Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Wpadł pedał sprzęgła


yogi
 Share

Recommended Posts

Mam pytanie do klubowiczów .

czy w primerach 2,0 benzyna tarcza sprzęgła jest napędzana linką czy jakimś siłownikiem hydraulicznym. Proszę o poradę bo mi właśnie wpadł pedał sprzęgła i nie wiem co mam z tym fantem zrobić. Moja prima to P11 2,0 benzyna z 96r.

Pozdrawiam wszystkich i proszę o poradę :cry:

Link to comment
Share on other sites

linka.Pewnie strzelila.Gdyby to byla ona to od razy kupuj oryginalna a nie zadnego zamiennika.Teraz mam oryginalna i nie ma zadnego problemu.Wczesniej mialem 3 zamienniki i wszystkie jakos dziwnie strzelaly. 8)

Link to comment
Share on other sites

Juz po robocie . Faktycznie padła linka od sprzęgła. Już wymieniona oraz wszystkie płyny,świeczki,filtry razem 220 zł. Olej,świeczki,filtry były moje a linka kupiona przez mechanika . Mi się wydaje,że chyba nie drogo zapłaciłem. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest master1

podłącze się z opisem moejgo przypadku. Wczoraj żonie prima stanęła na ak. krakowskiej. Pedał sprzegła wpadł w podłogę i tak został. Okazało się, ze urwały sie obie śruby , któymi przykręcona jest do bloku silnika taka łapa z blachy na której opiera się linka od sprzęgła. Niesamowite. nie wiem jak to jest możliwe. W bloku sa cztery otwory. W tej łapie dwa. Teściu tą łapę przykręcił jedną śrubą bo w w drugim otworze pozostała urwana śruba. Żona przejechała jakis kilometr i znowu to samo. Dobry człowiek ją sholował na bok. Okazało się, ze na to łapę działają siły skierowane w stronę cięgła i przykręcenie na jedną śrubę nic nie daje bo ten element kręci się na niej. Wpadłem na genialny pomysł. Poluzowałem maksymalnie linkę. Odchyliłem łapę w stronę kabiny tak, ze odsłonił się otwór w bloku. Włożyłem w niego klucz szesciokątny i zablokowałem ten element. Chodzi. Sprzęgło bierze ładnie , pedał odbija. Dojechałem do domku. Nie moge tylko zrozumiec jak to mozliwe , ze ucieły się obie śruby. Primera 2000 r., 1,6

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Odświeżę temat... właśnie zerwały mi się śruby trzymające ową "łapę", o której master1 pisał. Auto poszło na warsztat. Zobaczymy co "fachowcy" wymyślą :)

 

Udało się wykręcić stare śruby. Założone nowe + przymocowana podpora dodatkowa do bloku silnika aby nigdy więcej się nie urwało :) Koszt 150 zł :) Auto śmiga dalej :)

I przestroga dla innych użytkowników: Jeśli ciężko chodzi sprzęgło, to liczcie się z zerwaniem śrub mocujących tę nieszczęsną łapę trzymającą linkę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Właśnie urwała mi się dzisiaj ta łapa trzymająca linkę sprzęgła( a dokładniej śruby trzymające ją).Okazało się ,że jedna śruba jest urwana a drugiej chyba nie było bo nie ma po niej śladu znaku.Teraz mam pytanie do forumowiczów w bloku są cztery miejsca na śruby w tej łapie blaszanej dwa u mnie łapa była przykręcona na te dwa otwory bliżej grodzi ,czy jeśli nie uda mi się wyciągnąć tej urwanej śruby mogę przykręcić łapę na te dwia pozostałe otwory na śruby ?

Link to comment
Share on other sites

Wieczorem zajmę się tym zobaczymy może uda się wykręcić urwaną śrubę i nie trzeba będzie kombinować.Swoją drogą co za patałach przykręcił tą łapę na jedną śrubę , fakt trzy latka tak śmigłlem nieświadom . Dam znać jak się z tym uporałem.

 

Udało się przykręcić łapę na to wolne miejsce (niestety dostęp do urwanej śruby był lipny więc dałem sobie spokój) linki wystarczyło.Sprzęgło w miarę chodzi choć jak się je wciska czuć na początku taki brak oporu czy da się to jeszcze jakoś skorygować?

 

 

Jednak stanęło na tym ,że tą urwaną śrubę wykręciłem i teraz jest gitara , łapa na swoim miejscu pedał sprzęgła chodzi ok.

Edited by OCHEN1977
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...