Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Airbag - jak odłączyć


Gość Mikenus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanie, czy bez żadnego problemu mogę odłączyć kabel od poduszki powietrznej w fotelu?? Chcę wyciągnąć fotel i niewiem czy przed odłączeniem muszę wyciągnąć bezpiecznik czy na lajcie mogę bez problemu odłączyć kabel?? Proszę o szybką odpowiedź z góry thx :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚMIAŁO WYRYWAJ CHWASTA

PAMIĘTAJ ŻE PODUCHE ODPALA NAP 30 V ZE STEROWNIKA

SAM GO RACZEJ NIE WYKRZESASZ

 

1.WYJMIJ KLUCZYK ZE STACYJKI (JAK SIE DALEJ BOISZ ODŁĄCZ + AKUMULATORA )

2.WYPRUJ PODUCHE DOWOLNĄ LUB PASY

3.DO MOMENTU INST. PODUCHY NIE WŁĄCZAJ STACYJKI BO CI ZAŚWIECI AIRBAG KONTROLKA

I TYLE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czas wyciagniecia odlacz akumulator i dopiero jak zalozysz wszystko to podlacz akumulator.Jesli wyjmiesz i nie wsadzisz poduchy, a podlaczysz akumulator, to bedziesz musial zawitac do ASO w celu usuniecia bledu zeby nie palila sie kontrolka.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.WYJMIJ KLUCZYK ZE STACYJKI (JAK SIE DALEJ BOISZ ODŁĄCZ + AKUMULATORA )

 

Co Ty chłopie piszesz ? Najpierw odłącza się minus potem plus . Taka jest kolejność . Żeby nie było zasilania wystarczy odłączyć sam minus . Jeśli zaczniesz odłączanie od plusa to może się komputer popierd... . Podłączanie natomiast zaczyna się od plusa . POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe. Nie wiem dlaczego krazy plotka, ze jak sie odlaczy najpierw + to sie cos stanie.

Nic sie nie stanie. Najpierw sie odlacza "-" bo tak sie robi tylko ze wzgledow bezpieczenstwa zeby nie zrobic zwarcia i tylko o to w tym wszystkim chodzi.

Wytlumacze to w ten sposob. Samochod na calej karoserii ma "-" i jak najpier odkrecamy "+" to przez przypadek przy odkrecaniu mozna kluczykiem dotknac masy pojazdu i w ten sposb zrobimy zwarcie. Dlatego wlasnie najpierw się odłącza "-".

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak stwierdził elektryk . Winą było podłączenie plusa w drugiej kolejności .

To by się zgadzało z tym co pisze Dżodżo. Jak masz zdjęty minus to nie zrobisz zwarcia przy zdejmowaniu plusa. Tak smomo przy zakładaniu. Jak masz jeszcze nie założony minus to nie zrobi się zwarcia przy zakładaniu plusa.

 

Mam nadzieję, że dobrze to zrozumiałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...