Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Sunny 1,6 16V - nagle zamarł


Gość MariuszR1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam nissana sunny 1,6 16 v z 92 roku. Jechałem nim spokojnie az w pewnym momecie zgasł i nie chciał zapalić. Iskra jest paliwo podaje. Możliwe że to będzie wina rozrządu dlatego potrzebuje jego schemat do tego silnika.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swiec nie zalalo?robiles moze cos ostatnio z gaznikiem? zobacz jak wygladaja swiece jak sa czarne i okopcone to moze pomoze ich wymiana. mialem podobnie auto "skonczylo" jechac.

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie wróciłem z garażu, rozrząd jest wporządku na 100 %, nawet odpalił ale sam nie wiem co mu już w końcu jest, jak mu dawałem gazu to nie przyjmował chodził ładnie na wolnych obrotach, ciezko go wogóle odpalić. Świece wporządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien, że jest iskra? Wystarczy, że jeden z cylindrów nie będzie dostawał napięcia i będzie problem z rozruchem.

Po wiekszym przebiegu uszkodzeniu ulegają końcówki kopułki rozdzielacza (utleniają się). Rozkręć kopułkę i ją sprawdź.

Na myśl przychodzi mi jeszcze pompka przyspieszająca gaźnika.

Żeby ją sprawdzić - zdejmij pokrywę górną i dolną filtra powietrza- zobaczysz gardziel gaźnika. Ręcznie pociągnij(delikatnie) linkę przyspieszenia.

Jednocześnie obserwuj gardziel gaźnika. Widoczna tam będzie jedna z dysz, która w momencie przyspieszania powinna rozpylać paliwo równomiernie i jednorazowo! Jeśli "leje" - gaźnik do naprawy/czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynikło że cos jest nie tak z gaźniekiem - nie podaje paliwa. Gdy naciśnie sie takie cięgno co jest koło gaźnika na dole z boku to odpali. Chodzi na wolnych obrotach , przy dodaniu gazu dławi go. Jak zgasnie to juz normalnie nie odpali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
wynikło że cos jest nie tak z gaźniekiem - nie podaje paliwa. Gdy naciśnie sie takie cięgno co jest koło gaźnika na dole z boku to odpali. Chodzi na wolnych obrotach , przy dodaniu gazu dławi go. Jak zgasnie to juz normalnie nie odpali

Moze sprawdz filtr paliwa? Moze cos sie przypchalo gdzies po drodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do warsztatu - czysczenie gaźnika powinno wyleczyć Twoją strzałę. Znam pare przypadków "zadżumienia" komory pływakowej i iglicy (właśnie z komory pływakowej paliwo poprzez iglicę jest rozdzielane do dysz). Mam nadzieję że to jest to. Koszt czyszczenia w warsztacie 50 do 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam gaźnik, co Ty.

Są faktycznie el.zawory:

1. zawór sterowanie pompki przyspieszenia

2. zawór odcięcia paliwa (jak jedziesz na biegu i zdejmiesz nogę z gazu)

3. zawór regul. przysp. biegu jałowego

4. zawór automatycznej regul. składu mieszanki

i jeżeli coś by miało być nie tak to raczej z poz. 2 (el.zawór mógł się zawiesić i odcina paliwo).

Możesz to łatwo sprawdzić - wykręć każdy z zworów (uwazaj, żeby nie zguvić uszczelek!) i podłączyc 12 V(wystarczy też 9 V z baterii) - zawór musi wysunąc iglicę!

Ot cała idea sterowania el. zaworami w Nissanie. Oczywiście impulsy wysyła sterownik ECC umieszczony w konsoli środkowej (na prawo od pedału przyspieszenia).

Naprawdę - jak nie masz czasu i nie chcesz się wk...ić jedź do warsztatu z kumatymi mechanikami -na pewno nie zedrą i szybko naprawią 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...