnianie przy włączniu.

Przecież nie zależy nam na tym aby ogrzewanie zadziałało po kilku km tylko od razu jak je uruchamiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...