Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej skrzyni 2.5L AUTOMAT T30


yoozva
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koleżanki i Koledzy!

 

jak w temacie, czy w Xtrailu 2.5L rok 2006 wymienia się olej w automatycznej skrzyni biegów? A jeśli tak, to przy jakim przebiegu ? jakiś serwis w Warszawie do polecenia? 

 

Konrad 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie są różne, serwisy twierdzą, że wymiana nie musi być okresowa a warsztaty specjalizujące się zalecają. Tu masz artykuł rozjaśniający:

http://www.auto-swiat.pl/1-wymiana-oleju-w-skrzyni-biegow-pamietaj-nowy-olej-przedluzy-trwalosc-skrzyni-biegow

 

 

w książce było po 160 tys.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wymieniać to na pewno, ale to z 500 pęknie jak nic. Mowa o feuvert


no wymieniać to na pewno, ale to z 500 pęknie jak nic. Mowa o feuvert

Poa tym Kolego robisz 50 kawałków to Cię pewnie w domu nie ma. Tyle to robią taksówkarze w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady, czasami się w domu pojawiam. Te km to robię głównie po mieście i okolicach, a czasem mam wyjazdy gdzieś w Polskę, choć praca zupełnie inna to czasami się czuję jak taksówkarz.

 

500zł w stosunku do ewentualnego remontu skrzyni to w sumie żadne koszta. Da się przeżyć, a o narzędzie pracy trzeba dbać bo na przestoje nie mogę sobie pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady, czasami się w domu pojawiam. Te km to robię głównie po mieście i okolicach, a czasem mam wyjazdy gdzieś w Polskę, choć praca zupełnie inna to czasami się czuję jak taksówkarz.

 

500zł w stosunku do ewentualnego remontu skrzyni to w sumie żadne koszta. Da się przeżyć, a o narzędzie pracy trzeba dbać bo na przestoje nie mogę sobie pozwolić.

Chodziło mi o to, że x w trasy przy takich przebiegach to może obrzydnąć. To już lepiej (i tu sorry Koledzy) lepiej osobówka w dieslu. Ja jeździłem kiedyś francuzem w najbogatszej wersji 2.2 dci. I każdemu xowi daleko do wygody w takich trasach. Tam leżałem a ręka była zintegrowana z podłokietnikiem. Teraz potrzebuję prześwitu.

Co do skrzyni to tak szybko nic się z nią nie stanie (jeśli znasz przebieg). Myślę, że jeśli miałbym automat teraz dla siebie to zmieniłbym u jakiegoś fachmana od automatów co 60 tys.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z osobówki się przesiadłem. Często jeżdżę po placach budowy, magazynach itp a magazyny są niestety położone w sporych odległościach od centrum miasta, więc komfort jazdy w trasie + poczucie bezpieczeństwa że wyjadę zawsze z jakiegoś błota na placu budowy = dobrze że wybór padł właśnie na Xtrail :) no i czasami trzeba wyskoczyć za miasto ponurkować a dojechać do jeziora, albo przebić się przez las ....osobówka zawsze szurała podwoziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z osobówki się przesiadłem. Często jeżdżę po placach budowy, magazynach itp a magazyny są niestety położone w sporych odległościach od centrum miasta, więc komfort jazdy w trasie + poczucie bezpieczeństwa że wyjadę zawsze z jakiegoś błota na placu budowy = dobrze że wybór padł właśnie na Xtrail :) no i czasami trzeba wyskoczyć za miasto ponurkować a dojechać do jeziora, albo przebić się przez las ....osobówka zawsze szurała podwoziem.

