Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tiida - 5 lat - co dalej?


nelson38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie twierdzą że od Scenica - http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/70304-tuleje-metalowo-gumowe-w-belce-przedniego-zawieszenia-tiida/

 

Mi jak coś zacznie stukać to podjadę na drugą stronę ulicy do Renault Dacia ,byłem kiedyś o poradę oleju do skrzyni to powiedzieli ze nie ma problemu z serwisowaniem u nich ,będzie taniej niż ASO Nissan!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie twierdzą że od Scenica - http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/70304-tuleje-metalowo-gumowe-w-belce-przedniego-zawieszenia-tiida/

 

Mi jak coś zacznie stukać to podjadę na drugą stronę ulicy do Renault Dacia ,byłem kiedyś o poradę oleju do skrzyni to powiedzieli ze nie ma problemu z serwisowaniem u nich ,będzie taniej niż ASO Nissan!

WIESZ CO KOLEGO CHYBA MASZ DOBRY POMYSŁ 

Też pojadę do reno mam nawet bliżej i zagadam z nimi czy da radę zerknąć na TIIDĘ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko powiedz że tu jest zawieszenie od Scenica  :)

Ciekaw jestem od czego jest niby Scenic, i ile będą liczyli forsy?!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko powiedz że tu jest zawieszenie od Scenica  :)

Ciekaw jestem od czego jest i ile będą liczyli forsy?!

za ten lewy skasował mnie serwis 4 stówy zrobili w tym geometrie

Myślę że to nie dużo co ????

za ten lewy skasował mnie serwis 4 stówy zrobili w tym geometrie

Myślę że to nie dużo co ??

 

za ten lewy skasował mnie serwis 4 stówy zrobili w tym geometrie

Myślę że to nie dużo co ????

 

 

 

byłem w aso nissana w Elblągu, życzą 400 włącznie z geometrią wahacz firmy yamato niby lepszy

chyba się zdecyduje

Edytowane przez leszekns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIESZ CO KOLEGO CHYBA MASZ DOBRY POMYSŁ 

Też pojadę do reno mam nawet bliżej i zagadam z nimi czy da radę zerknąć na TIIDĘ 

A w Renault nie byłeś może będzie taniej?????

 

http://www.motointegrator.pl/produkty/266573-wahacz-yamato-j31118ymt

 

Leszek tak naprawdę to wahacze powinno wymieniać się parami jak amory.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze najlepiej parami tak jak mówi Edek.

Daj spokój z tymi naciągaczami z Elbląga. Moje doświadczenia z tym serwisem to najdroższe przeglądy gwarancyjne, np filtr kabinowy za 250zł (chyba pozłacany) i unikanie wymian gwarancyjnych. U nich sie nie dało a w innym ASO bez problemu...

Może faktycznie spróbować w Renault lub innym nieautoryzowanym serwisie?


...

byłem w aso nissana w Elblągu, życzą 400 włącznie z geometrią wahacz firmy yamato niby lepszy

chyba się zdecyduje

 

Co do tematu przewodniego...

Pulsar nie wydaje się byc taki zły. Jest większy w porównaniu do konkurencji.

Ale jak to u nas... bmwe, vw mają branie... <_>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teść serwisuje Draculę Duster w Renault ,jest już po gwarancji i wymieniał wahacze już i coś tam jeszcze to zawsze płaci śmieszne rachunki w porównaniu do Nissana serwisu.

Co do pulsara to mały w środku, plastikowy strasznie .

U nas kupuje się samochody dla sąsiada aby zobaczył i poszedł się powiesić :)

Dlatego królują Widły ,Będziesz Miał Wydatki,a najwięcej to jakieś zbiorowe opętanie przez zieloną kurę na masce, no pełno tych kur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącam wymianę wahacza 

Sprawdzałem na necie kosztuje ten yamoto około 250-270 zł , geometria gdziekolwiek w jakimś warsztacie około 100 zł razem mamy 370 zł , to jak aso chce cztery stówy to chyba nie jest źle co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Właśnie zamieniłem Tiidę na Juka.  Jeździłem Tiidą 3 lata. Nigdy nie było najmniejszych problemów. Zona kazała robić sobie  zdjęcia z Tiidą kiedy zostawialiśmy ją w salonie Nissana w rozliczeniu za Juka.  Stwierdziliśmy, że po „spokojnej” Tiidzie czas na „ekstrawagancki samochód ” Juka. Zobaczymy czy po Juku będą takie dobre wspomnienia jak po Tiidzie

 

I jak pietrus? Nie zalujesz zmiany? :)

Wlasnie stuknelo mi 6 lat z Tiida i mysle ze nie ma lepszego, rownie bezproblemowego auta.

pozdrawiam

Edytowane przez nelson38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jeżdżąca salonka ,a i jaka zwinna i łatwa w manewrowaniu  :)

Nelson rdza ci nie wyłazi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelson rdza ci nie wyłazi ???

