Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl
nelson38

Tiida - 5 lat - co dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

manix

Gratki

Też brałem to auto pod uwagę, tyle że te przed liftem przegrało z Tucsonem. Ten nowy CX5 podoba mi się bardzo i na 200% go rozwiążę w przyszłym roku, gdy prawdopodobnie będę znowu zmieniał auto.

Szkoda tylko, że silnik 2.5 l dostępny jest w najwyższej (za drogiej dla mnie ) specyfikacji, bo mamy ten napęd w szóste i jest mega (oszczędny a moc jest)

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Strider

Co Wy tak wszyscy z tymi Mazdami? ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
manix
W dniu 20.01.2019 o 00:11, Strider napisał:
Co Wy tak wszyscy z tymi Mazdami? ;p

Mają udane napędy benzynowe (do tego dość oszczędne) są dobrze zamontowane, mają atrakcyjny wygląd (dla wielu ważne) są prawie bezproblemowe w użytkowaniu tylko tyle i aż tyle na tak Czy mają wady? Tak i to dość dokuczliwe jeśli chodzi o szóstkę to : spory hałas z okolic słupków "C" bardzo pochylony słupek "A" utrudniający mi wsiadanie, pasujący się mechanizm składanych lusterek, dość duże zwisy sedana i niskie zawieszenie auta utrudniają parkowanie przy wysokich kraweznikach, które u mnie to norma. Marna kamera cofania i navi oraz system tpms oraz komp bez PL (tu hyundai bije mazdę na głowę) ale my mamy mazdę z 2014. Teraz zapewne trochę zmian na lepsze wprowadzili. Największą zaletą jest napęd 2.5 w automacie i jego oszczędność.  Gdybym miał wziąć diesla, na 100% padło by na a) kombi - Passat TDI2.0 lub C5 HDI, SUV Hyundai/KIA 2.0 CRDI  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Strider

Coś mi się wydaje, że głównie to o ten wygląd się rozchodzi. ;) Ja bym zdecydowanie kierował się w stronę salonu Hyundaia/Kia.

Przecież cena wypasionej Mazdy 6 oscyluje w okolicach Stingera, a Stinger w mojej opinii to już samochód z zupełnie innej półki. 

Dużą dla mnie wadą Mazdy 6 jest możliwość dokupienia napędu 4WD dopiero w najmocniejszym dieslu z automatem. Poza tym Mazda 6 mimo pokaźnych rozmiarów zewnętrznych jest klaustrofobiczna wewnątrz szczególnie z tyłu, a i bagażnik jest raczej mały.

Piszesz, że mają udane napędy benzynowe, może i tak, ale są one bardzo powolne z racji słabego nominalnego przyspieszenia jak również charakterystyki pracy silnika bez turbiny. Mam świadomość, że silnik wolnossący ma swoje zalety, ale ma też i jedną wielką wadę jaką jest ślamazarność z niskich obrotów. Nawet topowy motor 2.5 194KM ma niewiele powyżej 250Nm czyli tyle ile absolutnie podstawowy silnik VAG'a 1.4 TSI (tak, tak, wiem, że miał on swoje problemy, ale nie o bezawaryjności teraz rozmawiamy ;) ). Zmierzam do tego, że osiągi Mazdy nawet w najwyższych wersjach są zaledwie akceptowalne i totalnie nie przystają do jej dynamicznego i atrakcyjnego designu.

Najmocniejsza wersja Mazdy 2.5 194KM AT w przepięknej wersji SkyDream z napędem 2WD w zjawiskowym czerwonym kolorze kosztuje absurdalne 187 700!! Zaraz ktoś powie hola hola, ale Superba przecież za tyle też skonfigurujesz, a nawet więcej wyjdzie! Zgadza się, ale jest kilka "ale". Po pierwsze w swej najwyższej wersji dostaniesz 280KM, świetny napęd 4x4 i osiągi w granicach 5,8s do 100km/h. Po drugie na Superba jak się postarasz to dojdziesz z rabatem w okolice 15-20%, a w Mazdzie dostaniesz dywaniki. :D

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mariusz905

Witam.

