Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tiida - 5 lat - co dalej?


nelson38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jednak nie wszyscy na Mazdę przesiedli się. Ja po 10 latach  zamieniłem na C4Picasso1.6 Bluehdi. Tiida jednak zostaje jako drugie, gdyż spisała się na 5 z plusem. - czyli: silnik - 266 tys km - tylko raz 4 świece żarowe, zawieszenie: 1x sworzeń, 2x końcówka stabilizatora, 1x tuleje belki oraz wymiana tasiemki kierownicy. Olej Shell 10W40 , ON BP Ultimate zawsze. Średnio: 25 tys km  i 5,4 l/100 w roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strider, mazdę wybierają ludzie, którzy mają złe wspomnienia po turbo i Ci, którzy cenią sobie zalety silników wolnossacych (wiem, że są i wady) default_wink.png no i kierujący się "urodą" auta (choć ta jest pojęciem względnym) My wybraliśmy z prostej przyczyny, do wszystkich zalet auta, znając z grubsza jego wady doszła... okazja kupna auta jeszcze na gwarancji, w najwyższej możliwej wtedy specyfikacji od znajomego pracownika szczebla menadżerskiego w świetnej cenie, a właściwie przejęcia leasingu.

Nie da się porównać bezpośrednio silników bez i z turbo (to znaczy da się, ale nie ma to większego sensu) bo to zupełnie inna bajka i po każdej ze stron są + i -.

Przyjemność z jazdy ZAWSZE będzie po stronie silnika doładowanego i to nie podlega dyskusji. Ale już np. zużycie paliwa (faktyczne) przy korzystaniu z dobrodziejstw "wiatraka" rośnie przez pączkowanie! (benzyna)

2.5 Mazdy na papierze jest nawet nieźle (odczucia nieco inne) ale przy dystrybutorze nawet po dynamicznej jeździe jest banan na twarzy.

 

Mazda została przez nas odrzucona jeśli chodzi o zakup nowego (wtedy) o czym zresztą pisałem i Ty też dobrze wiesz o tym

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag do tego co piszecie.

Wydaje mi sie ze poprawili troche sie w CX5 - komputer i nawigacja jest po polsku, kamera (przod/tyl/360) wg mnie dziala calkiem fajnie. Dynamika dla mnie jest zupelnie przyzwoita, w srodku jest cicho. W Mazdzie 6 bylo podobnie, baaardzo dlugo sie wahalem ale ostatecznie odrzucilem wlasnie ze wzgledu na dlugosc...

Zjawiskowy czerwony kolor jest faktycznie przereklamowany - wzialem Titanium Flash, okreslaja go jako brazowy metalic, dla mnie to taka konserwatywna szarosc...

Jezdze na razie glownie w miescie, jest zima, na krotkich odcinkach ciezko zejsc ze spalaniem ponizej 10 litrow :(, mam nadzieje ze w trasie bedzie lepiej.

Cena nie jest fajna - felgi i opony Mazda daje standardowo do CX5, mi udalo sie wyrwac relingi, blokade skrzyni, belki dachowe (to byl blad bo niby Thule ale sa dosc glosne i juz widze ze mozna kupic nizsze o kilka cm - co dla mnie ma znaczenie gdy montuje box i chce wjezdzac do garazu) i pierwszy przeglad.

Na razie sie ciagle ciesze :jump:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam przereklamowany, pikny je 60fc84ab80f5fe3816da9c977ea282dc.jpg

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8s jest w realu u nas To nie jest auto sportowe

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2019 o 22:27, manix napisał:

E tam przereklamowany,
 

To jest Soul Red?

Tak patrze i chyba sedan bedzie moim nastepnym autem :)

W dniu 26.01.2019 o 10:47, Strider napisał:

Obecny cennik podaje 9,2s do 100km/h w najdroższej wersji 192KM 4x4 AT i 10,3s do 100km/h w przypadku 165KM 4x2 manual (pewnie najpopularniejsza wersja). Jeśli za 162900,- + metalik w wersji SkyPassion 9,2s do 100km/h to dobra dynamika to hmmm... nie wiem. Ujmę to inaczej, osiągi bardzo(!) odstają od konkurencji w relacji do ceny.

Za cenę full opcji Mazdy CX5 można kupować już Audi Q5 po rabacie flotowym lub wyprzedażowym. BMW X1 też się w tej cenie kupi. Nie wiem jak teraz, pewnie jest drożej, ale jeszcze nie tak dawno za tyle można było też kupić nieźle wyposażone Volvo XC60 po rabatach, których w Mazdzie za bardzo nie ma.

