Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] 2.2 TDi - Opinie


Gość Adig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na Allegro znalazłem

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63522598

 

Na codzień jeżdżę autami na Pb95 lub LPG. Z racji, iż ostatnio miałem przyjemność jechać dieslem VW Caddy 1.8 Tdi i bardzo podobały mi się jego osiągi. Mam pytanko czy możecie się wypowiedzieć o takim modelu almery N16. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki od wczoraj :D

Bardzo dobrze się prowadzi i jest bardzo mocny. Nie mierzyłem ale i dzie jak burza. Wczoraj na dobrej drodze rozpędziłem ją do niemal 200 km/h. Dokładznie 196. Oczywiście to prędkość na liczniku. Opony mam wymiarowe więc pod tym względem żadnych przekłamań na kołach nie ma. Ale najfajniejsze jest to, że do 170 rozpędza się niemal nie wiadomo kiedy. Potem już oczywiście wolniej :). Jak wyjeżdżę zbiornik do dam zna ile mi spaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Zanim kupiłem 2.2 DI jeździłem 3 egzemplarzami N16stki z benzyną 1.8. Do setki idą podobnie, choć zupełnie inaczej rozwijają moc. Ale przy wyprzedzaniu w warunkach drogowych, a to się przecież liczy najbardziej, 2.2 DI zjada 1,8 B jak chce. Mając 100 na godzinę jesteś w stanie sensownie przyspieszyć na 5 biegu - jak zredukujesz do 4 to urywa głowę ( w dieslu :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja osobiscie polecam ten silniczek, chodzi podobnie jak 1.8 tylko ze pali duzo mniej, moja na trasie wzieła 5.4l ale zaznacze ze nie jechałem spokojnie tzn od Łodzi do Mielna nie wyprzedził mnie nikt :twisted: a znowu w miescie mieszcze sie w granicy 6-6.5l. Z wyprzedzaniem nie ma namniejszego problemu tak jak kulik powiedział na czwartym biegu kreci sie do 170km/h takze luuuuzik,jezeli chodzi o ta N16 z allegro to mysle zebys jeszcze poszukał bo napewno znajdziesz cos z miejszym przebiegiem i w lepszej cenie.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pisz prosze jak jej apetyt się ma do tych osiągów i od razu pytanie czy bedziesz na spocie 1 piatek pazdziernika ?? :twisted:

 

Postaram się ,ale nie mogę obiecać ( taka praca :? ). Określę się za jakiś tydzień OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada cenowo ubezpieczenie takiego autka?

 

Ja zapłacę za OC i AC ok. 1350 złotych ( zakładając wartość 25000 PLN ). Ale ja ubezpieczam samochód w Suwałkach, no i mam 80 % zniżek :D.

Musisz popytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłacę za OC i AC ok. 1350 złotych ( zakładając wartość 25000 PLN ). Ale ja ubezpieczam samochód w Suwałkach, no i mam 80 % zniżek :D.

Musisz popytać.

 

Normalnie taniocha ja za samo OC płace 400 na rok, a za AC policzyli mi grubo ponad 2000 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mogę powiedzieć jedno. Plecam.

 

Zrobiłem narazie 30k km od grudnia w tym 2 dalekie wyjazdy zagraniczne i praktycznie żadnych problemów. Oczywiście poza wymianą oleju i przeglądami, no ale to każdy ma. Teraz mi się zaczęły wycierać klocki. A oba wyjazdy były w tereny górskie (raz Alpy w zimie potem Chorwacja i Alpy w lecie) więc chamulce dostały w szczególności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ubezpieczyć się u mojej mamy musiałbyś ją wziąć na współwłaściciela - albo być jej synem ( tudzież inną bliską rodziną ) :D
no to przykru mi kulik, masz czas być synem do listopada, potem zmiana :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś (28.09) jade obejrzeć Almere 2,2 Di 2001 rok, mam nadzieje że ją wezme. Cena to 21 tys wiec wydaje mi sie bardzo atrakcyjna. Niby 1 właściciel w Austrii, jest książka serwisowa. Piszcie ile wam palą Almerki 2,2 i ile płacicie za ubezpieczenie. Jak tylko kupie od razu napisze moje wyniki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Almerka spaliła 5,5 l w trasie. Około 7 pali po mieście. Po wymianie filtra paliwa i powietrza chodzi jak burza. OC roczne 1400 oczywiscie z 60% zniżką. Mało się psuje, chodź musze wymienić przeguby, bo stukacją przy zakrętach. Jeżdzę nią około 2 lat. Poza klimą nic się nie psuje. Trzeszczą trochę plastiki i radio seryjne jest do d*py, ale to detale, na które obecnie nie mam kasy. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...