Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kamera cofania, prośba o pomoc


Gość sworek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam QQ z 2009 roku,. jezdze nim od 2 tygodni. Auto jest po naprawie blacharsko lakierniczej. PO naprawie okazalo się ze radio zostalo zakodowane, oddalem je do fachowca, wcelu rozkodowania.

Wczesniej nie mialem jak sprawdzic czy działała w nim kamera cofania, teraz niestety nie działa, rozebrałem klape, wszystkie wtyczki sa połączone. Instalacja nie była tknieta. przeswietlilem wtyczki i kable od radia do kamery z tylu, przejscie jest. Lecz nie ma zadnej reakcji na włączanie wstecznego. w opcjach w radiu również nigdzie nie widze funkcji gdzie mialbym to włączac. Nie mam zadnych ksiażek od tego auta. Elektryk rozlozyl rece. myslalem zeby podac zasialnie z swiatla wstecznego, bo gdy je odpalam, na kamerze nie dochodzi zadne napiecie, ale boje sie ze wroci mi sie ono na radio. prosilbym o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy taka informacja pomoże ale miałem następujący przypadek. W zimę zamoczyło się gniazdo przyczepy i nastąpiło zwarcie. Objaw był taki: w czasie jazdy nagle włączyła się kamera cofania a po zatrzymaniu zobaczyłem, że świecą się światłą wsteczne. Wygląda mi na to że kamera cofania jest zasilana właśnie ze świateł cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam ja mam podobnie  jestem posiadaczem egzemplarza z kamerą ,ale niestety nie działa ,radio mam już drugie ale to nie

pomogło podczas włączania wstecznego nic się nie dzieje może radio ale nie wiem po za tym navi działa radio też,POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kamery powinny wychodzić 3 przewody 

Czerwony do +12V z żarówki cofania 

Czarny do masy ,np żarówki cofania 

Czarny sygnałowy (dwu-żyłowy)z obrazem z kamery do radia zakończony np chinchem .

Jeśli jak piszą koledzy po "przedzwonieniu" kabli i połączeń wszystko jest ok ,a obrazu dalej nie ma to może po prostu kamerka dokonała żywota ?

Chyba najtańsza na rynku

 http://www.aliexpress.com/item/waterproof-HD-backup-reverse-parking-car-rear-camera-for-Nissan-Qashqai-Juke-X-trail-and-Sunny/757701867.html

...ale Wasze  jak mniemam są fabryczne ,a ta jest w miejsce jednego ze świateł podświetlenia tablicy rejestracyjnej .

Musielibyście sprawdzić wymiary oryginalnej i poszukać czegoś na podmiankę w jego sklepie ,bo ma ich setki ,może pasuje też z innego auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja fabrycznej kamery jest inna. Podobnie jak i oryginalna stacja multimedialna z obsługą kamery.

 

Oryginalna kamera posiada złącze 4-pinowe a w nim: sygnał, ekran sygnału, +12V, masa. Dalej do złącza i w stronę stacji multimedialnej. Dalej na multipinowy wtyk i do stacji. Przełączanie na wsteczny działa na takiej zasadzie że po wrzuceniu wstecznego bez względu na to czy to automat czy manual, na jednym z pinów multipinowego wtyku pojawia się napięcie i wtedy stacja przełącza się automatycznie w tryb kamery cofania. Zasilanie kamery cofania nie jest uzależnione od tego czy stacja przełącza się na obraz z niej czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w kamerach zastępczych jest dokładnie to samo co w fabrycznej kamerce , jedyna różnica to ZŁĄCZA .

Wystarczy rozkminić "co jest" na którym pinie i można podmieniać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam  jak to jest jedni twierdzą że zasilanie to 12wolt ,a drudzy że 5,7  i ciągle nie wiem kamera orginalna i nadal niedziała....pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...