no teraz jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Chciałbym odświeżyć temat. Również mam x-a z automatyczną skrzynia 2.5 benz. Auto z 2005 r i przejechane ma 103 tys. Sam nie wiem czy zmieniać olej w skrzyni czy nie? W ASO dowiedziałem się ze do 2007 r zalecali wymiany a potem zmienili zalecenie wymiany na ocenę mechanika czy trzeba wymieniać czy nie. Poziom oleju jest ok ale nie jest on czysty jak nowy. jest lekko brunatny. czy na podstawie koloru można stwierdzić czy kwalifikuje się do wymiany? Jak pojadę do speców od automatów to na pewno powiedzą ze trzeba wymienić - zawsze jakaś kasa im wpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym odświeżyć temat. Również mam x-a z automatyczną skrzynia 2.5 benz. Auto z 2005 r i przejechane ma 103 tys. Sam nie wiem czy zmieniać olej w skrzyni czy nie? W ASO dowiedziałem się ze do 2007 r zalecali wymiany a potem zmienili zalecenie wymiany na ocenę mechanika czy trzeba wymieniać czy nie. Poziom oleju jest ok ale nie jest on czysty jak nowy. jest lekko brunatny. czy na podstawie koloru można stwierdzić czy kwalifikuje się do wymiany? Jak pojadę do speców od automatów to na pewno powiedzą ze trzeba wymienić - zawsze jakaś kasa im wpadnie.

W moim sx4 też niby nie trzeba ale każdy mechanik powie, żeby wymieniać co 60-100tys. Teraz pytanie czy po to, żeby brać zarobiła (400-500pln) czy dla zdrowia auta. W AŚ jest ostatnio art o skrzyni aut ORlando i tam był pokazany syf znacznyz opiłkami i takie tam. Szlam głębokości półmonety. Zatem chyba warto raz zmienić. JA też nie wiem czy w sx4 zmieniać. W dokumentach nie zalecają zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo kwestia to komu dać do wymiany. Nie wiem czy to prawda ale nie każdemu można zostawić auto na taką operację tylko doświadczonym ludziom w automatach?

Rozumiem, że wymiana wynika z kalkulacji. Lepiej zapłacić za wyminie niż za nową skrzynię? czy poprzez niewłaściwą wymianę można narobić więcej szkód niż pożytku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo kwestia to komu dać do wymiany. Nie wiem czy to prawda ale nie każdemu można zostawić auto na taką operację tylko doświadczonym ludziom w automatach?

Rozumiem, że wymiana wynika z kalkulacji. Lepiej zapłacić za wyminie niż za nową skrzynię? czy poprzez niewłaściwą wymianę można narobić więcej szkód niż pożytku?

Warto dać komuś kto już to kilka razy robił. Niektórzy biorą serwisówkę i uczą się na aucie. Najlepiej w serwisie automatów. Skrzynie występują te same w wiel modelach. Zatem doświadczenie się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Miałem to samo, serwis niby nie potrzeba a ja i tak wymieniłem. Olej Transmax III + filtr + uszczelka 277zł wymiana 50zł. Wymiana prosta jak drut nie trzeba nic ustawiać poza dociskiem śrub na misce kluczem dynamometrycznym, czas 0,5h. Po wymianie mam wrażenie, że automat chodzi lżej i delikatniej działa lewarek IMO.


Wymiana w tym modelu jest tak prosta jak wymiana filtra zwykłego oleju z napełnieniem układu


Wchodzi 9 litrów wg książki ale zostaje trochę oleju w bębnach więc  7 powinno wystarczyć


wymieniełem po zakupie przy 140 tyś i wymienię za 60tyś tak jak zalecają w nowszych autach koszt nieduży za operację a straty mogą być spore, zwłaszcza, że lubię nadepnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź. decyzja zapadła-bedzie wymiana tym bardziej ze nie bardzo podoba mi sie kolor tego oleju na bagnecie. ciemno brązowy.

kubrick007 - uważasz ze rozgarnięty mechanik z kluczem dynamometrycznym wystarczy czy tylko spece od przekładni. mam jeden warsztat gdzie od lat wymieniam oleje w autach i wolałbym nie szukać nowych wrażeń. Zapytam jutro czy czuja sie na siłach - kicze na szczerą odpowiedz :)

 

P.s. wg książki stan oleju w skrzyni lepiej jest sprawdzać na ciepłym oleju/ silniku czy złe to zinterpretowalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój warsztat zajmuje się elektromechaniką z wyłączeniem skrzyń automatycznych ale takie drobiazgi jak wymiana oleju ogarnie każdy, oczywiście w niekażdym aucie :). olej musi być przezroczysty delikatnie czerwony. Specyfikacja ATF 320, ten sam co we wspomaganiu. warto jak już kupisz wymienić płyn w servo, tam wchodzi ok. 0,5l. Na bagnecie jest podziałka uwzględniająca poziom na ciepłym silniku. Trzeba pamiętać, że przy nalewaniu musi być w dolnej części bagnetu. sprawdza się płyny na zimno.