Jednak nie wszyscy na Mazdę przesiedli się. Ja po 10 latach  zamieniłem na C4Picasso1.6 Bluehdi. Tiida jednak zostaje jako drugie, gdyż spisała się na 5 z plusem. - czyli: silnik - 266 tys km - tylko raz 4 świece żarowe, zawieszenie: 1x sworzeń, 2x końcówka stabilizatora, 1x tuleje belki oraz wymiana tasiemki kierownicy. Olej Shell 10W40 , ON BP Ultimate zawsze. Średnio: 25 tys km  i 5,4 l/100 w roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
manix

Strider, mazdę wybierają ludzie, którzy mają złe wspomnienia po turbo i Ci, którzy cenią sobie zalety silników wolnossacych (wiem, że są i wady) default_wink.png no i kierujący się "urodą" auta (choć ta jest pojęciem względnym) My wybraliśmy z prostej przyczyny, do wszystkich zalet auta, znając z grubsza jego wady doszła... okazja kupna auta jeszcze na gwarancji, w najwyższej możliwej wtedy specyfikacji od znajomego pracownika szczebla menadżerskiego w świetnej cenie, a właściwie przejęcia leasingu.

Nie da się porównać bezpośrednio silników bez i z turbo (to znaczy da się, ale nie ma to większego sensu) bo to zupełnie inna bajka i po każdej ze stron są + i -.

Przyjemność z jazdy ZAWSZE będzie po stronie silnika doładowanego i to nie podlega dyskusji. Ale już np. zużycie paliwa (faktyczne) przy korzystaniu z dobrodziejstw "wiatraka" rośnie przez pączkowanie! (benzyna)

2.5 Mazdy na papierze jest nawet nieźle (odczucia nieco inne) ale przy dystrybutorze nawet po dynamicznej jeździe jest banan na twarzy.

Mazda została przez nas odrzucona jeśli chodzi o zakup nowego (wtedy) o czym zresztą pisałem i Ty też dobrze wiesz o tym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nelson38

Kilka uwag do tego co piszecie.

Wydaje mi sie ze poprawili troche sie w CX5 - komputer i nawigacja jest po polsku, kamera (przod/tyl/360) wg mnie dziala calkiem fajnie. Dynamika dla mnie jest zupelnie przyzwoita, w srodku jest cicho. W Mazdzie 6 bylo podobnie, baaardzo dlugo sie wahalem ale ostatecznie odrzucilem wlasnie ze wzgledu na dlugosc...

Zjawiskowy czerwony kolor jest faktycznie przereklamowany - wzialem Titanium Flash, okreslaja go jako brazowy metalic, dla mnie to taka konserwatywna szarosc...

Jezdze na razie glownie w miescie, jest zima, na krotkich odcinkach ciezko zejsc ze spalaniem ponizej 10 litrow :(, mam nadzieje ze w trasie bedzie lepiej.

Cena nie jest fajna - felgi i opony Mazda daje standardowo do CX5, mi udalo sie wyrwac relingi, blokade skrzyni, belki dachowe (to byl blad bo niby Thule ale sa dosc glosne i juz widze ze mozna kupic nizsze o kilka cm - co dla mnie ma znaczenie gdy montuje box i chce wjezdzac do garazu) i pierwszy przeglad.

Na razie sie ciagle ciesze :jump:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
manix

E tam przereklamowany, pikny je 60fc84ab80f5fe3816da9c977ea282dc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Strider
W dniu 22.01.2019 o 00:41, nelson38 napisał:

(...)

Wydaje mi sie ze poprawili troche sie w CX5 - komputer i nawigacja jest po polsku, kamera (przod/tyl/360) wg mnie dziala calkiem fajnie. Dynamika dla mnie jest zupelnie przyzwoita, w srodku jest cicho. W Mazdzie 6 bylo podobnie, baaardzo dlugo sie wahalem ale ostatecznie odrzucilem wlasnie ze wzgledu na dlugosc...

(...)

Obecny cennik podaje 9,2s do 100km/h w najdroższej wersji 192KM 4x4 AT i 10,3s do 100km/h w przypadku 165KM 4x2 manual (pewnie najpopularniejsza wersja). Jeśli za 162900,- + metalik w wersji SkyPassion 9,2s do 100km/h to dobra dynamika to hmmm... nie wiem. Ujmę to inaczej, osiągi bardzo(!) odstają od konkurencji w relacji do ceny.

