Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gaśnie mi silnik w Almerze n16 1.5 benzyna 2004 r.


Gość Krzysiek Konin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek Konin

Witam wszystkich, jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość. Mam problem z nissanem almerą n16 1.5 benzyna 2004 r. Czasem podczas jazdy gaśnie mi silnik i potem żeby go odpalić muszę wyciągnąć kluczyk, zablokować kierownicę i czasem tez zamknąć drzwi z centralnego zamka i wtedy odpala bez problemu.Jeśli tego nie zrobie to moge kręcić i nie odpali za cholerę. zapalił mi się check engine na kmomputerze pokazał się problem z czujnikami wału, ale mechanik wymienił czujnik temperatury i przez jakiś czas było ok, potem wszystko wróciło.mam wrażenie ze częsciej gaśnie na zimnym silniku. znajomy sprawdzil rozrzad i mowi ze nie jest rozciągnięty, poza tym podobno był wymieniany. Pomóżcie co to może być bo almerka silnik ma zdrowy, blacha również ok i chciałbym nią jeszcze ładnych kilka lat pośmigać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek Konin

No z immobiliserem tez czasem bywało tak, że wkładałem kluczyk i zero reakcji nawet nie zakrecił raz to wtedy znów wyciagnąc kluczyk zablokowac kierownicę  i wtedy odpalał. a z kontrolek to pali mi się tylko ten check engine. Jak podłączyłem pod komputer to wskazywał błąd czujników wału i rozrządu. Kurde boje się czy to nie ten sławetny rozrząd bo wymiana uśmierci mnie finansowo:-)


A żeby nie było końca kłopotów, to po wizycie w myjni automatycznej, takiej ze szczotkami, myłem programem z myciem podwozia i zaczęła mi po tym mrugać kontrolka poduszki powietrznej. Czy możliwe jest , że od tej wody pod ciśnieniem poluzował się jakoś ten czujnik i gdzie się on właściwie znajduje? I czy jak on mruga to czy poduszka jest sprawna i w razie W wystrzeli tak jak powinna?

 Może to i bzdura , ale ja muszę mieć wszystko w 100% sprawne:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Może to i bzdura , ale ja muszę mieć wszystko w 100% sprawne:-)

To sorry, ale raczej nie w tym modelu, chyba, że Twój portfel za tym nadąży. :P

 

 

Co do poduszki to raczej zbieg okoliczności. Jak masz poduszki w fotelach to sprawdź pod nimi czy czasem któraś kostka się nie poluzowała (sprawdź na zgaszonym zapłonie).

 

Jeśli kontrolka świeci, oznacza to duże prawdopodobieństwo nieprawidłowego działania. Tzn cała procedura zostanie uruchomiona, ale poduszka niekoniecznie wystrzeli (np. z powodu złego połączenia)

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z immobiliserem tez czasem bywało tak, że wkładałem kluczyk i zero reakcji nawet nie zakrecił raz to wtedy znów wyciagnąc kluczyk zablokowac kierownicę  i wtedy odpalał. a z kontrolek to pali mi się tylko ten check engine. Jak podłączyłem pod komputer to wskazywał błąd czujników wału i rozrządu. Kurde boje się czy to nie ten sławetny rozrząd bo wymiana uśmierci mnie finansowo:-)

A żeby nie było końca kłopotów, to po wizycie w myjni automatycznej, takiej ze szczotkami, myłem programem z myciem podwozia i zaczęła mi po tym mrugać kontrolka poduszki powietrznej. Czy możliwe jest , że od tej wody pod ciśnieniem poluzował się jakoś ten czujnik i gdzie się on właściwie znajduje? I czy jak on mruga to czy poduszka jest sprawna i w razie W wystrzeli tak jak powinna?

 Może to i bzdura , ale ja muszę mieć wszystko w 100% sprawne:-)

 

Czasami "naprawa" np. immo polega na uderzeniu pięścią w obudowę kierownicy. To nie żart, na stacyjce masz pierścień immo i może on czasami nie kontaktować jak należy.

Co do AirBag, tak jak wspomniałeś - myłeś podwozie. Na podłużnicy lub przedniej belce możesz mieć czujnik uderzeniowy. Może być 1 lub 2 zależy od modeli i rocznika. Może dostał wilgoci zgłupiał.

Tak samo często usterki występują w wiązce na przedniej belce pod chłodnicą. Jeśli masz jakieś wiązki owinięte coś wrodzaju gąbki, otuliny cieplnej, to od razu to usuń, gdyż one wchłaniają i zarazem trzymają wilgoć.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o wiązkę na przedniej belce

 

Oki rozumie.

Ja dałem przykład, że ktoś pisał o innym rozwiązaniu (może to już samoróbka) ale miał zabezpieczone "rurą piankową" w kolorze szarym, coś w rodzaju jak do ocieplania rur. Może mu pukało i tym sposobem chciał je wyeliminować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 17.10.2013 o 12:15, Krzysiek Konin napisał:

Witam wszystkich, jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość. Mam problem z nissanem almerą n16 1.5 benzyna 2004 r. Czasem podczas jazdy gaśnie mi silnik i potem żeby go odpalić muszę wyciągnąć kluczyk, zablokować kierownicę i czasem tez zamknąć drzwi z centralnego zamka i wtedy odpala bez problemu.Jeśli tego nie zrobie to moge kręcić i nie odpali za cholerę. zapalił mi się check engine na kmomputerze pokazał się problem z czujnikami wału, ale mechanik wymienił czujnik temperatury i przez jakiś czas było ok, potem wszystko wróciło.mam wrażenie ze częsciej gaśnie na zimnym silniku. znajomy sprawdzil rozrzad i mowi ze nie jest rozciągnięty, poza tym podobno był wymieniany. Pomóżcie co to może być bo almerka silnik ma zdrowy, blacha również ok i chciałbym nią jeszcze ładnych kilka lat pośmigać...

Witam, mam prawie identyczny problem jak kolega, szkoda, ze nie napisal jak go rozwiązał :) u mnie wymieniony został czujnik położenia wałka, niestety nie pomogło, check  radośnie powrócił. Dodam, ze samochod gasnie jeden raz, po zabawie z kluczami odpala bez problemu i jedzie bez problemu do nastepnego kilkugodzinnego postoju. Czasami lekko szarpie. Mechanik stawia na rozrząd, jednak tutaj pojawia się następny problem - wariator/fazator - czy trzeba również wymienić? komplet bez niego kosztuje ok. 500-700 zł.mnoej, to spora różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...