Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprężyny WEITEC


Gość Gonz01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem nieco poprawić zawieszenie w Almerce i zdecydowałem się na wymiane sprężyn. Oferta WEITECA okazała się najbardziej przystępna (w domu się nie przelewa). 500 zeta za 4 sprężynki progresywne -35mm. Słyszałem jednak, że to badziew, nie usztywniają zawieszenia tylko je obniżają co prowadzi do nadmiernego zużycia amorków i ogólnie niezła lipa. Zaproponowano mi VOGTLANDA za 850 zeta. Czy to co mówią to prawda i czy jest aż taka różnica między tymi dwoma sprężynami? Opłaca się zainwestować w VOGTLANDA? Będe bardzo wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idz w Platimexa (tez -35mm), przynajmniej sprawdzony. Ja jezdze na nich w N14 i jestem bardzo zadowolony. Ci co jezdzili na paru roznych zawieszeniach sportowych powiedzieli, ze u mnie jest komfortowo i do tego sie za***iscie trzyma drogi. Na Platimexy klubowicze maja znizke 15%. Wal smialo tutaj: www.platimex.pl

 

EDIT: Aha, co do ceny to dalem 500zl wiec tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pan ze sklepu ma większy obryw od droższych sprężyn i próbuje Ci je wcisnąć. Poszukaj w necie info na ten temat (albo zdecyduj się na Platimex'y - ta sama cena i pozytywne opinie klubowiczów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość DJ One-Way

A ja mam opcje założenia do N16tki sprezyny Cobra -40mm mozecie cos powiedziec na ten temat nie za duzo to 40 jak na polskie drogi i seryjne amory:>?? Gonzo a jak z Twoim wyborem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w GT byl dosc obszerny artykul o sprezynach i gwintach weiteca i mialy bardzo pozytywne recenzje. "slyszales" od kolegi ktory "slyszal gdzies tam" czy z jakiegos wiarygodnego zrodla?

Rewelacyjnie się w przypadku Skodzy Octavi sprawowayly springi WEITEC, nie wiem skąd taka opinia pana sprzedającego, chyba lepsze przebicie mial na spręzynach drozszych w tym wypadku o 350zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

moze jednak moze warto zainwestowac, w koncu dostalem zwrocik podatkowy....

ostatnio kumpel zaproponowal mi sprezynki od golfa II zeby zamontowac do mojego sloneczka...

pomyslimy zobaczymy, chyba ze ktos z was przerabial juz ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz polecam taki zestaw jak mowi coobcio - poprostu rewelacja

sprezyny weiteca + amorki bilsteina najlepiej B6 - choc B4 tez sa rewelacyjne.

Auto dostanie nowe prowadzenie, doslownie jak innym autem - roznica jest kolosalna po przesiadce z seryjnego zawieszenia na taki zestaw weitek+bilstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Moim przypadku żeby było rewelazyjnie musiałem do ZErkopolu dać tylne Bilsteiny B6 do utwardzenia ok 80% bo były cholernie miękkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...