Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Śruby koła - szpilki


Gość leonid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W nawiązaniu do tematu: Uszedłem ze zdrowiem..itd.

 

Czy śruby koła są integralna częścią piasty? Czy da się same śruby wymienić?

Mam książkę wydawnictwa Auto i tam na rysunku wygląda to tak jakby one były wymienialne.

Pomocy, bo nie wiem co mam kuypić :)

Leonid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
W nawiązaniu do tematu: Uszedłem ze zdrowiem..itd.

 

Czy śruby koła są integralna częścią piasty? Czy da się same śruby wymienić?

Mam książkę wydawnictwa Auto i tam na rysunku wygląda to tak jakby one były wymienialne.

Pomocy, bo nie wiem co mam kuypić :)

Leonid

Sa wymienne.. trzeba zdjac kolo, zacisk hamulcowy, zdjac jarzmo zacisku a nastepnie tarcze hamulcowa, potem trzeba wykrecic nakretke poloski i wyciagnac piaste... jak juz bedziesz mial piaste kola to trzeba z niej wybic szpilki i na ich miejsce wsadzic nowe... pogadaj z Cobciem bo on cos modzi przy przednich piastach obecnie usprawniajac hamulce i cos brzdakal o tym ze ma seryjne zakrotkie szpile... pewno sie ich pozbedzie a jak nie to na szrocie nie ma z nimi problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpilki są wymienne . Poprostu wybija się je młotkiem . Nie musisz demontować całej piasty . Odkręcasz tylko zacisk hamulca i jest tam wycięcie w osłonie tarczy przez które szpilka śmiało wychodzi. Obracasz tylko piastą i ustawiasz na szpilkę , którą chcesz wybić . A cha , mówię tu o przednich kołach . POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leonid

Sa wymienne.. trzeba zdjac kolo, zacisk hamulcowy, zdjac jarzmo zacisku a nastepnie tarcze hamulcowa, potem trzeba wykrecic nakretke poloski i wyciagnac piaste... jak juz bedziesz mial piaste kola to trzeba z niej wybic szpilki i na ich miejsce wsadzic nowe... pogadaj z Cobciem bo on cos modzi przy przednich piastach obecnie usprawniajac hamulce i cos brzdakal o tym ze ma seryjne zakrotkie szpile... pewno sie ich pozbedzie a jak nie to na szrocie nie ma z nimi problemu.

 

Po co tyle zachodu . Robiłem to u siebie bez wyjmowania piasty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Szpilki są wymienne . Poprostu wybija się je młotkiem . Nie musisz demontować całej piasty . Odkręcasz tylko zacisk hamulca i jest tam wycięcie w osłonie tarczy przez które szpilka śmiało wychodzi. Obracasz tylko piastą i ustawiasz na szpilkę , którą chcesz wybić . A cha , mówię tu o przednich kołach . POZDRO

czy to też dotyczy p11,144 ????????????????pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

a ja mam takie pytanie..czy do alusow sa inne szpilki (znaczy dluzsze..) niz do stalowych kolek :?: (bo obecnie mam nakrecone nakretki mniej wiecej do polowy..i obawiam sie czy sie nie odkreca..)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bruce1807

Witam :)

 

Nie zauważyłeś problemu dłuższe/krótsze, bo albo masz nissanowskie felgi albo celowo/przypadkiem kupiłeś takie z głębszymi otworami (jak w nissanowskich).

Przerabiałem to w zeszłym roku jak mi "specjaliści" z norauto sprzedali po "sprawdzeniu" czy będą pasowały dane felgi do mojej P10.

Temat wygląda tak, że w Wawie jest napewno jeden punkt który ma takie szpilki (chyba jest jeszcze drugi ale muszę najpierw do niech zadzwonić). Cena chyba było po 17zł za sztukę i są dłuższe o ok.1,5cm. bo przygotowywane pod dystanse (można sobie przyciąć:)). Problemem może być to, że rozmiarów wielowypustu (te ząbki na szpilce w piaście) jest sporo i żądają żeby przyjechać z piastą/bębnem do przymiarki. Wymieniają ew. sami za opłatą i to niechętnie.

Jak powiedziano wyżej wybijać młotkiem można ale WBIJAĆ SIĘ NIE POWINNO. Mi tak zrobił jeden spec na tylnej osi i teraz muszę cały komplet z tyłu wymienić, bo po kolei się obracają wrr.. Trudne to raczej nie jest :D Problemem może być odkręcenie jarzma lub piasty szczególnie jeśli ktoś dawno nie dotykał zawieszenia. Zapieczone i gwinty potrafią siadać w jarzmach.

Z góry powien, że w ASO raczej dłuższych nie dostaniecie, bo Nissan nie robi.

Twardość szpilek przy zakupie w necie lpowinna być jak dobrze pamiętam 10,9 (ciężko toto pociąć :P).

 

Powodzenia :)

 

p.s. jak nie jesteś pewnie czy zrobisz to poprawnie jedż do mechanika, jak zrobisz żle i złapiesz gumę ze zjechaną szpilką to będzie rebus żeby zmienić koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

odświezam temat. wymieniałem dziś koła i przy odkręcaniu jednej z nakrętek w kole przednim , nakrętka ta po prostu stanęła-nie dało się jej ruszyć ani do przodu ani do tyłu no- wyglądało to tak jakby zeszła z gwintu- i skutek był tego taki że szpilka sie ukręciła i teraz potrzebuje nowej. Moje pytanie jest takie czy zna ktoś moze wymiary nowej szpilki łącznie z ilością tych ząbków na szpilce ponieważ byłe w sklepie z takimi rzeczami i koleś mi powiedział ze do konkretnego samochodu to on nie dopasuje bo są różne rodzaje i zebym przyszedł z tą urwana. Problem jest tylko taki że troche nie mam ochoty robierać samochodu ( mieszkam w bloku) na parkingu przed blokiem i boje sie ze niektóre rzeczy tam są pozapiekane wiec wolałbym to oddać do mechaniora tyle tylko ze jak już oddam do mechaniora to pasowało by mieć już nową szpilke.

I dlatego właśnie prosze o podanie info jaka ta szpilka powinna być. Mam również pytanko odnośnie tego czy można jeżdzić na 3 szpilkach?? Zaznaczam że upierniczyła sie szpilka w kole z przodu.

 

Z góry dzięki za jakiekolwiek przydatne info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, już po wymianie.

 

Dla potomności podam wymiary takiej szpilki ( ZAZNACZAM ŻE TO DOTYCZY SZPILKI NA PRZEDNIE KOŁA- nie wiem czy na tyle podchodzą takie same)- M 12X1,25, długość całkowita 46 mm, długośc gwintu około 25 mm, szerokość tych ząbków na szpilce (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) 14mm. Ponadto takie dodatkowe info pytałem o to w serwisie nissana to koleś powiedział mi że wszystkie nissany primery bez względu na rocznik mają te same szpilki o tych samych wymiarach, co do innych nissanów to nie wiem, ale podejrzewem że też sie nie różnią

post-37550-0-13676400-1335524554_thumb.jpeg

Edytowane przez drone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...