Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czas do 100km/h


Gość lolek1021
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie ciagle jest za duzooooooooooooo.Jak bedzie miała koło 6s. do 100 to bede zadowolony :lol:

 

Czasami mniej by sie przydalo, jak jakis koles suka sie wpycha przed maske.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiam za to ile czasu potrzebuje micra do rozpędzenia się do 100 km/h. Ja jeszcze nie mierzyłem, a Wy?

oba z manualem

CG10 15,9

CG13 12,0

 

NCVT pewnie odrobine dluzej.

I znajac zycie sprawny kierowca bedzie w stanie troche z tego urwac. ale niewiele. CG10 bardzo slabo jedzie w przedziale 80-100, potrzebna jest zmiana biegu na 3ke i w ogole kiszka :? wyscigowki to nie sa.

 

Ja swojego CG13 mam zamulonego oponami 195 :twisted: wiec raczej do tych 12 trzeba troche doliczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15,9 ??? ee no a mi sie wydawalo ze szybciej si erozpedza :D co do przedzialu 80-100 zgadzam sie ale ten efekt mozna zlikwidowac montujac najprostrzej konstrukcji dolot zimnego powietrza do filtra :) (wiem bo mam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoja z 1995 silnik 1,3 SuperS przy zalozonej strumienicy przy kilku probach krecilem sie ciagle okolo 11s rekord wyszedl 10,4 ale najczesciej kolo 11

i dlatego lubie to malenstwo, kilka razy civic 1,4 SI sie zdziwil za swiatlami jak rady nie dawal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiam za to ile czasu potrzebuje micra do rozpędzenia się do 100 km/h. Ja jeszcze nie mierzyłem, a Wy?

oba z manualem

CG10 15,9

CG13 12,0

 

NCVT pewnie odrobine dluzej.

I znajac zycie sprawny kierowca bedzie w stanie troche z tego urwac. ale niewiele. CG10 bardzo slabo jedzie w przedziale 80-100, potrzebna jest zmiana biegu na 3ke i w ogole kiszka :? wyscigowki to nie sa.

 

Ja swojego CG13 mam zamulonego oponami 195 :twisted: wiec raczej do tych 12 trzeba troche doliczyc.

 

 

ja mam 1.0 16v automat z trybem sport na g tehu wyniki sie wachaly miedzy 11 a13 po obliczeniu sredniej z kilku przejazdów wychodzilo 12,1sek do 100km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.0 16v automat z trybem sport na g tehu wyniki sie wachaly miedzy 11 a13 po obliczeniu sredniej z kilku przejazdów wychodzilo 12,1sek do 100km/h

 

A to jest cos takiego jak tryb sport w micrze :?: Czy chodzi Ci poprostu o kick down :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja mam 1.0 16v automat z trybem sport na g tehu wyniki sie wachaly miedzy 11 a13 po obliczeniu sredniej z kilku przejazdów wychodzilo 12,1sek do 100km/h

 

A to jest cos takiego jak tryb sport w micrze :?: Czy chodzi Ci poprostu o kick down :?:

 

W cvt raczej ciezko by bylo zrobic kick down .

Sport trzyma wyzej obroty (chyba :? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoja z 1995 silnik 1,3 SuperS przy zalozonej strumienicy przy kilku probach krecilem sie ciagle okolo 11s rekord wyszedl 10,4 ale najczesciej kolo 11

i dlatego lubie to malenstwo, kilka razy civic 1,4 SI sie zdziwil za swiatlami jak rady nie dawal :)

 

Pierwsze primo :D Civic 1.4 moze byc co najwyzej iS :D bo Si to topowa wersja amerykanska i ma 160 KM :D

 

Po drugie primo - ultimo :D kierowca tego civica musial byc dupowaty :shock: bo jak Civka pocisniesz do czerwonego to regularnie czasy w okolicy 10 s kreci i micre objedzie. Szczegolnie model sprzed liftingu 98r bo 100ke dochodzil na 2gim biegu. Pozniej trzeba bylo wbic 3 zeby pojawilo sie 100.

 

Tak sie sklada ze wlasnie mam oba takie autka w rodzinie i Civic 1.4 90 KM jest szybszy od CG13. Nie mowiac juz o tym ze zdecydowanie lepiej przyspiesza powyzej 100kmh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.0 16v automat z trybem sport na g tehu wyniki sie wachaly miedzy 11 a13 po obliczeniu sredniej z kilku przejazdów wychodzilo 12,1sek do 100km/h

 

Tak z ciekawosci, Gtech metryczny czy hamerykańcki? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z k11 1,3??tez dochodzi 100km/h na 2 biegu :P

 

Wczoraj sprawdzalem.

Odcina przy licznikowych ok 92-93 co przy moich oponach daje minimalnie ale ponizej 100. (mam oponki z wiekszym obwodem niz standard co sprawia, ze jade troche wiecej niz wskazuje budzik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaDziesiątka

CZAS DO SETKI

 

Trzech facetów chwali się co kupiło swoim żonom na rocznicę ślubu. Jeden mówi tak:

- Ja kupiłem jej czerwone ferrarii, które do setki zbiera się w ciągu 8 sekund (*). Idealnie pasuje do jej rudych włosów.

- To nic. Odpowiada drugi - Ja kupiłem swojej czarne maseratii, on w ciągu 6 s (*). dochodzi do setki. Pięknie w nim wygląda moja blondyneczka.

- A ja swojej kupiłem takie coś co do setki dochodzi w 1 s. Wtrąca trzeci.

Zaraza, zaraz odpowiadają chórem dwaj mężczyźni, przecież takiego samochodu nie ma.

- A czy ja mówię, że kupiłem jej samochód. Kupiłem jej wagę łazienkową.

 

(*) podane w kawale czasy do setki są przykładowe i proszę się na nich nie wzorować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.0 16v automat z trybem sport na g tehu wyniki sie wachaly miedzy 11 a13 po obliczeniu sredniej z kilku przejazdów wychodzilo 12,1sek do 100km/h

 

Tak z ciekawosci, Gtech metryczny czy hamerykańcki? :oops:

 

miezy od 0 do 90 mil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.0 16v automat z trybem sport na g tehu wyniki sie wachaly miedzy 11 a13 po obliczeniu sredniej z kilku przejazdów wychodzilo 12,1sek do 100km/h

 

Tak z ciekawosci, Gtech metryczny czy hamerykańcki? :oops:

 

miezy od 0 do 90 mil

 

No wlasnie :) jezeli jest amerykanski to mierzy 0-60 mil (czyli nie 0-100kmh tylko 0-96) a to spora roznica, moze nawet ok 1 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i ja podam swoje czasy

G-tech 0-60 mill 11,28 na na 1/4 18,68

Micra k12 1.2 16v 65PS na wkladce K&N + dolot

Dodam jeszcze ze wszystko mierzone bylo na alusach + opny BFGoodrich g-force 195/50/R15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...