Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Sprężyny WEITEC

Guest Gonz01
 Share

Recommended Posts

Witam, chciałem nieco poprawić zawieszenie w Almerce i zdecydowałem się na wymiane sprężyn. Oferta WEITECA okazała się najbardziej przystępna (w domu się nie przelewa). 500 zeta za 4 sprężynki progresywne -35mm. Słyszałem jednak, że to badziew, nie usztywniają zawieszenia tylko je obniżają co prowadzi do nadmiernego zużycia amorków i ogólnie niezła lipa. Zaproponowano mi VOGTLANDA za 850 zeta. Czy to co mówią to prawda i czy jest aż taka różnica między tymi dwoma sprężynami? Opłaca się zainwestować w VOGTLANDA? Będe bardzo wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam!

Idz w Platimexa (tez -35mm), przynajmniej sprawdzony. Ja jezdze na nich w N14 i jestem bardzo zadowolony. Ci co jezdzili na paru roznych zawieszeniach sportowych powiedzieli, ze u mnie jest komfortowo i do tego sie za***iscie trzyma drogi. Na Platimexy klubowicze maja znizke 15%. Wal smialo tutaj: www.platimex.pl

EDIT: Aha, co do ceny to dalem 500zl wiec tanio.

w GT byl dosc obszerny artykul o sprezynach i gwintach weiteca i mialy bardzo pozytywne recenzje. "slyszales" od kolegi ktory "slyszal gdzies tam" czy z jakiegos wiarygodnego zrodla?

Informacji udzielił mi jeden z pracowników sklepu FunDesign w Warszawie. Powiedzial, ze sam mial Weiteca i rozwalil sobie zawieszenie, zdjal i zalozyl vogtlanda i jest tak jak powinno byc..

Może pan ze sklepu ma większy obryw od droższych sprężyn i próbuje Ci je wcisnąć. Poszukaj w necie info na ten temat (albo zdecyduj się na Platimex'y - ta sama cena i pozytywne opinie klubowiczów).

• 5 months later...
Guest DJ One-Way

A ja mam opcje założenia do N16tki sprezyny Cobra -40mm mozecie cos powiedziec na ten temat nie za duzo to 40 jak na polskie drogi i seryjne amory:>?? Gonzo a jak z Twoim wyborem??

w GT byl dosc obszerny artykul o sprezynach i gwintach weiteca i mialy bardzo pozytywne recenzje. "slyszales" od kolegi ktory "slyszal gdzies tam" czy z jakiegos wiarygodnego zrodla?

Rewelacyjnie się w przypadku Skodzy Octavi sprawowayly springi WEITEC, nie wiem skąd taka opinia pana sprzedającego, chyba lepsze przebicie mial na spręzynach drozszych w tym wypadku o 350zł...

Guest Jordi

Kto ci powiedzial ze Weiteci sa takie slabe??? Sam mam weiteci -35mm w swoim N14 razem z amorami Bilstein i jezdzi sie wysmienicie

• 1 month later...

Spręzyny WEITEC do Ciebei ok 500zł, amorki BIlsetin B6 ok. 1400-1500zł.

Guest ku2000

moze jednak moze warto zainwestowac, w koncu dostalem zwrocik podatkowy....

ostatnio kumpel zaproponowal mi sprezynki od golfa II zeby zamontowac do mojego sloneczka...

pomyslimy zobaczymy, chyba ze ktos z was przerabial juz ten temat

Guest Jordi

jeszcze raz polecam taki zestaw jak mowi coobcio - poprostu rewelacja

sprezyny weiteca + amorki bilsteina najlepiej B6 - choc B4 tez sa rewelacyjne.

Auto dostanie nowe prowadzenie, doslownie jak innym autem - roznica jest kolosalna po przesiadce z seryjnego zawieszenia na taki zestaw weitek+bilstein

W Moim przypadku żeby było rewelazyjnie musiałem do ZErkopolu dać tylne Bilsteiny B6 do utwardzenia ok 80% bo były cholernie miękkie...