Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tiida - 5 lat - co dalej?


nelson38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Dawno mnie tu nie bylo - coz, nic sie z autem nie dzieje.

Auto - ideal.

Ale 5 lat minelo i sie zastanawiam co dalej. Bo dochodze do wniosku ze nie bardzo jest na co zmienic.

Najchetniej kupilbym taka sama nowa sztuke ale zwyczajnie sie nie da, bo nie ma :)

Rozgladalem sie ostatnio troche. Niby sa rabaty na rocznik 2013 ale:

- pieniedzy duzo trzeba placic (Tiida w wersji niezle wyposazonej byla kupiona za 40+ tys i jakos mam opor wewnetrzny aby wydac 120 na kolejne auto)

- w Tiidzie mam hak, belki, alarm, blokade skrzyni, kola z oponami, nakretki - w nowym to wszystko trzeba skompletowac i dokupic.

- kamera, GPS, tempomat, elektryczne siedzenia, nowszy design - zupelnie mnie nie kreca.

- jakosc nowych aut jest dla mnie mocno niepewna.

- do Nissana mam dobry i sprawdzony serwis (nie ASO).

- mimo duzych gabarytow zewnetrznych (Freemont, X-Trail) w srodku wcale nie ma wiecej miejsca.

- osiagi ww aut tez nie rewelacyjne.

 

Ogolnie Tiide bede jeszcze kilka lat jezdzic, ale mimo duzego sentymentu do Almery przychodzi czas by sie rozstac. Jest na forum kilka osob (pewnie w podobnym wieku i na podobnym zyciowym etapie :) ktore kupowaly w tym samym okresie auto (2008/2009) - ciekaw jestem waszym refleksji.

 

pozdrawiam

Edytowane przez nelson38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobne odczucia i choć miałem właśnie zamiar sprzedać,to chyba jednak zrezygnuję .Na plus muszę zaliczyć bardzo dobrą cenę ,jaką mi zaoferowano w salonie za tiidę.Miał być nowy Quasqhai ale jednak zostaję przy tiidzie(90%)jeszcze się waham.Fakt że cena jaką dałem za tiidę .jej wygoda i oszczędny silnik,robi swoje Z silnikiem miałem co prawda przygodę.ale Aso stanęło na wysokości zadania i auto jest teraz właściwie jak nowe.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIIDA to bardzo fajne auto z klasyczną linią. Ciągle jest wielu klientów na takie własnie samochody, których "finezja" nowych modeli po prostu nie kręci. Nissan był kiedyś utożsamiany z takimi właśnie porządnymi samochodami w dobrej cenie. Niestety obecnie nie ma nic w ofercie dla takich klientów jak my. TIIDA zniknęła z cennika a NOTE został jakoś tak dziwnie "wygładzony" - choć akurat ten model wygląda jeszcze całkiem dobrze. Chodzą słuchy, że Nissan wprowadzi na rynek samochód z "segmentu" TIIDY. Gdzieś nawet widziałem jego "koncpecje", ale niestety wszystko wskazuje, że może to być samochód zbudowany na bazie jakiegoś modelu Renault a wtedy czar pryśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Następna Primery, lub Maximy?
mi sie podoba :)

a co do Tidy.
Jak masz zrobione,nie sypie się to ja bym jeździł.
Szkoda sprzedawać dobre auto i kupować zabawke LEGO bo inaczej nowych aut bym nie nazwał.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dzisiejszej polityce Renault,bardzo dobre pytanie.Ale skoro światowy model ...

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ta nowa tiida się nie podoba, bo przypomina mazde 3  .

Ale o gustach się nie rozmawia .

Ja wole kanciaste przetłoczenia i to w mojej  tidzie bardzo mi się podoba ,nie lubię obłych kształtów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym,teraz to samochód jak tysiące innych,zero polotu.Moja to chociaż jest "ładna inaczej" :devil: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zwiększono znacznie rozstaw osi (z 260 do 270 cm), spora różnica jest też w szerokości (176 zamiast 169 cm). Długość pozostała bez zmian i wynosi 430 cm."

 

To bedzie jeszcze wiecej miejsca w srodku? To jest samochod ideal - super wygodny a jednoczesnie da sie nim zaparkowac w miejscu z ktorego wyjechalo inne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym,teraz to samochód jak tysiące innych,zero polotu.Moja to chociaż jest "ładna inaczej" :devil:

I tu się z tobą zgadzam :wave:  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno dyskutować o urodzie samochodu,użytkuję tiidę od roku i jak na razie jestem zadowolony (umiarkowany optymizm),choć zakoczyła mnie awarią (patrz wątek wysprzęglik). Nie mm zbyt dużego doświadczenia w użytkowaniu samochodów i dlatego dziwi mnie ,że taki praktyczny samochód nie zdobył sobie uznania na polskim rynku. Widocznie rządzi się on innymi prawami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 dziwi mnie ,że taki praktyczny samochód nie zdobył sobie uznania na polskim rynku. Widocznie rządzi się on innymi prawami ;)

W zakupie był drogi, mój po upuście kosztował 60000 zł Za te pieniądze można było mieć VW :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, to wiele tłumaczy, dopiero po zaprzestaniu produkcji pojawiło się więcej używanych egzemplarzy i więcej części ;) na allegro i innych portalach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam 3 lata temu nie było praktycznie części używanych do TIIDY i teraz o niektóre zamienniki jest trudno a oryginały kosztują dużoo :nissan: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo części jest zamiennych z innymi modelami Nissana i Renault.Niestety numery mają inne i trzeba pokombinować by do tego dojść.

Edytowane przez hydros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hydros teraz przez te 3 lata już trochę więcej wiem odnośnie części że tak powiem "trochę się ogarnąłem z tematem" a pisałem to w odpowiedzi na post darka70. Ale musisz przyznać, że tłumika zamiennego to nie ma :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamieniłem Tiidę na Juka.  Jeździłem Tiidą 3 lata. Nigdy nie było najmniejszych problemów. Zona kazała robić sobie  zdjęcia z Tiidą kiedy zostawialiśmy ją w salonie Nissana w rozliczeniu za Juka.  Stwierdziliśmy, że po „spokojnej” Tiidzie czas na „ekstrawagancki samochód ” Juka. Zobaczymy czy po Juku będą takie dobre wspomnienia jak po Tiidzie

Edytowane przez pietrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje.Jedna uwaga,strasznie ciasny z tyłu jest juke.Bezproblemowej eksploatacji i szerokości życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nowa TIIDA moim zdaniem wygląda fajnie. Ale bardzo chciałbym zobaczyć ten model w sedanie. Ciekawe czy będzie ;).

Mówisz i masz ...tiida sedan 2014(w USA jako nowa Sentra)

06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mówisz i masz ...tiida sedan 2014(w USA jako nowa Sentra)

podobno jakaś wersja chyba HB jest robiona w Chinach :thumbsdown:

Edytowane przez krawiec1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...