Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głośne hamowanie przy większych prędkościach


Gość whesker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie

 

Zauważyłem w mojej almerze tino, że przy "większych" prędkościach (pow 80-90km/h) przy hamowaniu słychać (wydaje mi sie ze z tyłu auta)

cos w rodzaju świstu (taki basowy odgłos lekkiego buczenia).

Co to moze byc?

 

Dodam tylko ze auto przed zakupem mogło jakiś czas stac na placu, czy to moze byc przyczyną? Cos tam zardzewiało?

pozdrawiam

whesker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

 

Zauważyłem w mojej almerze tino, że przy "większych" prędkościach (pow 80-90km/h) przy hamowaniu słychać (wydaje mi sie ze z tyłu auta)

cos w rodzaju świstu (taki basowy odgłos lekkiego buczenia).

Co to moze byc?

 

Dodam tylko ze auto przed zakupem mogło jakiś czas stac na placu, czy to moze byc przyczyną? Cos tam zardzewiało?

pozdrawiam

whesker

mam to samo u siebie. myslalem ze to tarcze ale wymienilem wczoraj a dzisiaj buczy nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze auto 2 tygodnie temu przed zakupem przeszło testy w ASO w Poznaniu ... sprawdzali wszystko w tym hamulce i wszystko było niby ok, chyba by stwierdzili jesli z łożyskami byloby cos nie tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze auto 2 tygodnie temu przed zakupem przeszło testy w ASO w Poznaniu ... sprawdzali wszystko w tym hamulce i wszystko było niby ok, chyba by stwierdzili jesli z łożyskami byloby cos nie tak???

Nie byłbym tego taki pewien ;) Jeśli sprawdzali go tylko na kanale albo robili test-drive nie przekraczając 80km/h to mogli tego nie wyłapać...

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze auto 2 tygodnie temu przed zakupem przeszło testy w ASO w Poznaniu ... sprawdzali wszystko w tym hamulce i wszystko było niby ok, chyba by stwierdzili jesli z łożyskami byloby cos nie tak???

lozyska raczej przy hamwoaniu sie nie ujawnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lozyska raczej przy hamwoaniu sie nie ujawnia.

a jak u ciebie z łożyskami? sprawdzałeś?

 

jesli lozyska masz wywalone to szumia podczas jazdy a nasila sie przy skrecie a cichnie przy skrecie w przeciwna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lozyska raczej przy hamwoaniu sie nie ujawnia.

a jak u ciebie z łożyskami? sprawdzałeś?

 

jesli lozyska masz wywalone to szumia podczas jazdy a nasila sie przy skrecie a cichnie przy skrecie w przeciwna.

 

A przy większych prędkościach hałasują niezależnie czy skręcasz czy jedziesz prosto ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to raczej klocki a nie łożyska?

No wszystko wskazuje na to że to nie łożyska ;) A klocki czasem jak długo postoją to zmieniają swoje właściwości, a i tarcze potrafią się trochę zwichrować. Jeśli tarcze mają jeszcze wystarczającą grubość to przetocz je, żeby nie inwestować od razu w nowe, a klocki wymień jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Zobacz jaki będzie efekt.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odpowiadam:

 

 

Efektow raczej nie bedzie , przechodzilem ten problem z almera GA14 '98 i teraz to samo przechodze z GA14 '96. Lozyska odpadaja na pewno bo bucza a jak pojezdzicie dluzej na buczacych lozyskach to moze was kolo wyprzedzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam:

 

 

Efektow raczej nie bedzie , przechodzilem ten problem z almera GA14 '98 i teraz to samo przechodze z GA14 '96. Lozyska odpadaja na pewno bo bucza a jak pojezdzicie dluzej na buczacych lozyskach to moze was kolo wyprzedzic :)

 

Czyli na pewno nie łożyska?

Pewnie jednak te cholerne tarcze albo klocki!

Musze umówić się z mechanikiem.... :-(

Dam znać co wymyslił...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie wiem jak sie skonczyla akurat ta historia ale ja jakis tydzien temu mialem podobna sytuacje. Przy hamowaniu dzwiek z tylu jaki sie wydobywal przypominal startujacy odrzutowiec:-) Wymienilem klocki i za jednym zamahem tarcze (tez juz niedlugo nadszedlby na nie czas) i wszystko ustalo. Przy hamowaniu ciiiiisza:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...