Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcja serwisowa Xtrail T31


ajjk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów właśnie otrzymałem telefon z  ASO Nissana i zaproszono mnie na bezpłatną akcję serwisową Xtraila T31. Wczoraj wykonano przeprogramowanie sterownika wtrysku. Gdy zapytałem jakie zmiany to wnosi poinformowano mnię ze według informacji jakie posiadają dotyczy to płynniejszej pracy silnika. Ponoc ma łatwiej wchodzic na obroty poniżej 2000 obrotów. Nie wiem czy to sugestia ale wydaje mi się że faktycznie lepiej się zbiera z dołu i ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Których roczników to dotyczy?

I tak sprawdzają po VIN,ja już byłem (rok.pr.2007)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czekam na samochód, który jest na akcji serwisowej dla T31. Na zleceniu jest napisane: Programowanie. P3230 panewki silnika M9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian179r:

"Właśnie czekam na samochód, który jest na akcji serwisowej dla T31. Na zleceniu jest napisane: Programowanie. P3230 panewki silnika M9R"

 

 

Czy możesz wyjaśnić zapis "panewki silnika", czy był jakiś komentarz serwisu w tym zakresie?. Z którego roku masz samochód?

 

Ciekawe czy ma to związek z przypadkami zacierania panewek w M9R. 

Jak Kolega Waleszczak skomentuje czynności przy swoim X-e w ramach akcji?

Przyznam szczerze, ze bardzo mnie to zainteresowało. Na stronie UOKiK nie zdołałem nic znaleźć.

 

 

Przypomniałem sobie o koncie You+Nissan. po zalogowaniu otrzymałem wiadomość 

 

post-22202-0-60987400-1383607533_thumb.jpg

 

 

Czy chodzi o wymianę panewek?

 

Pozdrawiam Forumowiczów.

Edytowane przez RysiekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian179r:

"Właśnie czekam na samochód, który jest na akcji serwisowej dla T31. Na zleceniu jest napisane: Programowanie. P3230 panewki silnika M9R"

 

 

Czy możesz wyjaśnić zapis "panewki silnika", czy był jakiś komentarz serwisu w tym zakresie?. Z którego roku masz samochód?

 

Ciekawe czy ma to związek z przypadkami zacierania panewek w M9R. 

Jak Kolega Waleszczak skomentuje czynności przy swoim X-e w ramach akcji?

Przyznam szczerze, ze bardzo mnie to zainteresowało. Na stronie UOKiK nie zdołałem nic znaleźć.

 

 

Przypomniałem sobie o koncie You+Nissan. po zalogowaniu otrzymałem wiadomość 

 

attachicon.gifNissan.jpg

 

 

Czy chodzi o wymianę panewek?

 

Pozdrawiam Forumowiczów.

 

 

Tylko programowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, własnie jutro maja zadzwonić do mnie z serwisu Nissan Kraków i potwierdzić czy mam do przeprogramowania swojego x-t  z 2007 r. Serwisant odpowiedział mi że chodzi o przeprogramowanie sterownika w związku z obciążaniem panewek.Jak będę wiedział coś więcej podzielę się ze wszystkimi.Pozdrawiam Tadeusz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawdzałem telefonicznie swojego X-sa (2.0 cdi 173KM 2008 r.) w serwisie.

Niestety konieczna wizyta, jednak pośpiechu nie ma. Pan zalecił wizytę na przeprogramowanie

przy okazji jakiegoś przeglądu (czyli może być i za pół roku?).

A ja wybierałem się na chip tuning. Muszę poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może trochę w temacie. Aktualnie w salonach jest przeprowadzana akcja dla Nissanow z rocznikow 2000-2003. Wiec można podjechac i zrobić sobie przegląd "przed zima".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak sprawdzają po VIN,ja już byłem (rok.pr.2007)

 

W którym serwisie robiłeś przeprogramowanie?

Czy możesz go polecić?

 

Testowałem wcześniej trzy serwisy, dwa mi się nie podobają, a do trzeciego daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym serwisie robiłeś przeprogramowanie?

Czy możesz go polecić?

 

Testowałem wcześniej trzy serwisy, dwa mi się nie podobają, a do trzeciego daleko.

Najbliżej mam serwis w Łomiankach,Niscar-Ballaun ul.Brukowa 42/44,obecnie jest tam salon Fiata,ale mają autoryzację  :nissan2:

Może salon i serwis wizualnie nie robi dobrego wrażenia,ale na robocie się znają

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzisiaj byłem w serwisie Nissan Kraków Jasnogórska, przeprogramowano sterownik silnika 150KM. Zapytałem co jest tego powodem ze zmieniają program w sterowniku , konsultant w zasadzie nie umiał dokładnie odpowiedzieć-powiedział że takie polecenie przyszło z centrali że podobno ma to zmniejszyć obciążenia w silniku i tyle się dowiedziałem.Po zmianie oprogramowania nie widzę w zasadzie jakiejś różnicy w pracy silnika,może za mało km przejechałem. Gdy coś zauważę podzielę się na forum. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na przeprogramowaniu w ramach kampanii P3230 - programowanie ECM (panewki) w Nissan - Odyssey w Warszawie na Górczewskiej. Bliższych informacji o charakterze zmian w oprogramowaniu nie uzyskałem. Z tego co zauważyłem w drodze powrotnej z serwisu, to samochód równomierniej rozwija moc (a może moment) z mniejszym "kopnięciem w plecy". Tak mi się wydaje.

