Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zmarźnięty reduktor podczas jazdy


Gość korteenis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Mam pytanie.

Wczoraj jechalem swoim sunny i po kilkudziesiecu kilometrach zaczal mi sie dlawic na gazie.

Jak otworzylem maske reduktor byl zamarzniety oraz wezyk ktory idzie od reduktora do gaznika byl cholernie zmarzniety.

 

Poradzcie co moglo btyc tego przyczyna??

 

HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodbniej masz cos nie tak z ukladme chlodzenia swojej furki. sprawdz poziom cieczy chlodzacej na poczatek. a potem funkcjonowanie pompy wodnej. poszukaj tez czy nie masz przypadkiem jakichs wyciekoow z chlodnicy i okolic. powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do gazownika, ktory zakladal w moim nizmo kiedys gaz i powiedzial, ze moze mi uszczelke pod glowica wydmuchalo.

 

Spod pompy wodnej mi leci plyn, bo uszczelka nie trzyma za dobrze.

Ojciec zagladal do tej pompy, ale bal sie ja odkrecac bo jedna sruba jest w kiepskim stanie i moze sie urwac. Mial malo czasu i nie odkrecil do konca, teraz to zrobi porzadnie. Mam nadzieje, ze to nic powaznego.

Pozdrowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Juz mamy problem z glowy-chyba, bo jeszcze nie jezdzilem nim po tej malej operacji :)

Ojciec wyciagnal w sobote pompe a tam sie okazalo, ze plyn wyciekal przez jeden z otworow ( chyba do smarowania)

teraz mam tam dwie sruby i nic nie cieknie, jak cos bedzie nie tak to sruby moge odkrecic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem juz co bylo przyczyna zamarzania.

Jak mam przelacznik gaz-benzyna tam ida dwa bezpieczniki i jeden kabelek byl odlaczony, moze to jest bezpiecznik do podgrzewania reduktora.

Nie wiem.

Wiem jednak ze to pomoglo i juz dzisiaj jezdze swoim nizmo :)

 

Tylko musze jesio kupic tanio pompe wodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor podgrzewany jest cieczą chłodzącą silnik jak jest jej za mało to zwyczajnie "nie sięga" poziomem. pompy nie ma co kupować jakiejs podróbki czy uzywki bo koszt montazu jest wiekszy niz pompy. Za 100 powinieneś kupić nówke jak sie potargujesz o rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...