Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zmiana silnika z 2.0 na 2.5


krzychu174
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. czy jest możliwoś zmiany silnika z 2.0 na 2.5 w nissan x-trail? i co trzeba jeszcze by wymienić? mam 2.0 na wykonczeniu i zastanawiam sie nad zmianą silnika. pozdrawiam i czekam na wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Nie wiem jak wgląda w tych silnikach mocowanie, więc być może trzeba będzie przespawać łapy. Poza tym komp, kilka elementów wiązki lub cała (choć nie zawsze), układ wydechowy, bo na pewno jest inny kolektor. Półosie itd. Zamontować da się wszystko we wszystkim. Kwestia dopasowania.

Poszukaj manuala i zacznij od sposobu mocowania silnika, rozmieszczenie łap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półosie? przecież one wychodzą ze skrzyni, nie z silnika... za do dorzuciłbym sprzęgło ;)

 

komp, kilka elementów wiązki lub cała (choć nie zawsze), układ wydechowy, bo na pewno jest inny kolektor.

przy konwersji R4 -> R4 dużo problemów nie ma... w nysce nie mam pojęcia, ale w mazdzie chłopaki ogarniają temat swapu w okolicach 1000-1500zł (1.5 -> 1.8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myslałem ze te silniki maja tylko inny skok tłoka. szkoda to bede musiał albo kupić nowy albo naprawiać ten.

A nie napisałem od czego jest na wykonczeniu otóż rozleciał mi sie katalizator i drobiny cofneły sie teraz nie mam cisnienia na tłokach

na 1-9,5

na 2-8.5

na 3-9,9

na 4-9,5

także wszystkie poniżej minimum które powinno być 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

W silnikach wolnossących tak jest budowany układ wydechowy aby za silnikiem wytwarzało się podciścienie, które ułatwi odprowadzenie spalin z cylindrów. Dlatego m.in. robienie wolnych wydechów na dużych średnicach rur raczej obniża moc w silnikach N/A, za to hałas z wydechu daje +7 do prestiżu pod dyskoteką na wiosce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam jeszcze jedno pytanie! czy słabe cisnienie na tłokach moze być powodem słabego przyspieszenia i niskej prędkości maksymalnej? mój nissan na pierwszych trzech biegach jeszcze ciągnie ale 4 i5 bieg to już kiepsko a predkość max to 150 z górki a pod lekką górke to 130 nie może wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nissana mam w gazie i na benzynie i na gazie jest tak samo. czy ktos może podać mi jakies przyczyny co może być nie tak?

dodam jeszcze że jak rozleciał sie katalizator i go usunołem to troche jest lepiej ale to nie to samo co było przed zapchaniem. czy coś moglo sie jeszcze zapchac? drugi katalizator jest drożny chdz pare dziurek było przypchanych.

Edytowane przez krzychu174
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dodam jeszcze że jak rozleciał sie katalizator i go usunołem

nie wiem jak jest w benzynie ale jak masz dwie sondy (jedna przed, druga za katem) to robi się problem... dobrzy mechanicy drugą sondę wstawiają w dystans aby ją oszukiwać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w benzynie ale jak masz dwie sondy (jedna przed, druga za katem) to robi się problem... dobrzy mechanicy drugą sondę wstawiają w dystans aby ją oszukiwać....

no i ja tak mam zrobione. oszukuje sonde przez odsuniecie jej od spalin. jest wszystko ok bledu nie wywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 lat później...

Witam wszystkich

Czy ktoś przerabiał taką wymianę i czy jest to do zrobienia?

Uszkodziłem silnik i stoję przed dylematem, czy remontować, czy wymienić  a jak już wymienić to może na mocniejszy- zawsze mi brakowało mocy w mojej 2 litrowej jednostce

Mam T30 z 2002r 2,0 benzyna automat 4x4

Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...