Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcja serwisowa Xtrail T31


ajjk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raz faluje raz nie, jest to plus minus 50 obrotów, jak już parę razy pisałem silnik w moim Xtrailu żyje własnym życiem i nigdy nie wiadomo jakie ma plany. Moc ma, oleju nie spala, paliwa do oleju nie dolewa więc ma prawo mieć humory :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nienormalne, jak mi po okresie gwarancyjnym  wyjdze usterka

to nie bedzie śmieszne. 

Czy można gdzieś sprawdzić ile powinien mieć T31 obrotów na biegu jałowym

przygotowuję  histroię mojej wady od momentu wgrania tego pier**lonego softu...

 

Ślak mnie tak trafił ospałym, beznadzejnym i bojącym się problemu postepowaniem serwisu AUTONIX w Rzeszowie, że postanowiłem

napisać do japończyków, do centrali europejsckiej i w ogóle gdzie się da.

Ich ostatna diagnoza: auto stało w serwisie TYDZIEŃ ! wczoraj odebrałem czyność wykonana :

przeprogramowanie wtrysków....  TYDZIEŃ ! trwało 

oczywiśie ledwo wyjechałem to samo: wyluzownaie skrzyni, bieg jałowy wskazówka 

obrotomierza leci na pysk na dół, spadek obrotów zadrżenie silnika powrót do normalnej pracy na luzie .

CZY TO JEST NORMALNE !??  już  ponad półtora roku problem

 

Jestem naprawdę zdesperownay :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nienormalne, jak mi po okresie gwarancyjnym  wyjdze usterka

to nie bedzie śmieszne. 

 

Czy można gdzieś sprawdzić ile powinien mieć T31 obrotów na biegu jałowym

przygotowuję  histroię mojej wady od momentu wgrania tego pier**lonego softu...

 

Ślak mnie tak trafił ospałym, beznadzejnym i bojącym się problemu postepowaniem serwisu AUTONIX w Rzeszowie, że postanowiłem

napisać do japończyków, do centrali europejsckiej i w ogóle gdzie się da.

Ich ostatna diagnoza: auto stało w serwisie TYDZIEŃ ! wczoraj odebrałem czyność wykonana :

przeprogramowanie wtrysków....  TYDZIEŃ ! trwało 

oczywiśie ledwo wyjechałem to samo: wyluzownaie skrzyni, bieg jałowy wskazówka 

obrotomierza leci na pysk na dół, spadek obrotów zadrżenie silnika powrót do normalnej pracy na luzie .

CZY TO JEST NORMALNE !??  już  ponad półtora roku problem

 

Jestem naprawdę zdesperownay :thumbsdown:

 

Trzeba było wrócić do serwisu - w końcu zapłaciłeś za usunięcie usterki, a nie przeprogramowanie wtrysków. :)

Zresztą, przez półtora roku nie udało się znaleźć mechanika, który ogarnie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest na gwarancji już tej dodatkowej, wada jest ewidentna nissana więc... dlaczego mam koszty ponosić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nawiasem mówiąc Twoje posty potwierdzają mają teorię, że to oprogramowanie było jakieś wadliwe konkretnie w wersji 173KM. Powiem Ci jeszcze ciekawostkę, że mi na hamowni po tej akcji serwisowej wyszło, że mam coś pomiędzy 20, a 40 Nm mniej niż miałem przed akcją....

Cała ta akcja serwisowa chyba głównie to miały to na celu.

A powodem było sporo uszkodzonych silników(panewki) przez DPF,który rozcieńcza ropa olej w silniku.

Jak silnik ma mniejszy moment obrotowy ,przenosi przez to mniejsze obciązenia a to zmniejsza ryzyko uszkodzenia panewek i innych elementów silnika.

A zmiana oprogramowania jest na pewno mniejszym kosztem niz wymiany silnikow a przede wszystkim  "pojsciem w eter" informacji o tym problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem u mechanika od "renówek"  stary spec doskonale zna te silniki

potrzebował  10 minut na diagnozę czyli znalazł jedną z przyczyn.

 

Mianowicie jak wyłączyłem klimatyzację silnik ani o jedną setną milimetra nie zawachał się na wolnych obrotach  CUD !!!

włączając klimę  ponownie powraca  problem  wolen obroty i szarpnięcie poniżej 700 obr.

Bawiłem się tak chyba z  20 km i cały czas to samo .

 

Ale dziś zadzwonili z ASO z odpowiedzią z centerali że mogą być brudne wtryski,  LUDZIE chyba pierdolne ! ....

samochód od trzech lat tankuje na BP i to tą "droższą ropkę"  cały czas  i jak wyłącze klimę to wtryski są ok ?  co to za teoria ?? 

Poradzili mi wlać  płynu czyszcącego wtryski do  paliwa...  nie wiem co z tym zrobić samochód ma 3,5 roku i ta cholerna przypadłość

a właściwie  olewnictwo Nissana doprowadza mnie do stanów nerwowych... :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi taki dość znany tuner który mi poprawiał program po akcji serwisowej mówił żeby nie tankować tej "lepszej"..

 

No tak ale jaki to ma mieć związek z opadającymi obrotami, skoro po wyłączeniu klimy

wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem objęty akcją (dostałem list) i przy okazji wizyty w ASO z innym tematem trafiłem na "ludzkiego" mechanika - powiedzieli "po cichu" że lepiej nie robić sobie tej zalecanej akcji serwisowej.

Edytowane przez Qzynka Edyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...