 

Tylko na tarczach hamulcowych :thumbsup:

Korci mnie zeby jeszcze zmienic na "stare lata", ale czy da sie kupic lepszy samochod? :)

Zreszta to samo dotyczy Almerki...

Juke mi sie bardzo podoba, to taka maksymalna ekstrawagancja ktora jeszcze akceptuje :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę cały rok na alusach i rdza mi nie włazi na tarcze  :)

Ale ja zużywam jedną butelkę K2 Felix na jedno mycie samochodu,a on właśnie zabezpiecza przed rdzą i co najważniejsze nie jest kwasem jak reszta płynów do felg aluminiowych.

Juke za mały w środku ciasnota niesamowita ,dla kawalera tak to jest w sam raz :)

 

A najgorzej rdzewiejące tarcze to miałem w Almerze Mikody GT nacinane nawiercane, lekki deszczyk latem i ruda taka że szok .

Ale za to pięknie hamowały a i klocki były odświeżone po każdym hamowaniu.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poza felami alu/zima , też ZERO rudej.Na felach lekkie purchle tam gdzie pracował klucz. Na letnich (też ori) zero rudej.Zaznaczam że auto NIE garażowane.

A CO DO TEMATU PRZEWODNIEGO

dzisiaj przegląd po 6 latach (rozszerzony) i z części- wymieniona tulejka tylna wahacza prawego(ori -30% rabatu 56zł Pasują też te z K12) oraz podkładki pod tuleje ławy zamiast tulejek-były juzlekko  rozwulkanizowane ale bez luzów(notabene ława 2X wymieniana w czasie 5 letniej gwarancji-Teraz są juz w aso tuleje po 160zł sztuka-potrzebne dwie)

Z materiałów wszystko sam kupiłem 1:1 z ORYGINAŁEM(oprócz filtra PP i tak: Materiały do tiidy 1.5 dci                                                                                             Filtr kabinowy FILTRON K1317 - 49zł

Filtr powietrza KNECHT LX 933/3 - 68zł

 Filtr oleju KNECHT OC 467-27zł 

Filtr paliwa DELPHI HDF941-102zł

Olej Syntetyczny ELF Evolution Full-Tech FE 5W30 5 Litrów (producent  OEM dla nissana) - 118zł

Płyn Hamulcowy BOSCH DOT4 Super 1 Litr-36zł

Paseki wymieniono rok wcześniej, więc odpadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drogi przegląd(po 6 latach) szczególnie dla diesla normalnie ok.650zł .Ja zapłaciłem coś ok.420zł(jestem w pracy) dodatkowo tulejka + podkładki pod ławę

Chłopcy się sprawili,wykonali pełen zakres, łącznie z czyszczeniem zacisków, reanimacja linek ręcznego itp.Trochę to trwało (4.5 h)ale zakres 2 kartki A4 i...mój dozór. ;)

Dodatkowo po demontażu zawieszenia jeszcze pełna zbieżność.całe szczęście pamiętałem o nissan+you ,bo 30% jest na wszystko

,ale trzeba za każdym razem o tym przypominać.Mi przypomniał Tomek,na szczęście, bo by było tylko 10% rabatu. Chciałem zrobić w AutoABC ale jak mi zaśpiewali za rozszerzony 399+ też nie wiele tańszą zbieżność,wybrałem ASO.Oczywiście można było wymienić filtry i olej, bez przeglądu i było by tanio,ale lubię wiedzieć na czym stoję ;) wyłapali tulejkę ,"przyłapaną"linkę lewą hamulca i te gumy pod tuleje wystawili (by z rok nie stukało-fatalne są te tuleje ławy)Szok z aku.Znamionowy prąd 540 ,zmierzony 610A stan 90% cały czas ori mexico

A i tarcze wciąż w b.d.b. kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :). Cena też bardzo ok. za taki zakres prac - no i w ASO :). Po raz kolejny chłopaki się jak widzę sprawili. Jak będę zmieniał samochód, to min. z uwagi na serwis bardzo poważnie wezmę pod uwagę Nissana :). Bardzo lubię załatwiać sprawy z Tomkiem i Piotrkiem. Piotrek też ma Note :).

