Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stukanie w silniku 2.2dci


Misiekcopper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawozisz wtryskiwacze do warsztatu. Wtryski na stół i kontrola ciśnień.

To wiem, ale myślałem, że można zgrubsza sprawdzić je w samochodzie - czytałem np o pomiarze przelewów. Może te lub inne parametry wtrysków można sprawdzić również w naszych silnikach domowym sposobem?

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób próbę przelewową. Moższ też osłuchać je stetoskopem lub kijem i porównywać ich pracę, te głośniejsze będą w gorszym stanie.

 

Stół probierczy sprawdzi wtrysk o ile jest w stanie podać takie cisnienie jak pompa CR (1300 bar), zwykle warsztaty mają stare stoły gdzie ciśnienia są duuuużo niższe, i te mogą sprawdzić tylko jak jest rozpylane paliwo i to też niezbyt dokładnie bo jak pisałem wcześniej nie są w stanie podać pełnego cisnienia. Na niskim będzie ok a na wysokim już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam. Jestem nowy na forum i to mój pierwszy post. Posiadam x traila t-30 2,2dci 2007r. Mam problem z hałasem silnika od strony vacum pompy. Ciężko dokładnie określić ten dźwięk, ale jest to bardziej grzechotanie w zakresie obrotów 1900-2400 przy dodawaniu gazu i to samo przy spuszczaniu z gazu. Dzieje się tak na ciepłym silniku, na zimnym jest ok. Wymienione zostały: łańcuszek, napinacz i koło napędu i dalej to samo. Potem zmieniłem vacum pompę i dalej to samo. Sytuacja występuje i w czasie jazdy i na biegu jałowym. Przekroczy 2400 lub spadnie poniżej 1900 i jest cisza. Jakieś rady Panowie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...