Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czujnik ciśnienia oleju TD27T


hugh_h

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie znalazłem dwa czujniki ciśnienia oleju w TD27T, jeden z lewej drugi z prawej ?

Kto mi powie czemu są dwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty masz TDI w td nie ma chłodnicy oleju,

przenosimy własnie serwer wiec nie wrzucę fotek, ale

jeden jest po prawej patrzrzac z boku trochę nad rozrusznikiem,

drugi z lewej odrobinę przed filtrem oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w TD27T nie ma tego ale to jest silnik bez kompa, (nie TDI) zaznaczam.

w TD25 mam jeden czujnik, z prawej

 

moje poszukiwanie prowadzą mnie powoli do przypuszczeń że ten drugi czujnik w pobliżu filtra oleju może służyć do wykrywania np zapchania filtra oleju, ponieważ jest przy zaworze (7), czujnik na schemacie to chyba (23) ale cholera ich wie tak namalowali

252676539692.png

 

czujnik z prawej koło rozrusznika

P1030286.JPG

 

czujnik z lewej koło filtra

P1030283.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym silniku w uk smarowania jest dużo układów obejścia (kulka ze sprężynką :) ) przy przepchanym filtrze otworzy się i popłynie bokiem więc zmienią sie ciśnienia jak ? kto wie? trzeba by pewnie to rozłożyć obejrzeć jak idą te kanały a puki co nie mam zamiaru tam grzebać.

Planowałem podczepić się z czujnikiem ciśnienia i temperatury oleju do VDO ale już widzę ze to nie będzie takie hop-siup, oryginalnie króciec ma gwint 1/8", mój czujnik oleju m10x1 a temperatury M14x1.5  ... wychodzi sporo kolanek i redukcji ... no chyba że znajdę gwintownik R1/8 to zrobię od razu właściwy trójnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mam juz kiedys pytałem o to na forum. u mnie podlączone było z jednej strony przzy rozruszniku

 

Hugh_h Chyba w końcu wkładasz 2.7 do picupa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Panowie nie chcialem zakladac kolejnego tematu wiec odgrzewam "starego kotleta" o ile czujnik przy pompie w moim Terrano jest podłaczony to przy filtrze oleju nie jest wogole podpiety nawet wtyczki nie widac.

1. Czy możecie mi powiedzieć skad wychodzi kabel do czujnika ?

2. Zauwazyłem że kontrolki wody w filtrze paliwa i ładowania akumulatora swiecą identycznie czyli pewnie zmostkowane jak silnik pracuje na wolnych lekko sie żarzą przygazuje gasna. 

3. Na zdjęciu jest nie podpieta wtyczka oraz element  ktory idzie do alternatora. czy to jest wtyczka od tego elementu i jakie jest jego zadanie ?

coto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...