z uwzględnieniem stanów na ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonię po warsztatach - tych co znam nie chcą tykać tych skrzyni. Spece od automatów wołają 800 ( metoda dynamiczna, wypompowanie + płukanie) -500 statyczna - zlanie + wymiana. Wydaje mi się ze na oleju kroją licząc 50 zł/1 - czy można kupić za 35-40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.midparts.pl/

u nich kupowałem olej i filtr z uszczelką, komplet z wysyłką 277zł (9l oleju)

metoda statyczna wystarczy płukanie podciśnieniem może rozwalić uszczelki. Robota jest dla cepa więc ewidentnie chcą Cię skroić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej kupiłeś? weszło całe 9l czy mnniej? To cenowo wygląda dużo lepiej nawet jak policze 150 za wymianę jak wołają spece od automatów.

odnonie warsztatu to już sam nie wiem. tak jak pisałem zaufane miejsca nie chca w taka wymianę wejść. Sieciówki typu fauvert omijam szerokim łukiem od kiedy musiałem gośiowi tłumaczyc jak wymienić filtr paliwa - gamoń oblał się paliwem po łokcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej transtar dexron 3. Na oleju jest ładnie napisane Made in USA:) Mój warsztat w Łabiszynie pod Bydgoszczą. Wymiana 100zł sam olej, ja robiłem dużo innych rzeczy przy okazji wiec wyszło 50. Weszło niecałe 7l z wymiana płynu w serwo. Nawet jak policzysz dojazd z Gdańska to i tak masz taniej niż u siebie. W midpartsie poziom obsługi zasługuje na 6! Dawno nie byłem tak miło zaskoczony.

Edytowane przez kubrick007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak jutro moi spece zareaguja na pytanie czy moge z własnym olejem przyjechać ? :) Kubrick007 dzieki za wskazówki.

 

Rozumiem, że przy okazji wymieniłes we wspomaganiu?

Edytowane przez michoos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły najwiecej zarabiają na marżach od części :) uczciwych i porządnych mechaników ze świeca szukać. Tak po zakupie wymieniłem wszystkie płyny które tylko znajdują sie w aucie ;)

Edytowane przez kubrick007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy filtr ktory jest w skrzyni jest siarkowy do czyszczenia czy jednorazowy? jakieś inne materiały musza być poza olejem? pytam żeby wiedzieć czy mnie nie naciągają magicy. koszt wymiany od 40 do 150. ci za 40 mówią ze jest siarkowy wielobranżowy i oleju wchodzi około 4 l i tu mam obawy czy w ogóle wiedza co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Filtr :

 

http://midparts.com.pl/pl/p/RE4F04A-Filtr-oleju/1404

 

uszczelka :

 

http://midparts.com.pl/pl/p/RE4F04A-Uszczelka-miski/1964

 

lub w komplecie:

 

http://midparts.com.pl/pl/p/RE4F04A-Filtr-oleju-z-uszczelka-miski/2125

 

Części jednorazowe, wymienialne za każdym razem, to tak jakby zwykły filtr oleju przepłukać. Oleju bez płukania wejdzie między 6-7 litrów w zależności od tego jak ustawią auto. Nominalnie wg specyfikacji wchodzi 9 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informacje. Wynika z tego ze chyba muszę ominąć ten warsztat gdzieś twierdza ze wejdzie 4 l ( olej maja z beczki) i nie trzeba wymieniać filtra.

 

Jest problem z katalogami części. wg informacji z neta skrzynia bezstopniowa była montowana w X-ach od 2008r. Ja mam modelowo T30 z 2004r rejestrowany w 2005 i jestem kompletnie zagubiony jaką mam skrzynię. Czy ktoś pomorze?

 

A co sądzicie o tym oleju? wariant ekonomiczny

Transtar Dexron III/Mercon

Edytowane przez michoos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia 4 biegowa, olej niczym nie różni sie od atf320 mobil czy castrol III, opcjonalnie mozna nalać olej w specyfikacji IV ale prawdopodobieństwo ze taki był wczesniej mysle ze jest bliskie 0, biorą pod uwagę fakt ze w bębnach pozostaje do 3l oleju nie mieszaj.

Edytowane przez kubrick007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...