Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

może ktoś wie ?


Gość dds25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak i wiele innych osób mam problem z dławiącym się autem (nissan sunny 1,4 lx 16v na wtrysku z 95 r. plus instalacja lpg.) wiele postów już poczytałem i tak naprawdę doszedłem do wniosku że trzeba by sprawdzać wszystko lecz nie wszytko jestem w stanie sprawdzić. Auto na benzynce posiada efekt dławienia przez pewną chwile po czym dostaje tzw kopa. Mam pytanie do fachowców 1. czy można odłączyć sondę lambda i sprawdzić jak auto się zachowuje bez niej ?

2. czy przwody wysokiego napięcia dobrze działąjące na lpg mogą źle działać na benzynie (są to oryginalne przewody nissana lecz nigdy jeszcze nie wymieniane wiem że i tak czeka mnie ich wymiana).

 

 

Auto zawsze jest nagżewane na benzynce i odpalane również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlawi Ci sie na LPGu czy na benzynie bo nie zrozumialem :?

 

P.S. napisz skad jestes przy okazji :idea:

P.S. 2 - mam dokladnie takie samo auto z tego samego rocznika :lol: ... tesh z gazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to widze ze z tym dlawieniem to chyba normalka!

bo ja tez mam autko z takim silnikiem i z tego samego roku!!

 

panowie chyba musi tak zostac przy instalacji II generacji!! dolot jest zwezony i to jest przyczyna! jesli tylko to dlawienie nie jest az tak duze i na lpg chodzi bez zarzutu to pozostaje tylko sie do tego przyzwyczaic!!!

niestety!!! :D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tam dławić nie powinno na benzynce. Zrób autodiagnostykę i zobacz czy ci sonda Lambda pracuje jak należy.

Gdyby był przytkany dolot, to na benzynce dławiłby się silnik wraz ze wzrostem poboru powietrza, a tutaj dławi się przy niższych obrotach a na wyższych dostaje kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest tego przyczyna, ale jak miałem sunniaczka z 94 r. z LPG, miałem dokładnie identyczne objawy. Co więcej od kilku znajomych słyszałem o tym samym. A teraz mam Almerke N15, niby z tym samym silnikiem, ale tego zjawiska już nie odnotowuje! :?

Powiem tak, ja się do tego w sunniaczku przyzwyczaiłem i tak już nim jeździłem do końca nic z tym nie robiąc. :)

Pozdro! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po załozeniu instalacji lpg zaczeło mi dławic równiez na beznynie , pojechałem do zakładu gdzie był montowany gaz i wyregulowali mi to - teraz chodzi bez zarzutu , jak narazie przynmajmniej

1.6 16v N14 93 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

jestem szczęśliwym posiadaczem Nissana Sunny 1,6 16v z 1991r.

mam podobny problem jak wszyscy w tym temacie

auto na gazie pracuje idealnie natomiast po przełączeniu na LPG jeśli nie doda sie gazu tak do 2000 obrotów to silnik natychmiast gaśnie

nie chce też odpalać z benzyny

 

ten silnik ma gażnik a wszyscy tutaj piszą o silnikach z wtryskiem

nie wiem czy to coś zmienia

 

czy może ktoś wie gdzie leży problem i gdzie ewentualnie szukać pomocy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...