Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ruda na ramie


Qubuś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Dzisiaj miałem okazję przetestować przystawkę do czyszczenia rur do myjki w roli usuwacza syfu z ramy. Tyle syfu wyleciało że nie wiem czy mam się cieszyć czy martwić... :] Kawałki ramy w formi płatów korozji też wypadały... Jeśli zabierałbym się drugi raz za taką robotę to wskazane byłoby przednimi kołami wdrapać się na jakąś górkę aby syf mógł łatwiej się wydostać.

 

Przyszły tydzień ma być cieplejszy więc wszystko ładnie wyschnie i do środka trafi jakieś zabezpieczenie... Może to trochę przedłuży jej żywotność.

Edytowane przez marcin316
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero ostatnio znalazłem rożne podkłady wodne i nawet reaktywne - czyli zaraz po myciu karcherem można stosować,

generalnie to panowie już pozamiatane kto nie ma garażu i nie skończył roboty to już przegrany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż mam, tylko tam temperatura jest taka sama jak na zewnątrz... Do tego pod domem Terrano raczej się nie zmieści ;)

 

hugh_h,  testowałeś może te wodne preparaty? Masz jakieś namiary? W jaki sposób taki podkład pozbywa się wilgoci?

 

Myślałem o wysuszeniu ramy przez kilka dni, przedmuchaniu sprężarką i użyciu jakiegoś preparatu na bazie wosku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to muszę do do Ciebie Marcin na taką usługę się zapisać bo jak inspekcyjnie wsadziłem pa palucha to w środku.....wakacyjna, piękna piaszczysta plaża. Piachu aż grubo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi po podkłady wodne to ja nie stosowałem, dopiero później znalazłem, ale google cie poprowadzi - co by nie robiły z wodą to napisano że można na mokre

 

napsikaj tam najpierw cortaninu, jak jest mokre i długo będzie schło to tylko będzie lepiej :) cena 5l że aż miło w porównani do innych.

na wosk to ty musisz mieć to idealnie suche - sprężarka .... palnik lepszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżem, zapraszam... Obym tylko miał czas...

 

Na fotkach poniżej przedstawiam to, co wypłynęło z ramy.

post-76882-0-78556500-1411718479_thumb.jpg

post-76882-0-37618200-1411718491_thumb.jpg

post-76882-0-44346300-1411718496_thumb.jpg

post-76882-0-92186700-1411718501_thumb.jpg

 

Lałem wodę dopóki z otworów nie zaczęła wypływać czysta. Dodatkowo, tam gdzie się dało sprawdzałem przez otwory palcem, czy na dnie ramy nie znajdują się luźne kawałki rdzy i piach. Całość operacji zajęła mi trzy godziny a wody zużyłem tyle, że podjazd będzie sechł kilka dni ;)

 

Martwią mnie trochę mocowania budy do ramy, szczególnie lewe nie wygląda za ciekawie...

post-76882-0-21058200-1411718619_thumb.jpg

 

hugh_h, najlepiej byłoby całe autko zanurzyć w cortaninie ;)

Edytowane przez marcin316
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wypłukaniu ramy ja bym zapodał tectyl ml 550 , do pistoletu ubs z plastikowej rurki dorobiłbym przedłużkę około 2.2 m  i  nalał tego na grubo

pistolet z sondą

http://allegro.pl/pistolet-do-konserwacji-ubs-baranka-tanio-i4625701263.html

zastopuje rdzewienie

 potem dla zabezpieczenia na tego ml550 , sonda i bodysafe wax

 5 litrów kosztuje około 100 netto , 5l ml + 5l bodysafe starczy na konkretne zabezpieczenie 2  tyranów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowałes kiedykolwiek psikac pistoletem tego typu z przedłużona rurką ? zwłaszcza tyle .... spróbuj będzie chyba niespodzianka.

 

ml550 to jest na bazie wosku .. oczywiście napewno napisali ze wypiera wodę ale .. to tą która jest po aplikacji anie przed, jak masz rdzawa gabkę nasiaknięta wodą to nic jej z tamtad nie wyciągnie

 

po co na to jeszcze bodysafe ? chyba już nic nie da

 

musi być koniecznie suche i już

 

cortanin zatrzyma korozję, potem jak wyschnie, jakis wosk własnie i gotowe

 

gdzie sie pobiara TDS do tetctyli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WEGA

a gdzie to znalazłeś że na niewysuszoną ? bo ja widzę że na suchą i to wygląda na podkład typu corizon,

to jest spirytusowe tak jak corizon,

za to cieszy temperatura malowania od -20°C

 

na mokre moim zdaniem tylko farby wodne

 

o znalazłem to o czym wspominałem kompleksor 2000 (ja nie testowałem)

wygląda to na produkt na bazie garbników jak fertan i cortanin

http://aquarite.pl/produkty/kompleksor/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nolack czyli to samo,

trzeba kupic i pomalowac tym coś zobaczyć jak sie trzyma

 

w tej cenie to ja kupowałem 1l podkładu epoksydowego .... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza miejscami których po prostu się nie da wyczyścić to lepiej jedna wyczyścić dokładnia, ale czasem zostają wrzery i własnie to jest najlepsze w preparatach typo cortanin że sa bardzo żadkie i wnikaja w głab zatrzymując rudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kolejne mycie ramy, teraz trzeba poczekać aż przjdzie zamówiona chemia... Przy okazji postanowiłem ogarnąć nieco nadkola póki jest do czego przykręcić te plastikowe "poszerzenia" ;)

 

post-76882-0-46180100-1412084671_thumb.jpg

post-76882-0-66647300-1412084676_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że konserawcja ramy jest teraz w modzie, więc i ja się za to powoli zabieram :) Wypłukałem ramę od środka ile się dało (było tego trochę mniej niż u marcina ;) )i teraz powoli schnie. Znajomy powiedział mi, żebym spryskał najpierw środek ramy Fosolem, a dopiero później Cortanin, a na to jakieś mazidło. Tak więc mam dwa pytanka: czy ktoś używał tego Fosola i czy to się w ogóle opłaca? Czy ma ktoś jakiś sposób na zakonsewowanie ramy bez uzycia sprężarki? (niestety nie dorobiłem się jeszcze)

Edytowane przez damiang33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sprężarkę ale raczej nie będę jej używał do rozprowadzenia cortaninu, chyba że przerobię pistolet do ropowania... Myślałem raczej o dużej strzykawce z elastycznym przewodem na którego końcu zamontuję jakąś małą dyszę rozpylającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup jakiś preparat do konserwacji profili zamkniętych w aerozolu, niektóre z nich zawierają półmetrowy przewód zakończony 3 dyszami

gdyby go przedłużyć i zaaplikować środek pod niskim ciśnieniem to byłoby to czego potrzebujesz  ;)

coś takiego od Boll-a miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam włąśnie taką rurkę przy środku do konserwacji profili zamkniętych. Jutro zapewne kurier przyniesie kolejne specyfiki z takim aplikatorem. Wypróbuję jak się będą sprawdzać z cortaninem, ale myślałem też o dyszy z dezodorantu wklejonej w igielitową rurkę. Pistolety do konserwacji są przeznaczone raczej do substancji o wyższej gęstości stąd myśl aby wymyślić jakiś aplikator DIY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIY że ty nie kaman ?

 

pistolety UBS działają na zasadzie zwężki Venturiego jeżeli przedłużysz rurkę to przestaną zasysać :( ze zbiornika tylko w niego dmuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...