Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

olej...właściwie ile?


zbyszekN15

Rekomendowane odpowiedzi

Instrukcja podaje pojemność miski olejowej 3,2 l z filtrem. Jaki poziom oleju pokaże bagnet po zalaniu silnika 3 litrami oleju (i wymianie filtru). Chcę właśnie wymienić olej (kupiłem niedawno N15), a czytałem na forum, że ktoś ma stale problem z pozostającym litrem oleju, a kupuje w bańkach 4 litrowych, bo tak wychodzi taniej, ale chyba średnio za 1 litr, bo w sumie przecież drożej. Przy okazji mam typowy dylemat, półsyntetyk, ale castrol, helix czy mobil....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 litry powinny w zupełności wystarczyć - zwykle instrukcje podają ile oleju konstrukcyjnie mieści się w silniku - przy wymianie nie ma możliwości całkowitego spuszczenia bądź wyssania oleju z silnika - zawsze coś pozostanie. Dlatego proponuję wlać 2,7 litra i sprawdzić jego poziom po czym uruchomić silnik i odczekać póki nie zgaśnie kontrolka ciśnienia. Po chwili jak olej ścieknie sprawdzić jego poziom i uzupełnić do połowy miedzy kreskami, następnie skontrolować rano pozostawiając na płaskim podłożu i uzupełnić do 3/4 stanu. Jeśli zaś chodzi o olej... tylko Petro Canada Supreme 10W-40 szczególnie jeśli myślisz jeszcze o gazie...

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego

Jeśli zaś chodzi o olej... tylko Petro Canada Supreme 10W-40 szczególnie jeśli myślisz jeszcze o gazie...

 

to trochę nie przesada? WSZYSTKIE INNE SĄ DO d*py :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie powiedziałem :) Petro - Canada robiła olej do gazu jak jeszcze nikt u nas o gazie nie myślał. Dopiero grubo potem pojawiły się takie wynalazki jak Lotos Gas itp. Takie jest moje osobiste typowanie, a ogólnie wiadomo że dobry olej do benzyny poradzi sobie również z gazem pomimo odmiennych parametrów pracy.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej Almerki (1.6) weszło 3,5 litra.

4 litry udało mi się wytargować za 100 zeta :-) (z wymianą i z filtrem zapłaciłem 128 zeta).

 

Raczej nie kupuj luzem, bo nigdy nie masz gwarancji co faktycznie jest w beczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej Almerki (1.6) weszło 3,5 litra.

4 litry udało mi się wytargować za 100 zeta :-) (z wymianą i z filtrem zapłaciłem 128 zeta).

 

Raczej nie kupuj luzem, bo nigdy nie masz gwarancji co faktycznie jest w beczce.

do mojego potwora to 5 litrow sie zmiesci :):(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej Almerki (1.6) weszło 3,5 litra.

4 litry udało mi się wytargować za 100 zeta :-) (z wymianą i z filtrem zapłaciłem 128 zeta).

 

Raczej nie kupuj luzem, bo nigdy nie masz gwarancji co faktycznie jest w beczce.

 

Mój znajomy, załatwił mi olej firmy CARLUBE 5W40 5l za 105,- produkowany jet tylko w angli, większość olei u nas narynku jest produkowane w polsce, czyli są gorszej jakośći niż te zachodnie (uwieżcie mi zna się na tym) więc warto kupować oleje wyłącznie produkowane na zachodzie. A z olejami wygląda to tak :

przyjeżdżają wagony oleju tzw. bazy, z której produkowane są: mobil, lotos, castrol itp.

Powtarzam zwrócćie uwagę aby nie był produkowany w polsce!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdze na Castrolu 5W/40 i chyba faktyczni produkoany jest w Polsce, bo teraz po wymianie zaraz zczerniał i chyba jeszcze raz będę musiał go wymienić. Do mnie wchodzi 3,5 l

 

A powiedz mi gdzie można kupić ten olej "Canada Supreme 10W-40"

 

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wymieniłem. Kupułem tylko 3l (Mobil S 10W40 po 25 zł.) Wlałem w sumie 2,8 l i mam na bagnecie na max (po nocnym postoju), to właściwie i tak za dużo, bo wystarczyłoby 3/4. Aha, filterek też oczywiście zmieniony. Teraz pomyślę o oleju w skrzyni, tyle, że mam z nią jakiś chyba problem, bo przy przyspieszaniu na niższych biegach słyszę jakieś buczenie. Mam N15 od niedawna i nieznam jej prawidłowych odgłosów, może to normalne. Jednak na luzie tego nie słychać i na przygazówkach do ok. 3k obr. też nie. Może to łożyska w skrzyni. Przy przebiegu (chyba) 140 kkm to trochę szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...