Nawiasem mówiąc moim zdaniem najbardziej już opłacalne z tego wszystkiego jest kupowanie Mazdy w relatywnie podstawowych wersjach silnikowo-wyposażeniowych.

Bardzo uwaznie rozwazalem ceny, dla mnie CX5 i wersja SkyEnergy wydaje sie juz zupelnie rozsadnym wyborem.

Sky Passion ma obecnie dobra relacje cena/wyposazenie dla Mazdy 6, bo tam wersja full to "Dream" :)

BMW / Audi nie bralem pod uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to Soul..

Co do wersji, ten konkretny model szóstki wtedy był najwyższą specyfikacją + pakiet

Teraz jest trochę inaczej

Co do sedana, one są ładne ale naprawdę mniej praktyczne. Szkoda, że nie robi Mazda liftbacka

Sam o mało nie kupiłem Passata sedan, to naprawdę świetny i wygodny samochód, szczególnie w 2.0 tdi, ale jednak bryła "SUV"a jest dla mnie optymalna i ciężko jest mi zrezygnować z wygody wsiadania i wsiadania, a i reszta jest super (poza trwałym i bezproblemowym silnikiem który jednak jest słabawy, ale to auto do miasta i tu jest ok.)

Spalanie zaś szóstki, przy dość dużym silniku 2.5 l jest rewelacyjne, do tego jak na wolnossacy automat jest szybka. Oczywiście wykorzystując kick down.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, manix napisał:

Tak, to Soul..

Spalanie zaś szóstki, przy dość dużym silniku 2.5 l jest rewelacyjne, do tego jak na wolnossacy automat jest szybka. Oczywiście wykorzystując kick down.

Red Soul jest calkiem ok, ale poniewaz wiekszosc 3,6,CX5 jest w tym kolorze to postanowilem sie wylamac :)

Spalanie na razie mnie nie zachwyca, ale mysle ze jak za kilka dni zdejme belki bagaznika i box to bedzie lepiej :jump:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kolor był niejako z automatu, po prostu grzechem było go nie wziąć za tą kasę. z w 100% pewnych rąk (miał 2.5 roku)

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Co to manix? Sprzedajesz Mazde????

Dobrze widze??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tiida 10 lat i co dalej ano następne 5lat 😁

Kulka nie chcą odpaść zawieszenie się nie sypie, zero rdzy na podwoziu i nadwoziu który nowy pażdzież to taki super ???

Mechanicznie wszystko sprawne i na oryginałach, na budziku oil ok przez 10.000km zero ubytków  ,silnik jeszcze nie dotarty dopiero  60.000km

Nic się nie chce popsuć aby naprawić poleżeć pod samochodem nudy okropne....

Ale jak ktoś lubi zmieniać i się szarpać , niech zmienia a kto Bogatemu zabroni....

tiida.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Edek01 napisał:

Tiida 10 lat i co dalej ano następne 5lat 😁

Kulka nie chcą odpaść zawieszenie się nie sypie, zero rdzy na podwoziu i nadwoziu który nowy pażdzież to taki super ???

Mechanicznie wszystko sprawne i na oryginałach, na budziku oil ok przez 10.000km zero ubytków  ,silnik jeszcze nie dotarty dopiero  60.000km

Nic się nie chce popsuć aby naprawić poleżeć pod samochodem nudy okropne....

Ale jak ktoś lubi zmieniać i się szarpać , niech zmienia a kto Bogatemu zabroni....

tiida.jpg

Mało kto tak dba o auto jak Ty Edi, więc nie następne pięć a 15 :D Chyba że wcześniej Unia Ci go zabierze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzmocie Auta wszystkie!! prywatne jak i służbowe u mnie błyszczały i pachniały ,jak dbasz to długo masz  😁

A Tiida dostała dożywocie bo jest wybitnie wygodna, robię 800km bez postoju, wysiadam i nic nie boli nogi nie drętwieją  Cudo 😉

A teraz to dla mnie priorytet ja już niepełnosprawny po operacjach kręgosłupa kolan......

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Potwierdzam - Tiida to najlepszy i najbardziej niedoceniony samochód.

13 lat skonczone i zero problemów.

