Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik położenia wału korbowego


szylus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie napisałeś z którego roku. W 2003 czujnik jest na tylnej ścianie silnika na wysokości osi wału korbowego. Patrząc w kierunku jazdy jest po lewej stronie bloku, czyli w pobliżu śrub łączących silnik i skrzynię biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dziękuję - czujnik zlokalizowany i wymieniony. Dostęp do tego czujnika to istny dramat, ale na szczęście ma się te "gumowe" ręce :)

szkoda, że nie zrobiłeś zdjęć.

własnie dzis przydałyby się te fotki mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam 
Jestem zadowolonym użytkownikem X-traila rocznik 2001 benzyna (4x4). Ostatnio pojawił się jednak problem z którym bolcuję się już tydzień - mianowicie mam uszkodzony czujnik położenia wału i nie mogę znaleźć ani nowego ani używanego. Czy macie może jakieś pomysły gdzie coś takiego mogę zlokalizować? Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc nissanowej braci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Opisz co się dzieje, ciągle jest kontrolka? Bo u mnie po wykasowaniu błędu jest od miesiąca ok, na allegro jest masa i używki i nowe


Pytanie: czy czujnik położenia może być dwupinowy? Bo wszędzie widać trzy piny. Ale wyciągam u mnie i są 2 piny. I teraz może wyciągam nie ten co trzeba? Rozumiem, że szukam na dole od skrzyni, kierowcy?

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mechanik zamówił bez problemu nowy. Trwało to jeden dzień. Nowy coś około 360 zł

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam.Podpinam się pod temat- gdzie w 2.2 dci jest czujnik położenia wału korbowego jeżeli możliwe jakieś zdjęcie lub rysunek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Potrzebuję porady mam usterkę przy działającym nawiewie przy odpalaniu ciepłego silnika zapala mi się Check engine i jest błąd czujnika wału.

Jak wyłączę nawiew wyjmę kluczyk i powtórnie  odpalam już jest ok.

Jak przekręcę tylko kluczyk bez odpalania i jest włączony nawiew to po kilku sekundach  słychać tak jakby brzęczenie cykanie jakby świerszcz cykał wydaje mi  się jakby z okolicy zaworów scv. Czujniki wału korbowego  i wałka rozrządu sprawdzone wyczyszczone,nawiewy są sterowane klimatronikiem to cykanie występuje to najczęściej przy wysokim stopniu nawiewu.

 

Czy tam jest jakiś przekaźnik od nawiewów lub klimy lub coś innego co by mogło powodować taki dźwięk. Wydaje mi się że tam leży przyczyna zapalania lampki .Czy ktoś miał coś podobnego, jakieś sugestie.Z góry dziękuję.

Edytowane przez misfazi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż połączenia masowe w kabinie i pod maską  oraz bezpieczniki zwłaszcza te pod maską ( mogą być OK ale kiepsko siedzą w gniazdach i świrują przy obciążeniu - podoginaj styki w gniazdach ) Przekaźniki też warto posprawdzać.

Mój dziwnie cykał i świrował z powodu 20A bezpiecznika pod maską od ECU oraz kiepskiej masy do silnika przy czujniku ciśnienia na listwie. U ciebie ma to związek z dmuchawa więc możliwe ,że coś innego nie gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Potrzebuje pomocy z nissanem x trailem t30. We wtyczce do czujnika wału są dwa kable plusowe. 1 powinien być masowy, drugi impuls a trzeci prądowy.

Edytowane przez Thunder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc , co by nie smiecic za duzo rowniez sie doczepie 

 

czujnik polozenia walu nowy , czujnik polozenia walkow rorzadu nowy , czujnik zmiennych faz rorzadu nowy , dalej wywala check od zmiennych i zle spala paliwo , rura wydechowa mokra ,   wymienie jeszcze czujnhik spalania stukowego w razie by i to nie pomoglo koledzy jakies rady ?   ten stukowy siedzi pod katalizatorem czy z drugiej strony ?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 3 piny,  w di widziałem 2 piny

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mój Nissan w pewnym momencie zgasł, ale odpalił. Zaświeciła się pomarańczowa kontrolka 4wd i przestal działaś obrotomierz. No i checkengine wyskoczył przy jak go zgasiłem i odpaliłem. Podłączyłem go do swojego taniego urządzenia diagnostycznego i wyskoczyło że to czujnik położenia wału. Styki przeczyściłem i nic. Zamówiłem nowy i czekam narazie. 

Chciałem zapytać czy przez usterkę tego czujnika może też wyskoczyć błąd napędów 4wd.bo nie mogę ich włączać. 

Co do obrotomierza to chyba nie działa przez ten czujnik położenia wału. 

Choć co ciekawe po podłączeniu do urządzenia diagnostycznego pokazuje ilość obrotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził bym połączenia masowe oraz styki w skrzynce bezpieczników.  Silnik ma dwa czujniki   wału  i wałka. z jednym uszkodzonym pali dalej. Jak kiedyś odłączyłem czujnik wału to nie zauważyłem aby obrotomierz przestał działać.  Skoro  komp obroty widzi to  może to nie  będzie  wina czujnika ,że obrotomierz nie działa. 

Edytowane przez chudson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 który to czujnik walka a który wału. Ja sprawdzałem ten po prawej stronie od strony skrzyni biegów. I ten zamówiłem. 

Wypialem go i silnik zgasł. 

Możesz zrobić fotkę jednego i drugiego czujnika. Jeśli też masz benzynę 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2020 o 14:05, danio1284 napisał:

Mój Nissan w pewnym momencie zgasł, ale odpalił. Zaświeciła się pomarańczowa kontrolka 4wd i przestal działaś obrotomierz. No i checkengine wyskoczył przy jak go zgasiłem i odpaliłem. Podłączyłem go do swojego taniego urządzenia diagnostycznego i wyskoczyło że to czujnik położenia wału. Styki przeczyściłem i nic. Zamówiłem nowy i czekam narazie. 

Chciałem zapytać czy przez usterkę tego czujnika może też wyskoczyć błąd napędów 4wd.bo nie mogę ich włączać. 

Co do obrotomierza to chyba nie działa przez ten czujnik położenia wału. 

Choć co ciekawe po podłączeniu do urządzenia diagnostycznego pokazuje ilość obrotow

tak takie są objawy uszkodzenia czujnika miałem dokładnie te same . Kontrolka 4wd i check to norma zmień czujnik także tak miałem  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, danio1284 napisał:

Bo jest podobno czujnik wału i walka 

W tym aucie czujnik położenia wału i wałka fizycznie jest tą samą częścią, po prostu występuje w 2 sztukach w 2 różnych miejscach . Uprzedzając twoje pytanie nowy czujnik będzie w postaci metalowego walca i on będzie pasować teraz tylko takie produkują. Czujnik wału jaki nas interesuje znajduję się tak jak ktoś wspominał na dole silnikach w okolicy skrzyni .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten który zamówiłem wygląda tak samo jak oryginał. Były też z tym walcem ale wybrałem taki. Jak dojdzie do mnie to założę i zobaczymy. 

 

IMG_20200121_103110.jpg

Wyświetliło że to czujnik położenia wału korbowego "A" - sam już nie wiem który to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...