Za cenę full opcji Mazdy CX5 można kupować już Audi Q5 po rabacie flotowym lub wyprzedażowym. BMW X1 też się w tej cenie kupi. Nie wiem jak teraz, pewnie jest drożej, ale jeszcze nie tak dawno za tyle można było też kupić nieźle wyposażone Volvo XC60 po rabatach, których w Mazdzie za bardzo nie ma.

Nawiasem mówiąc moim zdaniem najbardziej już opłacalne z tego wszystkiego jest kupowanie Mazdy w relatywnie podstawowych wersjach silnikowo-wyposażeniowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
manix

8s jest w realu u nas To nie jest auto sportowe

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nelson38
W dniu 23.01.2019 o 22:27, manix napisał:

E tam przereklamowany,

To jest Soul Red?

Tak patrze i chyba sedan bedzie moim nastepnym autem :)

W dniu 26.01.2019 o 10:47, Strider napisał:

Obecny cennik podaje 9,2s do 100km/h w najdroższej wersji 192KM 4x4 AT i 10,3s do 100km/h w przypadku 165KM 4x2 manual (pewnie najpopularniejsza wersja). Jeśli za 162900,- + metalik w wersji SkyPassion 9,2s do 100km/h to dobra dynamika to hmmm... nie wiem. Ujmę to inaczej, osiągi bardzo(!) odstają od konkurencji w relacji do ceny.

Za cenę full opcji Mazdy CX5 można kupować już Audi Q5 po rabacie flotowym lub wyprzedażowym. BMW X1 też się w tej cenie kupi. Nie wiem jak teraz, pewnie jest drożej, ale jeszcze nie tak dawno za tyle można było też kupić nieźle wyposażone Volvo XC60 po rabatach, których w Mazdzie za bardzo nie ma.

Nawiasem mówiąc moim zdaniem najbardziej już opłacalne z tego wszystkiego jest kupowanie Mazdy w relatywnie podstawowych wersjach silnikowo-wyposażeniowych.

Bardzo uwaznie rozwazalem ceny, dla mnie CX5 i wersja SkyEnergy wydaje sie juz zupelnie rozsadnym wyborem.

Sky Passion ma obecnie dobra relacje cena/wyposazenie dla Mazdy 6, bo tam wersja full to "Dream" :)

BMW / Audi nie bralem pod uwage

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
manix

Tak, to Soul..

Co do wersji, ten konkretny model szóstki wtedy był najwyższą specyfikacją + pakiet

Teraz jest trochę inaczej

Co do sedana, one są ładne ale naprawdę mniej praktyczne. Szkoda, że nie robi Mazda liftbacka

Sam o mało nie kupiłem Passata sedan, to naprawdę świetny i wygodny samochód, szczególnie w 2.0 tdi, ale jednak bryła "SUV"a jest dla mnie optymalna i ciężko jest mi zrezygnować z wygody wsiadania i wsiadania, a i reszta jest super (poza trwałym i bezproblemowym silnikiem który jednak jest słabawy, ale to auto do miasta i tu jest ok.)

Spalanie zaś szóstki, przy dość dużym silniku 2.5 l jest rewelacyjne, do tego jak na wolnossacy automat jest szybka. Oczywiście wykorzystując kick down.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nelson38
26 minut temu, manix napisał:

Tak, to Soul..

Spalanie zaś szóstki, przy dość dużym silniku 2.5 l jest rewelacyjne, do tego jak na wolnossacy automat jest szybka. Oczywiście wykorzystując kick down.

Red Soul jest calkiem ok, ale poniewaz wiekszosc 3,6,CX5 jest w tym kolorze to postanowilem sie wylamac :)

Spalanie na razie mnie nie zachwyca, ale mysle ze jak za kilka dni zdejme belki bagaznika i box to bedzie lepiej :jump:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
manix

Tu kolor był niejako z automatu, po prostu grzechem było go nie wziąć za tą kasę. z w 100% pewnych rąk (miał 2.5 roku)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi