Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ogrzewanie tylniej szyby


Gość Vaiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

te dwie sruby trzymaja czesc z nawiewami i zegarami a konsola srodkowa w tym miejscu ma zaczepy (chyba raczej tak).

 

timer rzecz jasna jest do wylaczenia ogrzewania no chyba ze nissan jest tak madry ze jesli nie moze dostarczyc dosc pradu to nie wlacza urzadzen mimo ze uzytkownik tego zada ale w to watpie.moje ogrzewanie szybki zdechlo jakos na dniach wiec czeka mnie rozbiorka przycisku. mam nadzieje ze to pomoze bo czasem by sie przydalo :lol:

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również miałam problem z ogrzewaniem tylnej szyby. Po kilku dniach mojego marudzenia mój małżonek zabrał się za naprawę. Efekt? jeżeli włącznik jest wysunięty światełko się nie swieci ale szyba działa, natomiast gdy tylko małżonek próbował schować włącznik tzn włożyć go tak jak powinien być to.. niestety ani światełko się nie świeci ani szyba nie działa tak więc jeżdżę z wystającym a właściwie z wiszącym włącznikiem ale za to z działającą szybą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa jest prosta jak budowa kija, niestety nasze słonka do najmłodszych nie należą a wszystko sie zużywa. Tak więc należy wymienić włącznik ogrzewania tylnej szyby i będzie po sprawie, nie ma tam żadnego timera opóźniającego włączanie ogrzewania, to po prostu pod wpływem wstrząsu czasami zaskoczy szybciej a czasami później tak pzynajmniej było u mnie jeszcze parę dni temu, pojechałem na szrot przetestowałem 6 włączników aż trafiłem na sprawny i teraz chodzi bez zarzutu od razu po wciśnięciu przycisku, oczywiście małą diodka umieszczona na włączniku musi się palić, gdy nie to nie ma przepływu prądu i nie łączy. diodek nie ma szans kupić nawet w serwisie. No by było na tyle. Na przerwane paski ogrzewania tylnej szyby ponoć są lakiery do łączenia przewanych połączeń też o tym słyszałem ale nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie rozebrałem włącznik, wyczyściłem drobnym papierkiem ściernym styki, prysnąłem na nie dodatkowo jakimś sprajem Kontakt czy coś takiego i działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrurszula
Dzięki za podpowiedź, wyjdzie na pewno taniej niż nową szybę kupić hehe.

 

Pozdrawiam

 

nie jestem taki przekonanym

ja także mam problem z nitkami grzejnymi na szybie tylnej,

Kupiłem taki klej (kosztowało mnie to 22zł) - namęczyłem sie jak cholera, nitki ciniutkie pedzelek gruby lakier sie leje, pomazałem tylko szybe, wyglada to mówišc delikatnie małoestetyczne a skutek zadem jak nie grzały to dalej nie grzeja, zaznaczam że naprawiałem tylko 4 nitki, kleiłem widoczne przerwania. Może kto ma lepsze doswiadczenia z tš technologiaXXI wieku - ja nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniellus

W sklepach motoryzacyjnych są takie sprytne lakiery przewodzące prąd. Dodatkowo wyposażone są w taki malutki szablonik, któryprzykłada się w miejscach przerwanych i wszystko jest czyściutkie i estetyczne. osobiście nie kożystałem z tego lakieru ponieważ zależało mi na większej ilości i zaopatrzyłem się w taki z pędzelkiem. Użyłem tego cudu do naprawy płytki przy wentylatorze i wszystko działa cacy. Cena tego z pędzelkiem to 10 pln a tego z szablonami chyba też tyle z tym ze jest go mniej.

Może nie zadziałało ponieważ trzeba troszkę przeczyścić te nitki - zedrzeć zewnętrzny lakier ochronny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie rozebrałem włącznik, wyczyściłem drobnym papierkiem ściernym styki, prysnąłem na nie dodatkowo jakimś sprajem Kontakt czy coś takiego i działa bez zarzutu.

 

W moim przypadku problemem nie był sam przełącznik tylko kabelki w wtyczce. Albo w środku pękły albo źle trzymają w niej. W zależności od pozycji trzymania raz działało raz nie (dlatego raczej coś z kabelkiem). Pomógł obrót w prawo o 360 stopni :D;) Póki co działa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
P pojechałem na szrot przetestowałem 6 włączników aż trafiłem na sprawny i teraz chodzi bez zarzutu od razu po wciśnięciu przycisku, oczywiście małą diodka umieszczona na włączniku musi się palić, gdy nie to nie ma przepływu prądu i nie łączy. diodek nie ma szans kupić nawet w serwisie.

 

Witam ja mam to samo nie dziala ani diodka ani ogrzewanie tylniej szyby a ze pora zaczyna sie robic nie piekna i rano przydaje sie ogrzewanie szybki wiec mam pare pytan:)

Czy naprawde nie da sie nigdzie tej diody dokupic co swieci w przycisku? I czy naprawde ona ma wplyw na ogrzewanie? Bo jedni pisza ze nie swieci dioda ale ogrzewanie szyby dziala?

A moze ktos ma na zbyciu caly przycisk (sprawny) jak on rozwiazuje problem :)

 

jarros masz moze jeszcze ten przełacznik? Moze juz nie potrzebujesz go hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy naprawde ona ma wplyw na ogrzewanie? Bo jedni pisza ze nie swieci dioda ale ogrzewanie szyby dziala?

Raczej nie ma wpływu na to, mi się przepaliła i ogrzewanie działąło

A moze ktos ma na zbyciu caly przycisk (sprawny) jak on rozwiazuje problem n

Szkoda że wczoraj nie póściłęś tego pytania bo mógłbym go kupić od gościa z radomska bo byłem u niego po części do mojej nyski. Mogę podać ci nr do niego ale nie wiem jak się nazywa 0602866590 idzie się znim targować jak by Ci nie wyszło daj znać tutaj to ja może coś wskóram. A ha jeszcze jedno mam jeszcze kilka tych żarówek mogę ci jedną / dwie odsprzedać. 1zł/1szt + koszty wysyłki ( z tego co wiem to Jarro kilka razy w tygodniu przejeżdza przez moją mieścinę to mogę jemu podać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...