 

Ława o której mówisz jest chyba identyczna w Note. A w Note nie ma z nią aż takiego zachodu. Ciekawe z czego to wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Pamiętaj że graty dodatkowo koszt 400zł w iParts .Myślę że ciężar silnika dci ,bo w tiidzie 1.6 benzyna też to rzadkość. Co do 1.8 to się nie wypowiem.Tak czy siak co 35kkm tuleje/kuleje :angry: . Fajnie że zaproponowali pół środek za 30zł ! , który ponoć wytrzymuje tyle co tulejka. Swoją drogą już wiem jakie kupić i można za kilkadziesiąd zł. mieć ori(w aso-160x2 - 30%) Ale myślę że jeśli jakimś trafem skończą się przed zmianą auta , to będą zamienniki FEBESTA..Ogólnie negocjuj i licz , ale też lubię chłopaków , a  D. Olkiewicz(zbieżność nazwisk nie przypadkowa) sprzedał mi pierwszego nissana w 99r. Ja tez jesli pozostanę wierny , to dla serwisu.i wcale nie chodzi o jakąś super fachowość. Ty tam serwisujesz , to wiesz o co kaman.


Wiem jedno , jeśli nyska , to z 5+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Wczoraj miałem okazje posiedzieć w Tidzie,przejechać się ok 12 km bo tyle mam od kumpla do domu. Z zewnątrz dosyć specyficzne auto ale jeździ całkiem fajnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ się super a wieloma jeździłem i jeżdżę samochodami ,siedzi się wyżej duże szyby i duże lusterka boczne ułatwiają jazdę.

Zawieszenie komfortowo zestrojone,wygodne fotele i szeroko otwierane drzwi.

A w długie trasy to już dla mnie super ,wieloma jechałem to musiałem robić przystanki nie wygodna pozycja za kierownicą i fotele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w teknie można było mieć skórę i xenony

za dopłatą

Aczkolwiek ta nie jest z naszego rynku , bo miała by w tej specyfikacji radio ze zmieniarką 6 CD (notabene w tiidach były jeszcze stare dobre clariony , a nie badziewiajskie daewoo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witajcie,

A pochwale sie :jump:Mysle ze po tylu latach na forum moge sobie pozwolic na to...

Tiida wlasnie konczy 10 lat, młody kierowca wymusil drugie auto, wiec Tiida zostaje ...

85k przejechane, zadnej (!) usterki przez ten czas, nie ma co sprzedawac bo rynek zupelnie nie docenia.

Ostatecznie zdecydowalem sie na Mazde CX-5, 2.0 benzyna, manual, Sky Energy z dodatkami - pachnie jeszcze mimo ze juz prawie 200 km na liczniku :thumbsup:.

Nie musicie sie zgadzac, ale po dlugim rozgladaniu sie na rynku, dopiero takie auto moze sie rownac do naszych Tiidek - zobaczymy jeszcze jaka bede mial opinie po kilku latach...

Caly czas zostaje na forum, pozdrawiam!

nelson38, ups 48 :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki

Też brałem to auto pod uwagę, tyle że te przed liftem przegrało z Tucsonem. Ten nowy CX5 podoba mi się bardzo i na 200% go rozwiążę w przyszłym roku, gdy prawdopodobnie będę znowu zmieniał auto.

Szkoda tylko, że silnik 2.5 l dostępny jest w najwyższej (za drogiej dla mnie ) specyfikacji, bo mamy ten napęd w szóste i jest mega (oszczędny a moc jest)

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2019 o 00:11, Strider napisał:
Co Wy tak wszyscy z tymi Mazdami? ;p

Mają udane napędy benzynowe (do tego dość oszczędne) są dobrze zamontowane, mają atrakcyjny wygląd (dla wielu ważne) są prawie bezproblemowe w użytkowaniu tylko tyle i aż tyle na tak Czy mają wady? Tak i to dość dokuczliwe jeśli chodzi o szóstkę to : spory hałas z okolic słupków "C" bardzo pochylony słupek "A" utrudniający mi wsiadanie, pasujący się mechanizm składanych lusterek, dość duże zwisy sedana i niskie zawieszenie auta utrudniają parkowanie przy wysokich kraweznikach, które u mnie to norma. Marna kamera cofania i navi oraz system tpms oraz komp bez PL (tu hyundai bije mazdę na głowę) ale my mamy mazdę z 2014. Teraz zapewne trochę zmian na lepsze wprowadzili. Największą zaletą jest napęd 2.5 w automacie i jego oszczędność.  Gdybym miał wziąć diesla, na 100% padło by na a) kombi - Passat TDI2.0 lub C5 HDI, SUV Hyundai/KIA 2.0 CRDI  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...