W niespełna 3 letniej Mazdzie CX-5 wlasnie polecial amortyzator, przebieg niespelna 30kkm, tocze boje z ASO zeby wymienili na gwarancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wystawiam Tiide na sprzedaż, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze jeżdżę :) przeżarło mi rant maski (korozja, musiała kiedyś dostać kamieniem), poza tym eksploatacja.

Zablokowały się tylne drzwi latem - musiałem przewiercić otwornicą rewizję i odblokować haczykiem i wymienić silniczek. Potwornie upierdliwe.

Kontrolka poduszek - po błyskach wyszło, że czujnik uderzeniowy.

za***iście stukało zawieszenie - osłona kata się zbiodegradowała oraz wyciągnięte wieszaki tłumika - wymieniłem wszystkie 5.

Teraz lekko paliwem zalatuje jak się zatankuje na maska. Podejrzewam uszczelkę wokół koszyka z pompą.

 

Korozji podwozia nie ma zbytnio, wygodna, psują się drobne rzeczy raczej, ale dostępność częsci jest coraz gorsza. Maskę w zamienniku i niektóre inne części bardzo ciężko dostać.

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem swoją w 2016r za 13kpln. Od tego czasu były już trzy auta, teraz jest rav4 (V)
Moja była w dieslu.
Podczas 87kkm które przejechała:
3× belka przedniego zawieszenia (sanki) - gwarancja.
Panewki - przedłużona gwarancja. (Koszt naprawy kosmos w aso w stosunku do wartości auta)
Blokująca się linka ręcznego - nie do kupienia.
Auto było brzydkie ale wygodne.












Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją przejechałem od zakupu chyba w 2015 lub 2016  90 kkm.

Też miałem z linką problem, ale mechanik zdemontował i wykąpał swego czasu w ropie. I od tego momentu nie było kłopotu. Część prawie niedostępna jak wspomniałeś.

Z belką nigdy nie zauważyłem kłopotu, ale auto z 2009 roku, po zakupie w 2015 wymieniłem tuleje Kleber z Renault dzięki info z forum i jeszcze jakiś łącznik tej belki, tuleje w wahaczach, sworznie. I od tego czasu się to trzyma. Tuleje na wahaczach już słabe, ale to nie one stukały, a wydech.

Z grubych akcji to kiedyś pękła sprężyna z przodu, przez co zgubiłem przedni zderzak :) Oraz przewody wymieniałem hamulcowe bo przygniły.

 

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O...sprężyna też mi pękła, ale tylna i też na gwarancji.
Jak auto sprzedawałem wymieniłem wszystkie tarcze i klocki ns nowe (miałem OEM za grosze od kolegi) Taki gift dla kupującego.
Auto było warte 2x więcej niż wziąłem, ale nie chciało mi się bujać ze sprzedażą, a odzew na ogłoszenie był marginalny ( 2 osoby w dwa tygodnie) Dla przykładu, Civic czy Tucson sprzedały się w kilkanaście godzin, Mazda też szybko.
Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to auto zwłaszcza w sedanie nie jest zbyt urodziwe, ani nie ma specjalnie dobrej opinii, więc niestety... lepszy wypierdziany ulepiony Gulf :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@paba

@manix
Cześć Panowie, a nie wiecie może jak teraz z dostępnością części lub zamienników do Tiidy ? Stoję przed możliwością zakupu jednak dostępność części zamiennych jest moim najwiekszym zmartwieniem. Nie orientujecie się może czy cos w tym aspekcie się zmieniło? Teoretycznie jak wpisywałem w googlach nazwy tych częście co wymienialiście to coś wyskakiwało wiec wydaje się jakby były dostępne.

Czy coś się w tej materii przez ten czas zmieniło ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Dawno tutaj nie zaglądałem. Rok temu 300kkm stukneło i pierwsze sprzęgło i dwumasę robiłem. Od 7miu lat Tiida jako drugie autko śmiga po mieście i awryjnie po trasach. Przez 16 lat: 2x tulejki belki przedniej, tasiemka w kierownicy, sprężyny przód (lewa pęknięta) , 2x tuleje wahaczy, 3x końcówki stabilizatora przód, klima-szczelność, kawałek radia (odtwarzacz płyt wymieniłem) i 4 głośniki i ostatnio teleskopy klapy bagarznika(bo... zaliczyłem). Turbinka i amorki jeszcze w oryginalne. Silnik - zero problemów- tylko 1x świece żarowe. Z elektryką zero problemów.

A najdroższą usterką do 300kkm była... tsiemka!... jakieś 750 PLN oryginał. 

Małżonka nie chce słyszeć o zmianie autka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...