 

Pozdrawiam Forumowiczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na przeprogramowaniu w ramach kampanii P3230 - programowanie ECM (panewki) w Nissan - Odyssey w Warszawie na Górczewskiej. Bliższych informacji o charakterze zmian w oprogramowaniu nie uzyskałem. Z tego co zauważyłem w drodze powrotnej z serwisu, to samochód równomierniej rozwija moc (a może moment) z mniejszym "kopnięciem w plecy". Tak mi się wydaje.

 

Pozdrawiam Forumowiczów. 

 

Też mam takie odczucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzwonilem we wtorek , dziś byłem trwało to godzinę niewiem czemu, ja zwiedzałem wszystkie nisanki ktore stały na salonie. Przejechane 20 km więc różnicy jeszcze nie zauwarzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem dzisiaj wgrać upgrade i faktycznie odczucia podobne jak kolega wyżej, tylko że po całej operacji zaczęły mi falować wolne obroty :thumbsdown: .

 

Wczoraj też mi "wgrali" nowe  do silnika, rzeczywiście aż dziwne silnik zmienił głos :)

tak fajnie teraz mruczy nie jak "diselek" no i żywszy się zrobił to wyraźnie czuć,

ale faktycznie coś z wolnymi obrotami sfiskowali.

 

Mnie nie faluje ale przy przejściu z wyższych obrotów na luz spadną mi poniżej ustawionej wartości

tak jakby silnik chciał zgasnąć, oczywiście trwa to pół sekundy i obroty się wyrównują ale nie jest to komfortowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......

Może salon i serwis wizualnie nie robi dobrego wrażenia,ale na robocie się znają

 

Na robocie się znają, a ja mam pecha. :thumbsdown: 

Przeprogramowanie sterownika trwało od godz. 10.00 do 13.00 .... dnia następnego. :yellowcard1: 

Przeprogramowali wszystko, nawet pilota (niestety drugi został w domu i nie działa - " zrobią przy okazji", muszą ściągnąć jakieś urządzenie).

 

Dobrze, ze nie zostawiłem w aucie pilota od garażu i bramy wjazdowej. Byłby problem. 

 

Po 5 km trudno ocenić pracę silnika,a stopień wku......nia ograniczył wrodzone zdolności postrzegania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na robocie się znają, a ja mam pecha. :thumbsdown:

Faktycznie pechowo :mad: ,kilkukrotnie korzystałem  z ich usług(znajomi również) i nie było żadnego problemu.U mnie przeprogramowanie trwało równo 1 godzinę.

Edytowane przez waleszczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pechowo :mad: ,kilkukrotnie korzystałem  z ich usług(znajomi również) i nie było żadnego problemu.U mnie przeprogramowanie trwało równo 1 godzinę.

 

Przepraszam za OT, powinno być w innym dziale.

Ja również kilkakrotnie u nich robiłem, bo blisko. Praktycznie za każdym razem było coś nie tak.

Wymieniali tarcze przód i klocki komplet - powrót, bo coś tarło w lewym kole , podobno jakaś osłona została podgięta (dzisiaj już wiem co to było - coś dostało się pomiędzy klocek i tarczę i mam wyorany rowek na obwodzie), następnie dwa dni szukali przyczyny stukania w tylnym zawieszeniu - amory do wymiany, montaż świateł do jazdy dziennej - 6,5 roboczogodzin.

Limit pecha wyczerpałem. Więcej TAM nie pojadę!

 

Edycja:

Trochę pojeździłem, ok. 100 km. Wrażenia: 

  • pierwsze kilometry - zużycie paliwa w mieście, wg komputera 10,0 l/100km było 7,4;
  • pod koniec 100 zszedłem do 8,0 l/100km;
  • słabiej przyspiesza (wrażenie subiektywne, a nie zmierzone);
  • wydaje mi się, że silnik ciszej pracuje (praca jest mniej twarda);
  • jest bardziej elastyczny?;
  • zastanawiam się czy przypadkiem, przy moim pechu, nie wgrali mi softu od 150KM.
Edytowane przez frantic_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie softu zużycie paliwa spadło.
Uspokoiły się także obroty na jałowym biegu.

Szczególnie jak auto było zimne, zdarzało się, że zaraz po uruchomieniu odrobinę falowały.

Teraz jest spokój.

Natomiast wydawało mi się jak jechałem pierwsy raz po wymianie softu, że samochód jest słabszy...

Może dla tego, że dużo stał?

Może silnik "musiał się przyzwyczić" Nie wiem. Teraz jest już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba troszkę pojeździć, żeby silnik znów się "ułożył". Wydaje mi się, że z każdym przejechanym kilometrem jest lepiej, tzn. zużycie paliwa i przyspieszenie wraca do poprzedniego stanu. 

Z ciekawości podjadę przy okazji na hamownię. Robiłem hamowanie przed przeprogramowaniem i wyszło bardzo cienko: 

168 KM/4395 rpm (seria 173 KM) oraz 333 Nm/ 2295rpm (seria 360 Nm). Może jakiś CHIP TUNING?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak pisalem wyżej wymieniony soft, w zeszłą sobote była okazja sprawdzic. Trasa Rzeszów- Wrocław  475km zużycie 7,8 l/100, spowrotem 550km bo zbaczałem  8l/100 wiekszosc trasy autostrada  szybkosc 120-140km/h, srednia na kompie 89, 4 osoby.  Falowan nie zauważyłem na mocy też nie zauważam , ale przed wymianą to jak jechałem powyżej 120 km/h to komp pokazywał 10 i wiecej na 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...