Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navara 2008 D 40 2.5 dci aut zapala i gasnie zimna


arturkielce
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jestem posiadaczem nissana navary z rocznika 2008 2,5 dci w automacie przebieg 174 tys mam od nowosciten samochod. kilka miesiecy temu moja navara zaczela gasnac po odpaleniu na wolnych obrotach ponizej tys obr oraz gdy wskazowka temp nic sie nie podniesie dopiero gdy zlapie temp wtedy wszytsko jest ok.    pompa paliwowa zrobiona wtryski tez   zawor scv nowy filtr paliwa nowy uklad paliwowy czyszczony bledow brak   w serwisie nissana nic nie pomogli sprawdzili wszytskie parametry niby wszytsko jest ok a samochod nadal gasnie.    ma ktos jakies pomysly?


koledzy podpowie ktos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy wymieniałeś?? Wymień i sprawdź będzie spokój. Efekt masz taki jakby paliwo nie dostawało odpowiedniej temperatury albo problemy w elektryce.

Edytowane przez sq9mcs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienialeś świece żarowe?

z tego co wiem, świece żarowe pomagają (czyli wykonują swoją robotę) tylko przy rozruchu. Silnik z dobrym ciśnieniem poradzi sobie nawet bez świec. Błąd musi być gdzie indziej. Spytaj slkaspaw. Ma dużą wiedzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ale jak raz po wymianie nie podłączyłem listwy od świec to silnik nie chciał zapalić albo objaw był taki że gasł po chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece wymontowalem sprawdzilem i niby sie sprawne nowe kosztuja 90 zl szt a te sa niby dobre i nie wiem teraz czy inwestowac w nowe


:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Damianek122

Witam, mam podobny problem w PATHFINDER R51 2,5Dci rocznika 2005 z automatyczną skrzynią, przebieg ponad 280.000 km. Ostatnio zaczął gasnąć podczas jazdy w sytuacja kiedy były bardzo niskie obroty przy zatrzymaniu się na światłach, operacja typu manewry z parkowaniem itd. Samochód był na komputerze i nie wykazuje żadnych błędów. Miesiąc temu robiłem przegląd wymieniałem filtry powietrza, paliwa oleju i sytuacja się polepszyła tz. nie gasł natomiast od tygodnia objaw gaśnięcia wrócił i się nasilił do kilku razy dziennie. Czy ma ktoś pomysł od czego zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam. problem rozwiazany. przetarte byly przewody we wiazce  od przepustnicy    w sztywnym peszlu sie przetarly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. problem rozwiazany. przetarte byly przewody we wiazce  od przepustnicy    w sztywnym peszlu sie przetarly

 

I takie osoby się chwali "+", że nie tylko się pytają, ale szczególnie za to, że również podzielą się informacją przyczyny usterki i co do sposobu naprawy.

Mało jest takich osób na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązki i wtyczki to niestety słabość wszystkich generalnie aut po roku 2000-2002.

Jak patrzę na tą izolacje to przypomina mi to PCV ze skrętki internetowej.

A te przekroje. Heh. Kolejny temat rzeka.

W nysce przewodem o przekroju 0,75 pojechali od PDM (power distrobution module) po podluznicą, potem spodem ramy na tył razem z wtyczkami od tylnego mostu i zasilili tymże kabelkiem 4 żarówki o łącznej mocy ok 30paru Watt. No i leżałem pod autem przed zapadnięciem zmroku na parkingu autostradowym, bo przecież z tylu była totalna ciemnia.

Kabelek siadł na wysokości wlewu paliwa gdzie dość ostrym łukiem pęszla idzie w górę ramy.

To info może tez sie komuś przyda.

Szukajcie usterek tam gdzie peszla z całą wiązką tych telefonicznych drucików ostro się załamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja mam taki problem   z d22 nie pali mi na zimnym myślałem że to może paliwo się cofa ale nie jak podłącze prostownik i dam na start to pali od razu czy na pompie może jest jakiś zawór który daje większa dawkę paliwa na start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaki interpunkcyjne na pewno dużo by pomogły w zrozumieniu tekstu.

Tradycyjne niedomagania i pytanie/a z tym związane gdy przychodzą mrozy.

Musisz sobie sam zadać pytanie czy--

-zbadana sprawność akumulatora;

-lałeś paliwo lepszej jakości;

-wymieniłeś filtr paliwa przed zimą /może było brudne/ a teraz gdy są mrozy i paliwo zmniejsza swoje parametry nie jest w stanie "przepchnąć" się przez filtr;

-czy filtr ocieplony /chyba że masz w swoim egzemplarzu podgrzewanie paliwa/;

-czy dodawany jest dodatek na wytrącanie się parafiny;;;;

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie. Ja mam podobny problem, moja navara 2008 automat 2,5 dci odpala bez problemu ale po sekundzie gaśnie. Później pali z problemem ale po odpaleniu wszystko jest ok. Nawet powtórne odpalenie auta nie generuje tego problemu. Aby tak się stało auto musi dostać kolo 6 godzin. Jakieś sugestie?

Acha niedawno był silnik wymieniany ale przez 3 dni było okWysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Czujnik ciśnienia na listwie?

 

Czujnik na listwie wysokiego ciśnienia, jest ostatnim ogniwem w całym układzie paliwowym i często może się tak zdarzyć iż komputer w skarze jego jako winowajcę, lecz to nie będzie to. Po prostu komp złapał złe parametry z ostatniego elementu-podzespołu

 

Witam serdecznie. Ja mam podobny problem, moja navara 2008 automat 2,5 dci odpala bez problemu ale po sekundzie gaśnie. Później pali z problemem ale po odpaleniu wszystko jest ok. Nawet powtórne odpalenie auta nie generuje tego problemu. Aby tak się stało auto musi dostać kolo 6 godzin. Jakieś sugestie?

Acha niedawno był silnik wymieniany ale przez 3 dni było ok Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

A jakie błędy po podłączeniu do kompa?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, jak tylko wrócę z pracy to podjadę podpiąć i napisze co i jak.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratko. Mi to wygląda na nieszczelność układu paliwowego sprawdź połączenia w okolicach filtra odpala na tym co jest w pompie a po dłuższym postoju paliwo się cofa do zbiornika

Wyciągaliście silnik może jakiś przewód uszkodziliście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, niestety mojego mechanika nie było dzisiaj, będzie dopiero w sobotę wiec w sobotę podłącze do kompa. Więcej napisze na ten temat w sobotęPozdrawiamWysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Chciałbym dodać że np. wczoraj auto odpalio bez problemu, po 10 godzinnej przerwie, dzisiaj rano podniosłem maskę i podpompowałem to pompą koło filtra paliwa, była bardzo miękka, gdy się zrobiła twarda odpaliłem auto i było okWysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Witam ponownie, I komputer nie wykazał żadnych błędów. Czyli najprawdopodobniej będzie z tym paliwem problem. Po sprawdzałem przewody i wyglądają na szczelne. Jest może jakiś zawór który by mógł się zablokować i powodować tego typu przypadłość? Jeśli tak to gdzie on jest w aucie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

@alkaspaw - mam pytanko tak przy okazji.

Czy wykręcałeś lub czy się orientujesz -- czy wewnątrz listwy wys. ciśnienia jest jakaś uszczelka przy czujniku? W tym miejscu u mnie się trochę poci. Odkręcenie i dokręcanie /było to trzy lata temu/ to towarzyszył już dźwięk zastałeś śruby przy kołach - czyli pisk.

Może jest tam jakaś podkładka mosiężna lub aluminiowa, a może czujnik jest zakończony stożkiem i brak podkładki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...